​ECB komunikavimas skatino eurą pigti

Sausis 25, 2016 15:02

Bene svarbiausia praeitos savaitės naujiena buvo ketvirtadienį vykusi Europos centrinio banko spaudos konferencija, kurios metu M. Draghi pranešė apie galimą papildomą ekonomikos stimuliavimą, kurio būtinybę banko Valdančioji taryba įvertins kovo mėnesį vyksiančio posėdžio metu. Antra vertus ECB pirmininkas apie galimą papildomą ekonomikos stimuliavimą užsiminė ganėtinai atsargiai: „...mūsų posėdyje kovo pradžioje turėsime peržiūrėti ir galbūt persvarstyti pinigų politikos poziciją" (M. Draghi kalba ir atsakymai į konferencijos metu užduotus klausimus yra išversti Europos centrinio banko tinklapyje ecb.europa.eu). Mat „galbūt persvarstyti" dar nereiškia, kad papildomo ekonomikos stimuliavimo paketo bus imtasi. Tačiau to pakako atsigauti pagrindinėms akcijų rinkoms, o euro kaina dėl svarstymų apie galimai didėsiančią valiutos pasiūlą smuko. M. Draghi sprendimą apie poreikį peržiūrėti ekonomikos stimuliavimo programą motyvavo krentančiomis žaliavų kainomis (naftos kaina nuo paskutiniojo ECB posėdžio yra nukritusi apie 40%), su besivystančių ekonomikų augimu susijusiomis rizikomis, neaugančiu euro zonos eksportu. EUR/USD, neįstengusi pramušti 1,0970 pasipriešinimo zonos, savaitės prekybą pabaigė nukritusi 1,11%, USD/JPY dėl padidėjusio apetito rizikingiems aktyvams kilo 1,61%, GBP/USD rodė nežymią teigiamą 0,18% grąžą.

Praeitą savaitę taip pat sulaukėme geresnių nei tikėtasi Vokietijos ZEW ekonomikos nuotaikų indekso rezultatų (10,2), trečiadienį buvo paskelbti prastesni nei tikėtasi JAV infliacijos duomenys, tačiau rinkos dalyviai į vartotojų krepšelio kainų pokyčius sureagavo minimaliai. Penktadienį sulaukėme prastesnių nei tikėtasi euro zonos paslaugų ir gamybos sektorių pirkimų vadybininkų indeksų duomenų, tačiau pagrindinė valiutų pora tą dieną kito labiau reaguodama į ketvirtadienį vykusios ECB spaudos konferencijos sukeltus judėjimus.

Iš Japonijos ypatingų naujienų nesulaukėme, kaip minėta aukščiau, valiutų pora labiau reagavo į bendrą situaciją rinkose trečiadienį atšokdama nuo 116 jenų už JAV dolerį palaikymo lygmens zonos.

Įdomesnių naujienų sulaukėme iš Didžiosios Britanijos. Antradienį paskelbti geresni nei tikėtasi infliacijos duomenys, trečiadienį sulaukėme nevienareikšmių darbo rinkos rodiklių. Nors nedarbo lygis smuko iki 5,1% ir bedarbių paraiškų skaičius mažėjo, vidutinio valandinio atlyginimo indeksas augo mažiau nei tikėtasi. Penktadienį buvo paskelbti prastesni nei tikėtasi mažmeninių pardavimų duomenys, rodę 1% mažmeninių pardavimų smukimą gruodį. Ypatingos GBP/USD reakcijos į minėtus duomenis išskirti negalime.

Šios savaitės pradžioje stebime kiek pozityvesnes nuotaikas finansų rinkose. Antra vertus, negalima daryti išvados, kad tai tęsis ir sekančiomis dienomis. Iš svarbesnių įvykių, turėtume gauti daugiau pagrindinių centrinių bankų įžvalgų į dabartinę pagrindinių ekonomikų situaciją. Trečiadienį bus paskelbtas Federalinio atvirosios rinkos posėdžio ekonomikos būklės įvertinimas ir sprendimas dėl palūkanų normos pokyčių. Nors jokių pasikeitimų monetarinėje politikoje nesitikima, visgi laukiama centrinio banko pateikiamos ūkio analizės. Penktadienį sulauksime Japonijos centrinio banko posėdžio pranešimo. Panašiai kaip ir ankstesniu atveju, iš BOJ jokių pokyčių monetarinėje politikoje nesitikima, tačiau bus laukiama bendros ekonominės būklės įvertinimo, taip pat Japonijos ūkio prognozių 2017 metams.

Iš kitų naujienų, antradienį M. Carney kalbės apie Didžiosios Britanijos finansinį stabilumą (tikimasi, kad bus paliesta ir Brexit tema), tą pačią dieną sulauksime JAV vartotojų pasitikėjimo indekso.

Ketvirtadienį bus skelbiami mažmeninių pardavimų Japonijoje duomenys, sulauksime preliminarių Didžiosios Britanijos IV ketvirčio bendrojo vidaus produkto augimo duomenų.

Penktadienį be minėtų naujienų iš Japonijos centrinio banko bus paskelbti Japonijos namų ūkių išlaidų, infliacijos duomenys. Vėliau sulauksime preliminarių metinių euro zonos infliacijos duomenų (tikimasi 0,4% augimo). Vėliau tą pačią dieną bus paskelbti išankstiniai JAV BVP augimo duomenys (laukiama 0,8% augimo).

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 14:50 val. duomenis, 29% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 54% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD poros kilimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.