Admiral Markets apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Įstaigos „Financial Conduct Authority“ (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.

Doleris brango po sėkmingo JAV biudžeto svarstymo

Spalis 23, 2017 15:14

Praėjusi savaitė nepasižymėjo gausiu svarbių ekonominių naujienų srautu, todėl investuotojai atidžiai stebėjo JAV centrinio banko vadovo rinkimų eigą, šalies biudžeto svarstymą Senate ir pokyčius Ispanijoje dėl Katalonijos nepriklausomybės. Investuotojų dėmesys nesitraukė nuo JAV, kur tikimasi, kad kitu šalies banko vadovu bus išrinktas Jerome H. Powell, kuris pasisako už nuoseklią ir nuosaikią monetarinę politiką, laipsniškai didinat palūkanų normą. Rinkos dalyviai taip pat aktyviai stebėjo JAV 2018 metų biudžeto svarstymą Senate, kuriame ketvirtadienio vakarą pasiūlymas buvo priimtas. Investuotojai tai įvertino labai palankiai ir pastūmėjo JAV dolerio indeksą į 3 mėnesių aukščiausią tašką bei akcijų rinkas į naujas viršūnes.

Ekonominiai duomenys didžiausioje pasaulio ekonomikoje buvo teigiami: pramonės produkcija augo, nedarbo paraiškos sumažėjo iki žemiausio lygio per 4 dešimtmečius, o nekilnojamo turto duomenys buvo įvairūs, daugiausiai paveikti uraganų pietinėse valstijose. Taip pat buvo skelbiami Kinijos augimo rodikliai, kurie daugiausiai atitiko rinkos lūkesčius: trečiame ketvirtyje šalies ekonomika augo 6.8% per metus, pramonės produkcija 6.6%, mažmeniniai pardavimai 10.3%. Nuvylė tik investicijų augimas, kuris siekė 7.5%, mažiau nei laukta 7.7%. Investuotojai atidžiai seka Kinijoje vykstantį komunistų partijos suvažiavimą, kuris prasidėjo spalio 18 dieną.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD konsolidavosi aplink 1.18 lygį, nepaisant besitęsiančios įtampos Ispanijoje. Ketvirtadienį šalies ministras pirmininkas Mariano Rajoy sakė yra svarstantis apie šalies konstitucijos 155 straipsnio panaudojimą, kad atgautų Katalonijos regiono valdymą. Tokių veiksmų imtasi, kuomet regiono prezidentas Carles Puigdemont atsisakė likti Ispanijos dalimi. Investuotojai nerimauja, kad didėjanti politinė įtampa paveiks šalies ekonomikos augimą ir galimai persiduos kitoms žemyno šalims. Taip pat rinkos dalyviai ruošėsi kitą savaitę skelbiamam Europos centrinio banko monetarinės politikos pranešimui. Plačiai tikimasi, kad Mario Draghi praneš apie mažinamą kiekybinio skatinimo programą ir obligacijų supirkimą sumažins nuo 60 milijardų eurų per mėnesį iki 30 milijardų jau nuo 2018 metų sausio. Tikėtina, kad šis pranešimas turės didelės įtakos valiutų porai, nes tai bus vienas žymesnių politikos pokyčių per pastaruosius keletą metų. EUR/USD savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.3%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY atspindėjo vyraujančias tendencijas JAV dolerio segmente. Svarbių duomenų Japonijoje nebuvo skelbiama, todėl investuotojai buvo linkę didinti riziką vedami gerų naujienų iš JAV. Pora trečiadienį pasiekė 113.0 lygį, kurio įveikti iš pirmo karto nepavyko, tačiau pasklidus geroms naujienoms apie JAV biudžetą ir tikėtiną mokesčių reformos įgyvendinimą, investuotojai didino dolerio pozicijas ir pora pasiekė 113.5 lygį. Pora savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1.5%.

Praėjusią savaitę nuotaikos Didžiojoje Britanijoje liko gan pesimistiškos. Ekonominiai duomenys nesuteikė rinkos dalyviams papildomo optimizmo dėl palūkanų normos kėlimo lapkričio mėnesį. Infliacija ūgtelėjo 0.1 procentiniu punktu iki 3.0% ribos, atlyginimų augimas išliko ženklus ties 2.1%, tačiau mažėjant perkamajai galiai mažmeninių pardavimų augimas krito iki 1.2% per metus, o nedarbo lygis nesikeitė ir liko 4.3%. Rinkoje imta spekuliuoti, kad galimas palūkanų kėlimas bus atidėtas bent iki gruodžio mėnesio, laukiant lapkričio infliacijos duomenų, kurie parodytų, kad infliacijos augimas galimai pasiekė aukščiausią tašką. GBP/USD savaitės prekybą užbaigė nukritusi -0.7%.

Šią savaitę ekonominių naujienų kalendorius išliks gan laisvas ir tikėtina daugiau dėmesio bus skiriama politinėms aktualijoms. Pirmadienį bus skelbiamas Europos vartotojų pasitikėjimo indeksas. Antradienį sužinosime Japonijos, Europos ir JAV preliminarius pramonės vadybininkų pirkimo rodiklius. Trečiadienį skelbs preliminarius Anglijos ekonomikos augimo duomenis. Ketvirtadienį labiausiai laukiama bus Europos centrinio banko kalbos dėl monetarinės politikos pokyčių. Penktadienį investuotojai vertins JAV bendrojo vidaus produkto pokytį.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje 58% investuotojų yra atidarę ilgąsias pozicijas (+15 procentinių punktų lyginant su praeitos savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos valiutų poroje USD/JPY 43% rinkos dalyvių turi atviras ilgąsias pozicijas (+2 procentiniai punktai). Tuo tarpu GBP/USD buliai apleido pozicijas ir tik 34% investuotojų yra nusipirkę porą (-16 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas pigimas EUR/USD bei brangimas USD/JPY bei GBP/USD porose. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.