Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

Dar viena bloga savaitė JAV doleriui

Vasaris 19, 2018 09:17

Praėjusią savaitę investuotojų nuotaikos gerėjo ir rizikos apetitas augo. Rinkos dalyviai sugrįžo į akcijų rinkas nusiteikę pozityviai bei pardavinėjo saugius aktyvus, tokius kaip JAV doleris ir šalies obligacijos. Skolos instrumentų kainų kritimas tęsiasi, nes lūkesčiai dėl tolimesnio palūkanų kėlimo vis labiau stiprėja.

Ekonominiai duomenys didžiausioje pasaulio ekonomikos išliko pozityvūs. Labiausiai buvo laukiama infliacijos rodiklių, kurie parodė spartėjantį kainų augimą. Sausio mėnesio duomenimis metinė infliacija padidėjo iki 1.8% ir rinkos lūkesčiai dėl palūkanų kėlimo kovo mėnesį išaugo iki 100%. Investuotojai neabejoja, kad centrinis bankas kels palūkanų normą kito mėnesio susirinkime. Pramonės produkcijos rodikliai buvo stabilūs ir palyginus su praėjusiu mėnesiu ženkliai nesikeitė. Labiausiai rinką nuvylė mažmeninės prekybos duomenys, kurie parodė neženklų susitraukimą, nors rinka tikėjosi augimo, tačiau investuotojai į tai nesureagavo neigiamai.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo rinkoje tvyrančias pozityvias emocijas. Savaitės pradžioje atsispyrusi nuo 1.225 palaikymo lygio nuosekliai brango iki pat 1.25, kur kertasi 100 ir 200 dienų slankieji vidurkiai. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne išliko stiprūs. Preliminariais paskutinio ketvirčio duomenimis ekonomika augo +2.7% per metus ir atitiko aukštas rinkos dalyvių prognozes. Pramonės produkcijos pokytis siekė net +5.2% per metus ir viršijo rinkos lūkesčius. Europos centrinio banko nariai spaudos konferencijų metu minėjo, kad tęsiantis stipriam žemyno ekonomikos augimui, šių metų pradžioje bus kalbama apie monetarinės politikos pokyčius. Daugiausiai tai palies obligacijų supirkimo programos laipsnišką mažinimą ir nutraukimą. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi +1.3%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY atspindėjo neigiamas JAV dolerio nuotaikas ir buvo tarp labiausiai nukentėjusių. Ekonominiai duomenys Japonijoje buvo netikėtai nuviliantys. Didžiausią siurprizą pateikė pramonės mechaninių įrenginių užsakymai, kurie gruodžio mėnesio duomenimis krito -5.0% per metus ir nuvylė +4.1% augimo lūkesčius. Taip pat šalies ekonomikos augimo tempas preliminariais paskutinio ketvirčio duomenis siekė tik +0.5%, nors rinka laukė +0.9%. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -2.3%.

Didžiosios Britanijos svaras brango rinkoje augant rizikingų aktyvių poreikiui. Svaro brangimas atspindėjo sisteminį investuotojų sugrįžimą į rizikingesnių aktyvų segmentą, nes šalies ekonominiai duomenys nežada spartėsiančio ekonomikos augimo, o Brexit derybos neparodė jokio pozityvaus progreso. Savaitės bėgyje buvo paskelbti infliacijos rodikliai – metinis kainų pokytis siekė 3.0% ir išlaikė aukštus rinkos dalyvių lūkesčius dėl palūkanų normos kėlimo artimiausiais mėnesiais. GBP/USD prekybą užbaigė pakilusi +1.5%.

Šią savaitę pradės duomenys iš Japonijos, kur bus skelbiami tarptautinės prekybos rezultatai ir Tankan verslo sentimento indeksas. Taip pat pirmadienis bus nedarbo diena Kinijoje ir JAV. Antradienį bus laukiami Vokietijos ir Europos ZEW indekso duomenys. Trečiadienį rinkos dalyviai stebės preliminarius vadybininkų pirkimo indeksų rezultatus Japonijoje, Europos šalyse bei JAV. Taip pat daug dėmesio sulauks darbo rinkos rodikliai Didžiojoje Britanijoje bei JAV centrinio banko susirinkimo minutės. Ketvirtadienį Anglijoje bus paskelbti ekonomikos augimo rezultatai. Penktadienį rinkos dalyviai stebės Japonijos bei Europos infliacijos duomenis.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 47% investuotojų (kilo +6 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 67% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+12 procentinių punktų). GBP/USD poroje 53% dalyvių tikisi kilimo (+23 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD bei pigimas GBP/USD ir USD/JPY porose. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.