​Dėmesys krypo į jenos ir svaro judėjimus

Liepa 18, 2016 12:38

Iš pagrindinių valiutų, praeitą savaitę ypatingais judėjimais pasižymėjo Japonijos jena ir Didžiosios Britanijos svaras sterlingų. Azijos valstybės valiuta tęsė pirmadienį prasidėjusį kalbų apie galimas papildomas ekonomikos stimuliavimo programas įkvėptą kritimą, o svaras buvo linkęs brangti paaiškėjus, kas užims iš Europos Sąjungos nusprendusios pasitraukti šalies ministro pirmininko postą. Laikiną svaro brangimą sąlygojo ir ketvirtadienį vykęs centrinio banko Monetarinės politikos komiteto posėdis, kurio metu nuspręsta nemažinti palūkanų normos bei neskatinti ekonomikos augimo papildomais aktyvų supirkimais. Taip pat atkreiptinas dėmesys į pasaulines akcijų rinkas, ramėjanti post-Brexit politinė situacija, teigiamos didžiausios pasaulio ekonomikos makroekonominės naujienos bei kai kurių JAV įmonių geresni nei tikėtasi antrojo ketvirčio veiklos rezultatai skatino S&P 500 ir Dow Jones 30 akcijų indeksus kilti į visų laikų aukštumas. Optimistines nuotaikas prislopino įvykiai Nicoje ir Turkijoje.

EUR/USD ir toliau tęsė po Brexit referendumo prasidėjusią konsolidaciją. Per savaitę pakilęs vos 0,16%, euras konsolidavosi 140-ies punktų ribose. Populiariausios poros judėjime buvo galima įžvelgti geresnių nei tikėtasi duomenų iš JAV įtaką – ketvirtadienio EUR/USD kilimą (prasidėjusį per M. Carney spaudos konferenciją) pristabdė geresni nei tikėtasi JAV gamintojų kainų indekso duomenys, penktadienį prie poros kritimo prisidėjo geresni nei tikėtasi JAV mažmeninių pardavimų duomenys, lūkesčius atitikę infliacijos duomenys. Į 17 val. paskelbtus prastesnius nei tikėtasi vartotojų pasitikėjimo indekso duomenis rinkos dalyviai ženkliai nesureagavo.

USD/JPY taip ir liko nepramušusi 100 jenų už dolerį palaikymo zonos. Atšokimą nuo minėto psichologinio palaikymo lygmens sąlygojo dar liepos 8-ą prasidėjęs JAV dolerio brangimas (sąlygotas geresnių nei tikėtasi darbo rinkos duomenų), o praeitą savaitę poros judėjimas atspindėjo jenos pigimą, paveiktą diskusijų apie galimą papildomą ekonomikos skatinimo programą Japonijoje. Per savaitę USD/JPY pakilo 4,96%, iki 106 pasipriešinimo lygmens.

Kaip minėta, Didžiosios Britanijos svaras sterlingų buvo linkęs brangti. GBP/USD pora ištrūko viršun iš gegužės šeštąją prasidėjusios konsolidacijos ribų ir penktadienį jau buvo netoli 1,35 pasipriešinimo lygmens. Prie svaro brangimo prisidėjo kiek sumažėjęs nerimas dėl Didžiosios Britanijos politinės aplinkos paaiškėjus, kas užims šalies ministro pirmininko postą, svaro brangimą sąlygojo ketvirtadienį vykęs šalies centrinio banko Monetarinės politikos komiteto posėdis, kurio metu nuspręsta nemažinti palūkanų normos ir nedidinti aktyvų supirkimo programos mastų. Antra vertus, pateikta užuominų, jog apie šių pinigų politikos skatinimo priemonių ėmimąsi gali būti pranešta sekančio, rugpjūčio pirmoje pusėje vyksiančio centrinio banko posėdžio metu. Tai pristabdė svaro brangimą ir po penktadienio dolerio brangimo savaitės prekybą svaras pabaigė dolerio atžvilgiu pabrangęs 2,12%.

Šiandien, pirmadienį, ir toliau diskutuojama apie savaitgalio įvykius Turkijoje, ekonomikos augimo skatinimo programas, kurių galėtų imtis Japonijos centrinis bankas (artimiausias Japonijos centrinio banko posėdis vyks liepos 29-ą). Taip pat svarstoma apie galimas papildomas Didžiosios Britanijos ekonomikos skatinimo priemones ir jų poreikį šalies ūkiui. Todėl tikėtina, kad antradienį skelbiami Didžiosios Britanijos infliacijos duomenys susilauks ypatingo rinkos dalyvių dėmesio. Antradienį taip pat bus paskelbtas Vokietijos ZEW ekonomikos lūkesčių rodiklis. Trečiadienį iš Didžiosios Britanijos sulauksime darbo rinkos rodiklių – nedarbo lygio, vidutinio atlyginimo indekso ir bedarbių paraiškų skaičiaus. Ketvirtadienį bus paskelbti Didžiosios Britanijos mažmeninių pardavimų duomenys, kiek vėliau sulauksime Europos centrinio banko pranešimo pinigų politikos klausimais kai kuriems analitikams tikintis pokyčių skolos vertybinių popierių supirkimo programoje. Mat krentant obligacijų pajamingumams mažėja tinkamų supirkti obligacijų kiekis, taigi, kai kurie analitikai prognozuoja, jog reikalavimai tinkamoms supirkti obligacijoms pasikeis. Penktadienį bus paskelbti euro zonos ir Didžiosios Britanijos gamybos ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksai.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 11:10 val. duomenis, 39.9% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 51.9% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 35.8% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD ir GBP/USD porų brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.