Ar judėjimo kryptis pagrindinėse porose keičiasi?

Sausis 30, 2017 16:00

Praeitą savaitę trijose populiariausiose porose buvo stebimas ankstesnės sausį įsibėgėjusios krypties tęsimas iki kol buvo įžengta į pagrindines palaikymo-pasipriešinimo zonas. EUR/USD porai trūko šiek tiek daugiau nei 20 punktų iki prisilietimo prie psichologinio 1,08 pasipriešinimo lygio, USD/JPY kritimas sustojo ties 112,50 palaikymo zona, o GBP/USD poros kursui nedaug trūko iki 1,27 pasipriešinimo zonos.

EUR/USD praeitą savaitę pabaigė pakitusi vos -0,4%. Euro zonos valiutos negelbėjo antradienį paskelbti geresni nei tikėtasi gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenys, o JAV doleris nebuvo linkęs ženkliai reaguoti į penktadienį paskelbtus prastesnius nei tikėtasi preliminarius IV ketv. didžiausios pasaulio ekonomikos BVP augimo duomenis (+1,9%, laukta 2,1% augimo). Vienu iš pagrindinių prasto BVP augimo veiksnių laikomi grynojo eksporto rezultatai, kuriuos neigiamai sąlygojo brangęs JAV doleris. Antra vertus, šie bendrojo vidaus produkto augimo duomenys dar bus tikslinami, taip pat, jie yra atsiliekantis indikatorius, t.y. parodo ne su ateitimi susijusius lūkesčius.

Praeitą savaitę sulaukėme svarbių naujienų iš Didžiosios Britanijos. Aukščiausiasis teismas nusprendė, jog parlamentas turės patvirtinti 50-ojo Lisabonos sutarties straipsnio aktyvavimą. Šios naujienos sutapo su šiokiu tokiu svaro silpnėjimu, tačiau vėliau Didžiosios Britanijos valiuta buvo linkusi brangti, mat parlamento balsavimas gali atidėti derybų dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos pradžią, taip dar labiau "sušvelnindamas" Brexit. Tuo tarpu ketvirtadienį buvo paskelbti geresni nei tikėtasi preliminarūs IV ketv. Didžiosios Britanijos BVP augimo duomenys (+0,6%, laukta 0,5% augimo). GBP/USD savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1,39%.

USD/JPY praeitą savaitę buvo linkusi brangti. Tiesa, prieš tai turėjo būti „testuotas" 112,5 palaikymo lygis, o kilimas sustojo ties 115,3 pasipriešinimo zona. Iš Japonijos sulaukėme geresnių nei tikėtasi infliacijos, gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenų. Taip pat buvo pranešta apie Japonijos centrinio banko vykdomą vyriausybės skolos vertybinių popierių supirkimą siekiant reguliuoti obligacijų pajamingumus. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0,41%.

Nors praeitą savaitę makroekonominių rodiklių kalendorius buvo ganėtinai skurdus, šią savaitę sulauksime daugiau svarbesnių naujienų. Šiandien, pirmadienį, bus paskelbti JAV asmeninių išlaidų duomenys. Antradienio rytą įvyks Japonijos centrinio banko spaudos konferencija. Pokyčių vykdomoje pinigų politikoje nesitikima, tačiau laukiama pagerintų ekonomikos augimo prognozių. Perpiet bus paskelbti euro zonos infliacijos ir preliminarūs BVP augimo duomenys. Atkreiptinas dėmesys, jog infliacija euro zonoje pradeda augti sparčiau (dar lapkritį buvo stebimas 0,6% metinės infliacijos augimas, o dabar tikimasi sulaukti duomenų, rodančių 1,5% augimą).

Savaitei įpusėjant, trečiadienį bus paskelbti Didžiosios Britanijos gamybos sektoriaus (ketvirtadienį ir penktadienį – atitinkamai statybų ir paslaugų sektorių) pirkimų vadybininkų indeksų duomenys, taip pat trečiadienį rinkos dalyviai dėmesį kreips į ADP bendrovės skaičiuojamus mėnesinius JAV bedarbių paraiškų skaičiaus duomenis, 17 val. bus paskelbti ISM gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenys, o vakare rinkos dalyviai lauks pirmojo šiemet FOMC posėdžio pranešimo, antra vertus, jokių pokyčių monetarinėje politikoje nesitikima ir tikėtina, kad labiau bus laukiama kovą vyksiančio posėdžio, kurį seks ir spaudos konferencija.

Ketvirtadienį bus pateikta Didžiosios Britanijos infliacijos ataskaita, Monetarinės politikos komitetas balsuos dėl palūkanų normos iš ES nusprendusioje pasitraukti valstybėje. Antra vertus, kaip ir iš kitų centrinių bankų posėdžių, taip ir šiuo atveju pokyčių monetarinėje politikoje nesitikima.

Penktadienį rinkos dalyviai lauks JAV mėnesinių darbo rinkos duomenų. Nedarbo lygiui siekiant 4,7% prognozuojama, kad rinkos dalyviai labiau lauks atlyginimų augimo duomenų, nei sukurtų naujų darbo vietų skaičiaus. 17 val. bus paskelbti ISM ne gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenys.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13:00 val. duomenis, 56% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 47% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 41% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas GBP/USD brangimas ir EUR/USD poros brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.