Admiral Markets apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Įstaigos „Financial Conduct Authority“ (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.

​EUR/USD +4,07%

Gruodis 07, 2015 16:09

+4,07% arba kiek daugiau nei 420 punktų – tiek ketvirtadienį EUR/USD pora kilo nuo žemiausios septynerių mėnesių kainos rinkos dalyviams įsisavinant Europos centrinio banko sprendimą papildomai skatinti ekonomiką. Nors iš pirmo žvilgsnio sprendimai pratęsti skolos vertybinių popierių supirkimo programą dar šešiems mėnesiams (iki 2017-ųjų kovo) ir sumažinti komercinių bankų indėlių centriniame banke (angl. deposit facility) palūkanų normą iki -0,30% turėjo skatinti eurą pigti dar labiau, tokios naujienos visgi jau buvo įskaičiuotos į euro kainą; taip pat spėjama, kad buvo įskaičiuota ir galimybė, jog ECB padidins skolos vertybinių popierių supirkimo mastą pinigine prasme. Kadangi tai neįvyko, žiniasklaidoje diskutuojama, kad ECB sprendimas (tik) praplėsti programą laiko prasme (iki 2017-ųjų kovo) ir dar labiau sumažinti depozitų centriniame banke palūkanų normą rinkos dalyvius nuvylė, dėl ko stebėjome tokį staigų euro kilimą pagrindinių valiutų atžvilgiu.

Antra vertus, ECB sprendimai nebuvo vienintelės svarbios naujienos pirmąją gruodžio savaitę. Gruodžio ketvirtąją, kaip ir kiekvieno mėnesio penktadienį, sulaukėme JAV mėnesinių darbo rinkos duomenų. Anot Darbo rinkos statistikos biuro, lapkritį JAV ne žemės ūkio sektoriuje sukurta 211 tūkst. naujų darbo vietų, taip pat patikslinti spalio mėnesio duomenys iš 271 tūkst. į 298 tūkst. darbo vietų. Nedarbo lygis išliko 5,0%, o vidutinis valandinis atlyginimas augo 0,2%. Tokie darbo rinkos duomenys dar labiau padidino tikimybę, kad palūkanų normos bus keliamos gruodžio mėnesio viduryje. Po ketvirtadienio ralio ir šiokio tokio atšokimo penktadienį EUR/USD kursas savaitės prekybą pabaigė pakilęs 2,63%.

Didžiojoje Britanijoje antradienį paskelbus bankų testavimo nepalankiomis sąlygomis rezultatus, Anglijos centrinio banko vadovas M. Carney patikino, jog šalies bankų situacija pastaruoju metu gerėjo. Svaro kursą taip pat sąlygojo ženkliai prastesnė nei tikėtasi gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso reikšmė, trečiadienį paskelbti taip pat prastesni nei tikėtasi analogiško statybos sektoriaus indekso duomenys. Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos valiutos kritimą kiek pristabdė geresni nei tikėtasi paslaugų sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenys, vėlesnį kilimą sąlygojo bendra situacija rinkoje, paveikta aukščiau minėtų ECB sprendimų. GBP/USD savaitės prekybą pabaigė pakitusi 0,44%.

USD/JPY kilo 0,26%. Nors pirmoje savaitės pusėje doleris buvo linkęs brangti, pora taip ir nepramušė pastarosios 123,70 pasipriešinimo zonos, o ketvirtadienio vakarą prasidėjęs atšokimas nuo 122,30 palaikymo zonos panaikino tikėtiną galvos ir pečių figūrą keturių valandų periodo grafike. Šiandien, pirmadienį, pora tęsia jau mėnesį trunkantį judėjimą kanale tarp 122,30 ir 123,70 palaikymo/pasipriešinimo lygių.

Ši savaitė turėtų būti kiek ramesnė rinkos dalyviams laukiant mėnesio viduryje vyksiančio JAV Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto sprendimo palūkanų normos kėlimo klausimu. Ypatingų makroekonominių naujienų šią savaitę taip pat nebus skelbiama, tačiau į kai kurias dėmesį vertėtų atkreipti.

Ankstų antradienio rytą sulauksime Japonijos galutinių III ketv. BVP augimo duomenų, tikimasi, kad jie bus patikslinti į teigiamą pusę. Tą pačią dieną svaro kursą, tikėtina, sąlygos gamybos produkcijos duomenys. Ketvirtadienį įvyks Monetarinės politikos komiteto posėdis Didžiojoje Britanijoje, tačiau iš jo ypatingo poveikio valiutų svyravimams nesitikima. Penktadienį JAV dolerio judėjimus turėtų sąlygoti 15:30 val. skelbiami mažmeninių pardavimų duomenys, o 17:00 sulauksime preliminarių vartotojų pasitikėjimo indekso duomenų, Antra vertus, labiausiai tikėtina, kad sulauksime pozicionavimo minėtoms gruodžio vidurio naujienoms, o ne reakcijos į aukščiau minėtų makroekonominių rodiklių paskelbimą.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 11:50 val. duomenis, 36,9% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 54,4% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 48,9% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas tolesnis EUR/USD poros kilimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 supreme edition, fxstreet.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.