Centrinis bankas nenustebino ir JAV dolerio vertė keitėsi neženkliai

Rugsėjis 23, 2019 16:08

Praėjusią savaitę investuotojų dėmesys buvo nukreiptas į centrinius bankus. Vyko JAV, Japonijos, Anglijos bei Šveicarijos bankų susirinkimai, kuriuose buvo sprendžiama dėl tolimesnės monetarinės politikos ir palūkanų normų. Visų sprendimai atitiko investuotojų lūkesčius, todėl rinkos kintamumas buvo santykinai mažas.

Daugiausiai dėmesio sulaukė JAV banko susirinkimas, kuriame nariai nusprendė sumažinti palūkanų normą vienu laipteliu arba 0.25%. Rinkos to ir tikėjosi, todėl JAV dolerio vertė keitėsi ganėtinai neženkliai lyginant su tokiomis situacijomis praeityje. Įdomu, kad JAV banko nariai turėjo labai skirtingą perspektyvą kas laukia šalies ekonomikos ateityje – 5 nariai nebuvo linkę mažinti palūkanų net rugsėjo mėnesio susitikimo metu, kiti 5 nariai pritarė šiam mažinimui, bet nemato tolimesnio karpymo 2019 metais, o likę 7 nariai pasisakė ir už šį ir už dar vieną mažėjimą šiais metais. Tai parodo, kad nariai turi labai skirtingas nuomones apie esamą ekonominę situaciją ir vyraujančias tendencijas šalyje, todėl įdomu kaip keisis jų pozicija kito susitikimo metu spalio mėnesio paskutinėmis dienomis.

JAV nebuvo skelbiama daug svarbių ekonominių duomenų, tačiau tarp daugiausiai dėmesio pritraukusių buvo pramonės apimtys, kurios augo 0.4% per metus ir tai buvo lėčiausias augimas per paskutinius 3 metus. Šie faktiniai duomenys patvirtina vadybininkų pirkimo rezultatus apie pesimistiškas nuotaikas tarp pramonės verslo atstovų. Taip pat buvo skelbiami antrinės rinkos namų pardavimo rezultatai, kurie rodė neženklų metinį augimą ir atspindėjo atsigaunantį gyventojų sentimentą pirkti nekilnojamą turtą, nes palūkanų normos nekilnojam turtui per paskutinius 12 mėnesių sumažėjo nuo 5.1% iki 3.9%.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo JAV dolerio konsolidacines nuotaikas. Tarp ekonominių duomenų buvo ZEW indeksas, kuris išliko neigiamas bei buvo -22.4 punktai Europoje ir -22.5 punktai Vokietijoje. Nuotaikos pagrindinėje Senojo žemyno ekonomikoje išlieka niūrios ir investuotojai spekuliuoja kada jos persiduos į paslaugų sektorių. Europoje rugpjūčio duomenimis faktinė metinė infliacija siekė 1.0% ir ženkliai atsiliko nuo centrinio banko keliamų tikslų. EUR/USD pora savaitės prekybą baigė nukritusi -0.5%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY svyravo apie 108.0 lygį. Japonijoje vyko centrinio banko susirinkimas, kuriame monetarinė politika nebuvo keičiama, tačiau buvo užsiminta, kad nariai galimai atsižvelgs į lėtėjančią pasaulio ekonomiką ir imsis atitinkamų priemonių spalio mėnesio susirinkimo metu. Tarp ekonominių duomenų buvo rugpjūčio mėnesio metinis eksportas, kuris sumažėjo -8.2%, bei infliacija, kuri siekė vos 0.3%. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.5%.

Didžiosios Britanijos svaras neženkliai nuvertėjo prieš JAV dolerį ir daugiausiai atspindėjo bendrą rizikos sentimentą rinkoje. Ženklių pokyčių Brexit klausimu nebuvo. Anglijos centrinis bankas rengė susirinkimą, kuriame nariai vienbalsiai nusprendė nekeisti palūkanų normos ir palikti ją ties 0.75% lygiu. Tarp ekonominių duomenų buvo metinė infliacija, kuri sumažėjo iki 1.7% lygio ir buvo žemiausia nuo 2017 metų pradžios, mažmeniniai pardavimai augo 2.7% per metus. GBP/USD prekybą pabaigė nukritusi -0.2%.

Ši savaitė prasidės preliminariais pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indekso rezultatais iš didžiųjų ekonomikų. Antradienį bus skelbiamas Vokietijos Ifo indeksas ir JAV vartotojų pasitikėjimo duomenys. Trečiadienį bus skelbiami JAV naujų namų pardavimo rezultatai. Ketvirtadienį svarbių duomenų nesuplanuota, o penktadienį bus stebiamas JAV pramonės užsakymų skaičius.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 68% investuotojų (augo 29 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 44% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (augo 10 procentinių punktų). GBP/USD poroje 52% dalyvių tikisi kilimo (kilo 13 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip priešingas indikatorius, todėl tikėtinas USD/JPY kilimas bei EUR/USD, GBP/USD nuvertėjimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų rugsėjo 23 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.