Admiral Markets apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Įstaigos „Financial Conduct Authority“ (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.

​Centrinių bankų vadovai augina rizikos apetitą

Rugpjūtis 28, 2017 15:20

Praeitą savaitę rinkos dalyvių dėmesys buvo sutelktas į Jackson Hole simpoziumą ir jame dalyvavusių centrinių bankų vadovų pasisakymus. Europos centrinio banko prezidentui Mario Draghi išreiškus nuomonę apie vis labiau stiprėjantį pasaulio ekonomikos atsigavimą, rinkos dalyviai didino rizikos apetitą ir aktyviai pirko eurą, svarą bei palaikė akcijų indeksus aukštumose. Tuo tarpu Jenet Yellen savo kalboje neužsiminė apie galimus pokyčius JAV monetarinėje politikoje ar centrinio banko balanso mažinimą ir daugiausiai dėmesio skyrė finansų sistemos reguliavimui.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD praeitą savaitę užbaigė sugrįžusi į pastarųjų metų aukštumas. Centrinių bankų pozityvios nuomonės penktadienio pranešimuose paskatino rinkos dalyvius nukreipti pinigus į rizikingesnius aktyvus ir lėmė populiariausios valiutų poros kurso šuolį virš 1.19 lygio. Tai aukščiausias lygis nuo pat 2015 metų sausio mėnesio. Makroekonominiai duomenys Europos sąjungoje buvo įvairūs: antradienį paskelbtas Vokietijos ekonominio sentimento ZEW indeksas krito iki 10 punktų ir nuvylė dalyvius, kurie tikėjosi išvysti 15. Tai jau trečias iš eilės šios indekso vertės mažėjimas ir galimai signalas apie besikeičiantį sentimentą didžiausioje Europos ekonomikoje. Tuo tarpu pramonės ir paslaugų sektoriaus Europos vadybininkų pirkimų indeksai (angl. PMI) viršijo rinkos lūkesčius ir signalizavo apie tvirtą augimą Europos žemyne. EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1.4%.

USD/JPY tęsė konsolidaciją ties 109 palaikymo lygiu. Tai jau trečia savaitė, kuomet rinkos dalyviai aktyviai pardavinėja šią porą ir greitai numalšina bet kokį bandymą brangti. Japonijoje ketvirtadienį buvo skelbiami infliacijos duomenys - kainos augo 0.5% per pastaruosius metus. Rodiklis atitiko rinkos lūkesčius bei išlaikė bendrą teigiamą tendenciją, kuomet 2017 metų pradžioje infliacija Japonijoje tapo teigiama ir palaipsniui tęsia augimą. Prekiaujantiems šia pora svarbu sekti naujienas susijusias su Šiaurės Korėja, nes geopolitinė įtampa vis dar išlieka svarbus veiksnys tarp investuotojų. USD/JPY pora pakito 0.1%

GBP/USD pora savaitės pradžioje buvo nukritusi iki 1.28 lygio, tačiau pabaigoje išaugus rizikos apetitui grįžo link 1.29. Nors ketvirtadienį paskelbti BVP duomenys atitiko lūkesčius ir siekė 1.7% metinį augimą, tačiau rinkoje išlieka neigiamos nuotaikos dėl Didžiosios Britanijos ekonominės ateities toliau vykstanti pasitraukimui iš Europos sąjungos. Auganti infliacija mažina mažmeninės prekybos augimą, kuris paskutiniais duomenims siekė tik 1.3% palyginti su 2.8% tempu prieš metus. Taip pat verslas nesiėmė rizikos ir investicijos neaugo, kas kelia nerimą apie tvarų ekonomikos augimą ateityje. GBP/USD pora kilo 0.1%.

Šią savaitę laukia nemažai makroekonominių naujienų. Tikėtina, jog didžiausias kintamumas bus pasiektas penktadienį, kuomet sulauksime JAV pramonės vadybininkų pirkimų ISM indekso rezultatų ir darbo rinkos duomenų (angl. nonfarm payrolls). Abu rodikliai pasižymi didele įtaka tiek valiutų, tiek akcijų rinkoms. Taip pat Didžiojoje Britanijoje trečiadienį bus skelbiami nekilnojamo turto rinkos duomenys, o ketvirtadienį Europos sąjungos infliacijos rodikliai. Rinkos dalyviai tikisi išvysti 1 procentinio punkto augimą Europos infliacijoje, kas sustiprintų investuotojų tikėjimą Europos atsigavimo istorija. Savaitės pabaigoje bus skelbiami Kinijos pramonės vadybininkų indeksas Caixin, kuris indikuoja tendencijas žaliavų, ypač metalų rinkose, bei JAV automobilių pramonės duomenys, kurie šiais metais nuolatos nuvilia investuotojus.

Pagal Admiral Markets rinkos nuotaikų duomenis, 33% rinkos dalyvių turi ilgąsias pozicijas EUR/USD poroje, 33% turi ilgąsias pozicijas USD/JPY poroje bei 59% investuotojų tikisi Didžiosios Britanijos svaro tolimesnio brangimo ir išlaiko ilgąsias pozicijas. Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD ir USD/JPY poroje, GPB/USD tikėtina tęs kritimo tendenciją. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.