Admiral Markets apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Įstaigos „Financial Conduct Authority“ (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.

​Abejonės dėl Brexit stūmė svarą žemyn 2016.02.29

Vasaris 29, 2016 13:13

Svaras ir toliau susilaukia ypatingo prekiautojų dėmesio. Praeitą savaitę, prasidėjus agitavimui dėl birželio 23-iąją vyksiančio referendumo, rinkos dalyviai buvo labiau linkę kreipti dėmesį į neigiamus pasisakymus Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje klausimu. Nors galutiniai skaičiavimai, kiek šaliai kainuotų išstoti iš ES, dar nėra pateikiami, dauguma analitikų vertina, jog tai būtų didelis smūgis ekonomikai, nors ir būtų gauta daugiau laisvės priimant kai kuriuos politinius sprendimus. Reaguodamas į diskusijas svaras buvo linkęs pigti. JAV dolerio atžvilgiu Didžiosios Britanijos valiuta nusirito į 2009-ųjų metų lygį per savaitę krisdama 3,45 %.

Tiesa, penktadienio judėjimą daugumoje porų sąlygojo ir naujienos iš JAV – geresni nei tikėtasi preliminarūs IV ketv. bendrojo vidaus produkto augimo duomenys prasklaidė abejones dėl galėsiančios prasidėti dar vienos krizės JAV. Taip pat sulaukėme geresnių nei tikėtasi asmeninių išlaidų (angl. personal spending) duomenų (0,5% mėn.)

Eurą žemyn smukdė tiek diskusijos dėl Brexit (kas kitas galėtų pasekti Didžiosios Britanijos pavyzdžiu, jei ši išstos iš ES?), tiek prastesni nei tikėtasi Vokietijos IFO verslo klimato duomenys, tiek penktadienį paskelbti prastesni nei tikėtasi preliminarūs Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos infliacijos duomenys (vartotojų kainų indeksas atitinkamai kito +0,4%, +0,2% ir -0,8%). Euras dolerio atžvilgiu per savaitę atpigo 0,31 %

Iš Japonijos taip pat gerų naujienų nesulaukėme. Penktadienį paskelbti prastesni nei tikėtasi Tokijo vartotojų kainų indekso (kuris skaičiuojamas neįtraukiant šviežio maisto kainų pokyčio) duomenys investuotojų nedžiugino. USD/JPY poroje buvo galima stebėti prekybą ir pagal techninės analizės lygius – vėl buvo testuota 111 jenų už dolerį palaikymo zona, nuo kurios, kaip ir anksčiau, kaina buvo linkusi atšokti. USD/JPY per savaitę pakito +1,14%.

Šiandien, pirmadienį, spaudoje galima rasti savaitgalį Šanchajuje vykusio G20 susirinkimo atgarsių. Jo metu dėmesys buvo kreipiamas į struktūrinių reformų būtinumą siekiant skatinti šalių atsigavimą, diskutuota apie valiutų kursų nuvertinimą dėmesį pagrinde kreipiant į Kinijos juanį. Užsiminta ir apie Brexit riziką finansų rinkoms. Kita vertus, mažai tikėtina, jog šios diskusijos sąlygos trumpalaikius judėjimus finansų rinkose.

Tikėtina, kad artėjant kovo dešimtosios ECB posėdžiui kuo toliau, tuo labiau bus kreipiamas dėmesys į euro zonos ekonomikos augimo duomenis. Šiandien jau sulaukėme prastesnių nei tikėtasi išankstinių EZ vartotojų kainų indekso duomenų (-0,2% met./met.), kurie toliau smukdo eurą žemyn JAV dolerio atžvilgiu. Pagrindinių porų judėjimus, kaip ir kiekvieną pirmąjį mėnesio penktadienį, turėtų sąlygoti ir duomenys iš JAV. Kovo ketvirtąją sulauksime didžiausios pasaulyje ekonomikos darbo rinkos duomenų. Prognozuojama, kad ne žemės ūkio sektoriuje vasarį buvo sukurta 195 tūkst. naujų darbo vietų, nedarbo lygis išliko toks pat, 4,9 proc., vidutinis valandinis atlyginimas augo 0,2%.

Iš kitų makroekonominių naujienų, antradienį ankstyvų rytą sulauksime Japonijos namų ūkių išlaidų duomenų, vėliau bus paskelbti Kinijos gamybos ir ne gamybos sektorių pirkimų vadybininkų indeksų duomenys, tą pačią dieną sulauksime analogiškų Didžiosios Britanijos ir JAV gamybos sektorių duomenų.

Trečiadienį rinkos dalyvių dėmesys gali krypti į JAV ADP bendrovės pateikiamus mėnesinius sukurtų darbo vietų skaičiaus duomenis.

Ketvirtadienį sulauksime Didžiosios Britanijos paslaugų sektoriaus pirkimų vadybininkų indeksų duomenų, vėliau bus paskelbti JAV ne gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenys.

Pirkimų vadybininkų indeksų duomenys apskaičiuojami apklausiant pirkimus vykdančius vadybininkus (angl. purchasing managers) apie verslo aplinką, naujų užsakymų kiekius ir pan. Tai yra lūkesčių indikatorius, kurio reikšmė virš 50 reiškia sektoriaus augimą, reikšmė žemiau 50 byloja apie sektoriaus susitraukimą.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 12:50 val. duomenis, 35,1% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 60,2% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 59% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas GBP/USD poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.