​Birželį ar liepą? Diskusijos tęsiasi

Gegužė 30, 2016 14:27

Paskutinę gegužės savaitę, nors ir ne taip stipriai, doleris buvo linkęs brangti toliau. Savaitės pradžia buvo kiek ramesnė, leidusi EUR/USD atšokti iki 1,1240 zonos, o USD/JPY konsoliduotis iki gegužės 18-osios kainų (tą dieną sulaukėme balandžio mėnesio Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto (FOMC) posėdžio protokolo, sukėlusio dar aštresnes diskusijas palūkanų normos kėlimo klausimu – birželį ar liepą?), savaitei įsibėgėjus populiariausia pasaulio valiuta buvo linkusi brangti toliau. Iš pagrindinių porų išsiskyrė tik Didžiosios Britanijos svaras sterlingų, brangęs rinkos dalyviams suvokiant, kad Brexit – Didžiosios Britanijos išstojimas iš Europos Sąjungos – visgi gali neįvykti.

EUR/USD per savaitę atpigo 0,93%. Didesnius judėjimus poroje lėmė kai kurių FOMC narių pasisakymai, jog palūkanų normos, tikėtina, bus keliamos anksčiau negu vėliau. Tai pat išsiskyrė ir penktadienio J. Yellen kalba, kurios metu sulaukėme klausimų apie minėtą palūkanų normos kėlimo galimybę. JAV doleris buvo linkęs tęsti brangimą FED vadovei patvirtinus, kad palūkanų norma gali būti pakelta artimiausiais mėnesiais. Iš kitų naujienų, sulaukėme prastesnių nei tikėtasi Vokietijos ZEW ekonomikos lūkesčių indekso, geresnio nei tikėtasi IFO verslo indekso. JAV preliminarūs I ketv. BVP augimo duomenys buvo patikslinti iš 0,5% į 0,8% augimą.

Kaip minėta, GBP/USD buvo linkusi brangti rinkos dalyviams iš naujo įvertinant Brexit riziką ir tikintis, jog Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES tikimybė mažėja. Iš dalies prie svaro brangimo gali prisidėti ir ankstesnis, nei prieš kelias savaites manyta, palūkanų normos kėlimas JAV – vis dar mąstoma, jog Didžioji Britanija bus sekanti valstybė, kelsianti palūkanų normas po JAV (Brexit neįvykus). Antra vertus, tokios diskusijos, tikėtina, grįš po birželio 23-ią vyksiančio referendumo, kurio lūkesčiai (tiksliau, Brexit rizika) jau dabar atsispindi kai kuriuose makrekonominiuose rodikliuose. GBP/USD per savaitę pabrango 0,83%.

USD/JPY buvo linkusi konsoliduotis. Nors pora savaitės prekybą pabaigė 0,23% kilimu, 110.50 pasipriešinimo zona taip ir liko nepramušta. Pora taip pat neįstengė pakristi žemiau 109,10 palaikymo ribos. Diskusijoms apie Japonijos ministro pirmininko Sh. Abe vykdomą trijų strėlių politiką nerimstant, kai kurie šaltiniai teigia, jog didėja tikimybė, kad vartojimo mokestis bus pakeltas ne sekančių metų balandį, o 2019-ųjų spalį. Tai skatina dar labiau svarstyti, ar dabartinės priemonės (ypatingai struktūrinės reformos) yra pakankamos šalies ekonomikos atsigavimui skatinti.

Šios savaitės pradžia turėtų būti ramesnė. Tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek JAV pirmadienis yra nedarbo diena, todėl tikėtina, kad apyvarta valiutų rinkoje šią dieną bus mažesnė nei kitomis. Antra vertus, šiandien jau paskelbti Japonijos mažmeninių pardavimų duomenys (-0,8%), o savaitei įsibėgėjant, sulauksime kitų svarbesnių naujienų.

Antradienį bus paskelbti preliminarūs euro zonos infliacijos duomenys, JAV vartotojų pasitikėjimo indekso duomenys, o trečiadienį sulauksime pirkimo vadybininkų indeksų duomenų (gamybos sektoriaus) iš Kinijos, Didžiosios Britanijos ir JAV. Didžiosios Britanijos statybos ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksai bus paskelbti atitinkamai ketvirtadienį ir penktadienį. Ketvirtadienį rinkos dalyvių dėmesys taip pat kryps į Europos centrinio banko sprendimą dėl palūkanų normų (jokių pokyčių nesitikima) ir į vėliau sekančią spaudos konferenciją, kurios metu tikimasi komentarų apie naujas euro zonos ekonomikos augimo projekcijas. Ketvirtadienį taip pat bus paskelbti JAV ADP darbo rinkos duomenys (sukurtų darbo vietų skaičius), o penktadienį ypatingas dėmesys bus kreipiamas į mėnesinius JAV darbo darbo rinkos rodiklius: vidutinį valandinį atlyginimą, nedarbo lygį ir ne žemės ūkio sektoriuje sukurtų darbo vietų skaičių. Tikėtina, kad šie duomenys dar labiau paaštrins diskusijas dėl artimiausio palūkanų normos kėlimo didžiausioje pasaulio ekonomikoje. Taip pat atkreiptinas dėmesys ir į naftos kainos judėjimus, kai juodojo aukso kaina jau siekia 50 USD už barelį ribą. Ketvirtadienį vyksiantis OPEC susirinkimas gali sąlygoti naftos kainos judesius.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 12:05 val. duomenis, 34% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 69% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 53% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD poros brangimas, USD/JPY poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.