​Didesnio prekiautojų dėmesio sulaukė svaras

Vasaris 22, 2016 13:54

Likvidžiausia valiutų rinkos pora praeitą savaitę ypatingais judėjimais nepasižymėjo. Euras tęsė korekciją JAV dolerio atžvilgiu ir savaitės prekybą pabaigė pakritęs 1,11%. Iš svarbesnių makroekonominės aplinkos naujienų pirmadienį sulaukėme dar vieno M. Draghi patvirtinimo, jog Europos centrinis bankas, esant reikalui, yra pasiryžęs veikti (ECB monetarinės aplinkos vertinimo ir sprendimo papildomai skatinti ar neskatinti ūkį sulauksime kovo 10-ąją), antradienį sulaukėme geresnių nei tikėtasi Vokietijos ekonomikos lūkesčių ZEW indekso rezultatų, penktadienį buvo paskelbti geresni nei tikėtasi JAV infliacijos duomenys. Nors doleris po naujienų paskelbimo buvo linkęs kilti, EUR/USD pora visgi sugebėjo atšokti ir kompensuoti naujienų sąlygotą dolerio judėjimą.

Didžiosios Britanijos valiuta praeitą savaitę pasižymėjo ženklesniais judėjimais. Nors prekybos savaitę GBP/USD pabaigė pakitusi vos -0,57%, antradienis ir penktadienis pasižymėjo ženklesniais judėjimais, kuriuos labiausiai sąlygojo infliacijos naujienos ir kalbos dėl Brexit. Nors penktadienio prekybą svaras pabaigė ganėtinai optimistiškai, šiandien, pirmadienį, valiuta smunka žemyn skatinama abejonių dėl būsimo referendumo rezultatų. Iš vienos pusės, per savaitgalį buvo pasistūmėta pirmyn D. Cameron sutariant dėl pagrindinių sąlygų su Europos lyderiais, taip pat paskelbta referendumo diena, birželio 23-ioji. Iš kitos pusės, Londono meras konservatorius B. Johnson pareiškė, jog agituos Didžiosios Britanijos piliečius balsuoti už išstojimą iš Europos Sąjungos. Daugumos analitikų diskutuojama, jog artėjant referendumui gali išryškėti ir daugiau nuomonių už išstojimą iš ES. Antra vertus, tokios kalbos turėtų aprimti įsigilinus į skaičiavimus, kiek išstojimas Didžiajai Britanijai galėtų kainuoti.

Panašu, kad USD/JPY poroje praeitą savaitę vyravo prekyba, paremta techninės analizės lygiais. Doleris Japonijos valiutos atžvilgiu atšoko beveik iki 115 jenų už dolerį lygio, paskui smuko iki 112,50 palaikymo lygmens. Iš Japonijos praeitą pirmadienį sulaukėme prastesnių nei tiktasi preliminarių IV ketv. bendrojo vidaus produkto augimo duomenų, tačiau šios naujienos jenos judėjimą sąlygojo tik trumpam. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakritusi 1,03%.

Šiandien, pirmadienį, daug prekiautojų dėmesio sulaukia Didžiosios Britanijos valiuta. Nors, kaip minėta aukščiau, penktadienio prekybą GBP/USD pora pabaigė ganėtinai optimistiškai, šiandien svaras krenta dėl Londono mero pasisakymo, jog šis agituos už išstojimą iš Europos Sąjungos. Tikėtina, kad nervingesni svaro judėjimai išliks artimiausiu metu. Atkreiptinas dėmesys, jog pastaruoju metu Didžioji Britanija nėra vienintelė valstybė, apie kurios politinę aplinką yra diskutuojama žiniasklaidoje. Prie diskusijų prisideda ir artėjantys rinkimai JAV, į Europos valstybes atvykstančių emigrantų srautų problema. Antra vertus, bent jau kol kas šių dviejų veiksnių įtaka į valiutų kursus nėra ženkliai pastebima. Taip pat ir toliau diskutuojama apie neigiamas palūkanų normas ir kaip ši kai kurių centrinių bankų monetarinė politika gali sąlygoti finansų rinkų ir pasaulio ekonomikos ateitį. Tikėtina, kad tai bus viena iš temų ir šios savaitės pabaigoje vyksiančiame G20 valstybių suvažiavime Šanchajuje.

Iš makroekonominių rodiklių pusės, šiandien euro judėjimuose galima įžvelgti prastesnius nei tikėtasi išankstinių euro zonos valstybių pirkimo vadybininkų indeksų duomenis. Rytoj sulauksime Vokietijos IFO verslo klimato indekso duomenų, kiek vėliau bus paskelbti JAV vartotojų pasitikėjimo indekso duomenys. Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos Nacionalinės statistikos biuras skelbs patikslintus preliminarius bendrojo vidaus produkto augimo duomenis (tikimasi, kad IV ketv. BVP augo 0,5%), penktadienį 15:30 lauksime analogiškų JAV ūkio augimo duomenų – prognozuojama, kad IV ketv. didžiausios pasaulio ekonomikos ūkis augo 0,5%.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13:35 val. duomenis, 48,3% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje,45,6% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 69,9% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas GBP/USD poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.