Brexit debesys temdė prekiautojų optimizmą

Birželis 14, 2016 11:44

Kai praeitos savaitės pradžioje buvo matomas tolesnis susidomėjimas JAV dolerio judėjimais po birželio trečią paskelbtų prastesnių nei tikėtasi darbo rinkos duomenų, savaitei įpusėjant pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Brexit rizikai. Apklausos, rodančios didesnį kiekį planuojančių balsuoti už išstojimą iš Europos Sąjungos skatino saugesnių valiutų brangimą, Didžiosios Britanijos svaro sterlingų, kitų rizikingesnių valiutų pigimą.

EUR/USD pirmoje savaitės pusėje buvo linkusi konsoliduotis, kai pirmadienį kalbėjusi J. Yellen nepateikė naujų įžvalgų palūkanų normos kėlimo laikotarpio klausimu. Antra vertus, atkreiptinas dėmesys, kad pagrindinei valiutų porai taip ir nepavyko pramušti trečiadienio 1,14 pasipriešinimo zonos kai kuriems analitikams svarstant, jog gegužės mėnesį paskelbti ganėtinai prasti darbo rinkos duomenys tėra išskirtis, ženkliai nesąlygosianti FED sprendimo šiemet dukart kelti palūkanų normą. Po antrosios savaitės pusės pigimo, sąlygoto abejonių dėl Brexit, EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakritusi 0,9%.

Referendumui dėl išstojimo iš Europos Sąjungos artėjant, svaras buvo linkęs pigti. Didžiosios Britanijos valiutą žemyn smukdė naujausių apklausų rezultatai, rodantys, jog referendume planuosiančių balsuoti už išstojimą iš ES skaičius pralenkė norinčius pasilikti sąjungoje. Tokie apklausų rezultatai skatino ir saugesnių valiutų brangimą, pagrindinių valstybių skolos vertybinių popierių palūkanų normų kilimą bei Didžiosios Britanijos akcijų indekso smukimą. GBP/USD per savaitę pigo 1,78%.

USD/JPY, po pirmosios savaitės pusės kilimo, buvo linkusi konsoliduotis žemyn. Pora savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0,13%. Iš Japonijos trečiadienį sulaukėme prastesnių nei tikėtasi einamosios sąskaitos duomenų (1,63 trln.), galutinių pirmojo ketvirčio BVP augimo duomenų (0,5%).

Šiandien, pirmadienį toliau stebime svaro pigimą GBP/USD porai krentant 1,4 palaikymo zonos link. Tikėtina, kad birželio 23-osios referendumui artėjant svaro judėjimai bus dar labiau volatilūs. Be diskusijų dėl Brexit, šią savaitę investuotojai taip pat seks ir trečiadienį 21:00 val. skelbiamą JAV Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto sprendimą dėl palūkanų normos ir ekonomikos augimo projekcijas (ir 21:30 vyksiančią spaudos konferenciją). Nors po ženkliai prastesnių nei laukta gegužės mėnesio darbo rinkos rodiklių palūkanų normos kėlimas šį mėnesį mažai tikėtinas, rinkos dalyviai seks FOMC narių prognozes (dot-plot), rodančias kiek kartų šiemet palūkanų normos bus keliamos (FOMC narių nuomone) didžiausioje pasaulio ekonomikoje. Iki šiol buvo prognozuoti du laipsniški (angl. gradual) palūkanų normos kėlimai. Žinant, kad po birželio posėdžio lauks dar keturi FOMC posėdžiai (liepą, rugsėjį, lapkritį ir gruodį) ir darant prielaidą, jog FOMC vengs kelti palūkanų normą artėjant lapkričio prezidento rinkimams, kai kurie analitikai prognozuoja, jog, jei planuojama kelti palūkanų normas šiemet du kartus, pirmasis kėlimas turi įvykti dar vasarą (ar bent jau rugsėjį). Antra vertus, trumpalaikių FED palūkanų normų ateities sandoriai prognozuoja palūkanų normos kėlimą tik gruodį.

Kalbant apie kitas makroekonomines naujienas, antradienį lauksime Didžiosios Britanijos infliacijos duomenų ir JAV mažmeninių pardavimų rodiklių; trečiadienį bus skelbiami Didžiosios Britanijos darbo rinkos rodikliai, vėliau, kaip minėta, lauksime naujienų iš FOMC (pranešimo, ekonomikos projekcijų ir spaudos konferencijos). Ketvirtadienį posėdžiaus Japonijos centrinis bankas iš kurio nėra laukiama naujų ekonomikos skatinimo priemonių, kiek vėliau bus paskelbti Didžiosios Britanijos mažmeninių pardavimų rodikliai, o iš vėliau vyksiančio Monetarinės politikos komiteto posėdžio pokyčių pinigų politikoje taip pat nėra prognozuojama. Ketvirtadienį 15:30 val. taip pat bus paskelbti JAV infliacijos duomenys.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13:40 val. duomenis, 40,1% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 52,5% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 57% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD poros brangimas ir GBP/USD poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.