Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

Centrinių bankų pranešimai paskatino JAV dolerio nuvertėjimą

Sausis 15, 2018 14:40

Praėjusi savaitė valiutų rinkose buvo ypač nepalanki JAV doleriui, kurio indeksas prarado 1.2% vertės ir nukrito žemiau rugsėjo mėnesį pasiekto lygio. Komentarai iš Europos ir Japonijos centrinių bankų apie griežtesnę monetarinę politiką paskatino investuotojus atsigręžti į rizikingesnes valiutas ir parduoti saugiu laikomą JAV dolerį.

Japonijos centrinis bankas neženkliai, bet sumažino šalies obligacijų supirkimo sumą, kas paskatino rinkos spekuliaciją apie galimus didesnius pokyčius šalies monetarinėje politikoje šias metais. Taip pat investuotojus teigiamai nustebino Europos centrinio banko gruodžio mėnesio susitikimo minutės, kuriose minima, kad banko nariai teigiamai mato atlyginimų ir infliacijos dinamiką, todėl tikėtinas laipsniškas monetarinės politikos griežtinimas.

Pastarąją savaitę nebuvo skelbiama daug ekonominių naujienų JAV. Infliacijos rodikliai šalyje atitiko rinkos lūkesčius ir metinis pokytis siekė 2.1%. Eliminavus maisto ir energijos kainos pokyčius šis rodiklis buvo 1.8%, kiek daugiau nei 1.7% praėjusį mėnesį. Mažmeninės prekybos duomenys taip pat buvo teigiami ir per mėnesį pakilo 0.4%. Bendra JAV vartojimo tendencija išlieka teigiama.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD parodė didelį investuotojų optimizmą didinant riziką. Paskelbus Europos centrinio banko pranešimą apie galimą monetarinės politikos griežtinimą, rinkos dalyviai aktyviai pirko eurą. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne buvo geri: mažmeniniai pardavimai augo 2.8% per metus, gerokai viršydami rinkos lūkesčius, nedarbo lygis sumažėjo iki 8.7%, o pramonės produkcijos rodikliai taip pat demonstravo augimą. Investuotojų rizikos apetitą didino ir politinės naujienos iš Vokietijos, kur buvo pranešta, kad Angela Merkel pasiekė reikšmingų rezultatų derybose su Socialdemokratų partijos atstovu apie galimą valdančiąją koaliciją. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 1.4%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY ženkliai nuvertėjo kartu su naujienomis iš šalies centrinio banko. Investuotojai buvo linkę pirkti jeną, tikėdamiesi šalies finansinių instrumentų pajamingumo didėjimo artimiausiais metais. Ekonominiai duomenys šalyje išliko geri: uždarbis augo 0.9% per metus, daugiau nei 0.2% tikėjosi rinka. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nuvertėjusi -1.8%.

Prekyba Didžiosios Britanijos svaru pasižymėjo optimizmu ir valiuta buvo linkusi brangti. GBP/USD kursas pasiekė 1.37 lygį – didžiausią vertę nuo pat Brexit rinkimų rezultatų paskelbimo. Šią savaitę, 16-17 dienomis, bus rengiami debatai šalies parlamente dėl Brexit proceso, tad investuotojams svarbu sekti antraštes ir įsivertinti galimą kintamumo padidėjimą. Daug ekonominių duomenų nebuvo skelbiama, tačiau rinkos dalyviai sužinojo pramonės rodiklius, kurios produkcija augo 2.5% per metus. GBP/USD pora prekybos savaitę užbaigė pakilusi 1.2%.

Ši savaitė prasidės ramiau, nes Senajame žemyne skelbiami tik Eurozonos prekybos balanso duomenys, o JAV pirmadienis nedarbo diena. Antradienį investuotojų dėmesys nukryps į Vokietijos ir Didžiosios Britanijos infliacijos duomenis. Trečiadienį kainų pokyčiai bus skelbiami Europos mastu bei rinkos dalyviai atidžiai stebės Kinijos ekonominius rodiklius. Ketvirtadienį JAV bus skelbiami nekilnojamo turto rinkos duomenys bei Filadelfijos pramonės indeksas. Penktadienį sužinosime Didžiosios Britanijos mažmeninių pardavimo duomenis.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 28% investuotojų (krito 4 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 68% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-33 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 20% dalyvių tikisi kilimo (-9 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD ir GBP/USD porose, tuo tarpu USD/JPY pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.