​Centriniai bankai drebina rinkas

Kovas 21, 2016 14:35

Kai prieš porą savaičių ECB nustebino rinkos dalyvius stipresniu nei tikėtasi papildomu ekonomikos skatinimo paketu (ir pasakymu, jog palūkanų normos mažinimo pakakti ekonomikai atsigauti), praeitą savaitę rinkos judėjimų centre buvo FED. Trečiadienį paskelbtame Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto (FOMC) posėdžio pranešime rinkos dalyviai įžvelgė lengvesnį (angl. dovish) požiūrį į ekonomikos atsigavimą nei iki šiol. Tai skatino suprastintos ekonomikos augimo prognozės (tiek BVP, tiek infliacijos augimo), taip pat FOMC narių prognozės, jog palūkanos šiemet bus keliamos du kartus, o ne keturis, kaip buvo manoma gruodžio mėnesio posėdžio metu. Optimizmo dolerio buliams neįpūtė ir kiek vėliau vykusi J. Yellen spaudos konferencija. Pastarieji JAV dolerio judėjimai skatina diskusijas, ar kelis metus trukusiam populiariosios valiutos brangimui neatėjo pabaiga. Antra vertus, derėtų nepamiršti, jog centrinių bankų monetarinių politikų divergencijų tema išlieka.

Euras, praeitą savaitę testavęs kovo dešimtosios ECB komunikavimo metu suformuotą palaikymo lygmenį, atšoko JAV dolerio atžvilgiu. 1,1056 palaikymo zonos pasiekimas sutapo su FOMC pranešimu ir pora penktadienį jau siekė 1,1340 pasipriešinimo zoną. Be naujienų iš FED, praeitą savaitė sulaukėme geresnių nei tikėtasi JAV mažmeninių pardavimų duomenų antradienį, o trečiadienį buvo paskelbti geresni nei tikėtasi infliacijos augimo duomenys, rodę 1% metinį vartotojų krepšelio augimo tempą. EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1,07%.

USD/JPY praeitą savaitę krito 1,99% trečią kartą siekdama 111 palaikymo zoną. Nors praeitus du kartus nuo šios ribos kaina staigiai atšokdavo, šįkart situacija šiek tiek kitokia, kai poros kritimas labiau sąlygotas JAV dolerį sąlygojančių veiksnių. Kalbant apie Japoniją, toliau diskutuojama, ar galėtume sulaukti dar vieno palūkanų normos mažinimo, ir jei taip, tai kada.

Didžiosios Britanijos svarą sterlingų ir toliau spaudė diskusijos dėl Brexit. Būtent tam būtų galima priskirti antradienį vykusį kritimą, kai paskelbti vienos iš pastaruoju metu vykdomų apklausų (ORB) rezultatai parodė, jog 52% respondentų (imtis 823), planuosiančių eiti į referendumą balsuos už išstojimą iš ES. Nors klausimas, kiek reprezentatyvūs šio tyrimo rezultatai, lieka atviras, GBP/USD valiutų pora tą dieną krito daugiau nei 100 punktų. Tuo tarpu į trečiadienį paskelbtus geresnius nei tikėtasi darbo rinkos duomenis valiutų pora sureagavo nežymiai Po savaitės viduryje įvykusio apsivertimo GBP/USD savaitės prekybą pabaigė 0,72% kilimu.

Šią savaitę ypatingų naujienų turėtume sulaukti nebent antroje savaitės pusėje. Iš techninės analizės pusės, išlieka keli pagrindiniai klausimai: EUR/USD įstengs pramušti 1,1340 pasipriešinimo zoną, ar USD/JPY pralauš 111 palaikymo zoną ir ar svaras įstengs reikšmingiau įžengti į 1,45-1,4580 konsolidacijos zoną.

Antradienį sulauksime euro zonos valstybių pralenkiančių pirkimų vadybininkų indeksų duomenų. Nors nesitikima, kad šie indikatoriai gali reikšmingiau paveikti valiutos kainą, dėmesys gali krypti į 11 val. skelbiamą Vokietijos IFO verslo klimato indikatorių. Kiek vėliau sulauksime Didžiosios Britanijos infliacijos duomenų, o 12:00 val. bus paskelbti Vokietijos ir euro zonos ZEW ekonomikos lūkesčių indeksai.

Ketvirtadienį rinkos dalyvių dėmesys gali krypti į 11:30 skelbiamus Didžiosios Britanijos mažmeninių pardavimų duomenis, o penktadienį sulauksime Japonijos infliacijos duomenų, 14:30 bus paskelbti JAV bendrojo vidaus produkto augimo duomenys.

Atkreiptinas dėmesys, jog penktadienį dauguma centrinių bankų nedirbs.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 14:20 val. duomenis, 43,6% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 56,5% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 52,1% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD brangimas ir USD/JPY poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.