​Doleris išsiskyrė brangimu

Gegužė 16, 2016 16:35

Nors praeita savaitė pasižymėjo ramesniais judėjimais pagrindinėse porose, pirmadienį Japonijos jena buvo linkusi pigti, o antroje savaitės pusėje sulaukėme ženklesnių pokyčių ir euro bei svaro porose. Dolerio brangimas pateisino kai kurių analitikų lūkesčius, jog gegužės trečioji gali pažymėti populiariausios pasaulyje valiutos pigimo pabaigą.

Ramesni judėjimai EUR/USD poroje baigėsi trečiadienį – tą dieną euras buvo linkęs brangti dolerio atžvilgiu, tačiau porai taip ir nepasiekus 1,1450 pasipriešinimo lygmens dolerio buliai atgavo jėgas ir savaitės prekybą euras pabaigė arti 1,13 palaikymo zonos. Nors tiek dauguma analitikų, tiek JAV trumpalaikių ateities sandorių kainos rodo mažą palūkanų normos kėlimo tikimybę birželio mėnesį, visgi diskusijos apie monetarinės politikos griežtinimą padėjo išjudinti populiariausią pasaulyje valiutą. Prie to prisidėjo ir penktadienį paskelbti ženkliai geresni nei tikėtasi mažmeninių pardavimų duomenys (+1,3% augimas balandį) ir geresni nei tikėtasi vartotojų pasitikėjimo indekso rezultatai. Eurą žemyn smukdė taip pat penktadienį paskelbti prastesni nei tikėtasi Vokietijos infliacijos duomenys (-0,4% mėn./mėn.), o ir balandžio 29-ąją paskelbti preliminarūs euro zonos I ketv. BVP augimo duomenys buvo patikslinti į prastesnius, vietoj 0,6% augimo į 0,5% augimą. Taigi, EUR/USD pora savaitės prekybą pabaigė pakritusi 0,82%.

Didžiosios Britanijos svaras sterlingų judėjo panašiai kaip ir euras – vangūs savaitės pradžios judėjimai GBP/USD poroje pasibaigė ženklesniu kritimu penktadienį. Savaitės viduryje paskelbti prastesni nei tikėtasi gamybos produkcijos duomenys ypatingai svaro pokyčių nesąlygojo, o ketvirtadienį po Anglijos centrinio banko sprendimo nekeisti bazinės palūkanų normos svaras buvo linkęs kilti. Antra vertus, po kelių valandų kilimas buvo su kaupu kompensuotas, o centrinio banko vadovas M. Carney spaudos konferencijos metu užsiminė, jog Brexit (išstojimas iš Europos Sąjungos) gali sukelti recesiją šalyje – šis komentaras sulaukė didelio dėmesio iš žiniasklaidos ir politikų, pasisakančių už išstojimą iš ES. GBP/USD pora savaitės prekybą pabaigė pakritusi 0,42%.

Kaip minėta, USD/JPY ženklesniais judėjimais pasižymėjo savaitės pradžioje, kuomet pirmadienio ir antradienio prekybos metu stiebėsi daugiau nei 200 punktų. Antra vertus, vėliau poros judėjimas buvo kiek ramesnis. Ir toliau kalbama apie galimą papildomą Japonijos ekonomikos stimuliavimą esant poreikiui, taip pat svarstoma, jog apie ženklius valiutų kursų judėjimus bus kalbama G7 suvažiavimo metu, kuris įvyks šios savaitės pabaigoje Japonijoje. USD/JPY per savaitę pakilo 1,40%.

Nors per savaitgalį sulaukėme kiek prastesnių nei tikėtasi duomenų iš Kinijos (mažmeniniai pardavimai augo 10,5%, laukta 11% augimo met./met.; gamybos produkcijos apimtys augo 6,0%, laukta 6,5% augimo met./met.) panašu, kad prekiautojai valiutų rinkoje į šias naujienas ženkliai nesureagavo. Kaip ir anksčiau, vis dar diskutuojama apie JAV palūkanų normos kėlimo tikimybę birželio FOMC susirinkimo metu (visgi pritariama, jog mažai tikėtinas pinigų politikos griežtinimas vasaros pradžioje), prie diskusijų prisideda ir kalbos apie Brexit riziką, kurias dar labiau paaštrino minėtas M. Carney komentaras ketvirtadienį vykusios Anglijos centrinio banko spaudos konferencijos metu. Kuo toliau, tuo labiau diskutuojama apie JAV prezidento rinkimus, kaip tai galėtų sąlygoti JAV dolerio kursą. Kai kurie analitikai prisimena praeitą rugpjūtį pateiktą D. Trump komentarą, jog brangus doleris neigiamai sąlygoja JAV ekonomikos augimą ir mažina šalies įmonių konkurencinį pranašumą.

Iš makroekonominių naujienų, antradienį sulauksime Didžiosios Britanijos ir JAV infliacijos duomenų. Prognozuojama, jog metinė infliacija Didžiojoje Britanijoje augo 0,5%, o JAV tikėtinas 1,1% augimas. Manoma, kad prie vartotojų krepšelio brangimo prisidės ir augančios naftos kainos.

Trečiadienį bus paskelbti Japonijos BVP augimo duomenys (tikimasi 0,1% augimo I ketv.), Didžiosios Britanijos darbo rinkos duomenys (prognozuojama, jog nedarbo lygis išliks toks pat, 5,1% ir bedarbių paraiškų skaičius augo 4 tūkst.), taip pat bus laukiama patikslintų euro zonos infliacijos duomenų (tikimasi -0,2% met./met.). Trečiadienį vakare bus paskelbtas balandžio mėnesio Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokolas. Tikimasi įžvelgti daugiau užuominų apie palūkanų normos kėlimą ateityje, tai ypatingai aktualu žinant, jog kai kurie FOMC nariai teigia, jog palūkanų norma gali būti keliama anksčiau nei rinkos tikisi.

Ketvirtadienį lauksime euro zonos nedarbo lygio duomenų ir Didžiosios Britanijos mažmeninių pardavimų rodiklio.

Penktadienį prasidės G7 suvažiavimas, kurio metu, kaip minėta, tikimasi, jog bus kalbama ir apie ženklius kai kurių valiutų judėjimus pastaruoju metu.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13:00 val. duomenis, 45,5% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 49,4% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 46,0% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, tačiau, kadangi pozicionavimas visose porose artimas 50%, šiuo atveju pozicionavimo duomenys valiutų kursų judėjimo prognozių nepateikia. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.