Doleris pasižymėjo pigimu

Rugpjūtis 01, 2016 13:47

Paskutinė liepos savaitė valiutų rinkoje buvo įtempta. Antradienį-trečiadienį vykusio Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio pranešimą doleris pasitiko kritimu, penktadienį Japonijos centrinis bankas nustebino prastesniais nei tikėtasi ekonomikos skatinimo mastais, tą pačią dieną sulaukėme dvigubai prastesnių nei tikėtasi JAV bendrojo vidaus produkto augimo duomenų. Pagrindinėse porose buvo stebimas dolerio pigimas.

EUR/USD savaitės prekybą pabaigė vos siekdama 1,12 pasipriešinimo zoną. Tai aukščiausia kaina po Didžiosios Britanijos sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos. Be aukščiau minėtų duomenų iš JAV, penktadienį sulaukėme euro zonos infliacijos duomenų (+0,2% met./met.), preliminarių antrojo ketvirčio BVP augimo duomenų (0,3%). Rinkos dalyvius taip pat teigiamai nuteikė Europos bankininkystės institucijos (EBA) vykdyti euro zonos bankų testavimo nepalankiomis sąlygomis (angl. stress tests) rezultatai. Mat Italijos bankų situacija nėra tokia prasta, kaip tikėtasi, o vienas rizikingiausių bankų Banca Monte dei Paschi di Siena paskelbė planą kaip pritraukti papildomo kapitalo. EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1,87%.

Japonijos jena praeitą savaitę pasižymėjo brangimu. Kaip ir anksčiau, pirmoje savaitės pusėje būta spekuliacijų dėl galimos papildomos ekonomikos skatinimo programos, kas buvo matyti ir Japonijos jenos kurso judėjime. Antra vertus, daugumos analitikų prognozės nepasitvirtino Japonijos centriniam bankui nusprendus šalies ūkį skatinti mažiau nei tikėtasi – centrinis bankas paliko aktyvų supirkimo programos mastus ties 80 trln. JPY per metus ir -0,1 proc. palūkanų normą, buvo nuspręsta tik padidinti biržoje prekiaujamų fondų supirkimo mastus nuo 3,3 trln. JPY iki 6 trln. JPY. Tai skatino jenos brangimą ir savaitės prekybą USD/JPY pabaigė pakritusi 3,86%. Pradėta kalbėti apie ekonomikos skatinimą iš fiskalinės politikos pusės, prognozuojama, kad apie galimą naują programą sužinosime pirmąją rugpjūčio savaitę.

Didžiosios Britanijos svaras sterlingų, per savaitę dolerio atžvilgiu pakilęs 1%, ypatingais svyravimais nepasižymėjo. GBP/USD poroje buvo galima stebėti reakciją į bendrą situaciją valiutų rinkoje, taip pat būta diskusijų apie tai, kaip Brexit gali pakenkti Didžiosios Britanijos verslams. Tokių kalbų įtaka labiausiai matėsi EUR/GBP poroje, kuri penktadienį siekė dviejų savaičių aukštumas.

Pirmoji rugpjūčio savaitė valiutų rinkoje bus įtempta. Svarbesnių naujienų turėtume sulaukti ketvirtadienį, kuomet Didžiosios Britanijos centrinio banko Monetarinės politikos komitetas (MPC) pateiks sprendimą dėl iš Europos Sąjungos pasitraukti nusprendusios šalies ūkio skatinimo programos perspektyvų. Laukdami atsakymo į klausimą, ar bus imtasi papildomų priemonių Didžiosios Britanijos ekonomikai stimuliuoti, analitikai prognozuoja, jog gali būti sumažinta bazinė palūkanų norma 0,25% bei padidinti aktyvų supirkimo programos mastai. Tą pačią dieną bus paskelbtos ir šalies ekonomikos augimo prognozės.

Penktadienis taip pat turėtų būti įtempta diena valiutų rinkoje, mat bus paskelbti mėnesiniai JAV darbo rinkos duomenys. Žinant, kad praeitą savaitę paskelbti ženkliai prastesni nei tikėtasi bendrojo vidaus produkto augimo duomenys, tikėtina, dėmesys ir toliau bus kreipiamas į šalies makro ekonomikos indikatorius. Prognozuojama, kad ne žemės ūkio sektoriuje sukurta 180 tūkst. naujų darbo vietų, nedarbo lygis turėtų susitraukti iki 4,8%, o vidutinis valandinis atlyginimas, tikimasi, liepą augo 0,2%.

Iš kitų svarbesnių makroekonominių rodiklių, šiandien, pirmadienį jau sulaukėme prastesnių nei tikėtasi Didžiosios Britanijos gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenų, rodančių sektoriaus susitraukimą artimiausiu metu. Analogiško indikatoriaus sulauksime ir iš JAV. Tikėtina, kad į jį bus kreipiamas didesnis dėmesys nei anksčiau, kai penktadienį paskelbti ženkliai prastesni nei tikėtasi bendrojo vidaus produkto augimo duomenys.

Antradienį ir trečiadienį bus paskelbti Didžiosios Britanijos statybų ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksų duomenys. Šie indeksai ir taip rodo sektorių susitraukimą, tačiau prastesni nei tikėtasi duomenys gali skatinti dar didesnį svaro pigimą. Trečiadienį sulauksime ir JAV ne gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenų bei ADP bendrovės skaičiuojamų darbo rinkos rodiklių.

Ketvirtadienį ir penktadienį rinkos dalyvių dėmesį trauks aukščiau minėtos naujienos iš Didžiosios Britanijos ir JAV.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 11:50 val. duomenis, 23,7% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 50,7% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 51,1% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD poros brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.