Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

EUR/USD siekė šių metų aukštumas

Kovas 27, 2017 14:47

Praeita savaitė nebuvo itin sėkminga JAV doleriui. Didžiausios pasaulio ekonomikos valiuta buvo linkusi smukti visose trijose populiariausiose valiutų porose. Gilesnės abejonės dėl šiais metais laukiančių JAV palūkanų normos kėlimų, neapibrėžtumas dėl didžiosios pasaulio ekonomikos galimo fiskalinio stimulo perspektyvų, šnekos apie depozitų palūkanų normos pakėlimą dar prieš aktyvų supirkimo programos pabaigą euro zonoje ir netikėtai geri Didžiosios Britanijos infliacijos duomenys leido atsigauti šioms dviem Europos valstybių valiutoms.

EUR/USD siekė 1,08 pasipriešinimo zoną, kuri šiandien ankstyvų rytą buvo pramušta viršun. Bent jau kol kas panašu, jog rinkos dalyviai po truputį artėjančiuose Prancūzijos prezidento rinkimuose neįžvelgia didelės M. Le Pen pergalės tikimybės, kas sąlygoja šiokį tokį atsikvėpimą svarstantiems apie tolesnes Europos Sąjungos perspektyvas. Euro brangimą palaikė ir makroekonominės naujienos – penktadienį buvo paskelbti geresni nei prognozuota preliminarūs gamybos ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksų duomenys, rodantys optimistines nuotaikas ir tolesnį sektorių augimą. Per praeitą savaitę populiariausia valiutų pora pabrango 0,56%.

GBP/USD praeitos savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0,62%. Bene svarbiausia iš naujienų buvo paskelbimas, jog 50-as Lisabonos sutarties straipsnis bus įvykdytas kovo 29-ą, tačiau pagrindiniu svaro judėjimų veiksniu galima išskirti antradienį paskelbtus geresnius nei tikėtasi Didžiosios Britanijos infliacijos duomenis, kurie gerokai pralenkė prognozes ir rodė metinį 2,3% infliacijos augimą. Toks vartotojų krepšelio kainų kilimas sąlygojo diskusijas, kada Didžiosios Britanijos centrinis bankas pradės kalbėti apie ekonomikos stimulo ribojimo pradžią. Prie optimistinių naujienų prisidėjo ir penktadienį paskelbti prognozes aplenkę mažmeninės prekybos duomenys, rodę 1,4% mažmeninės prekybos pardavimų augimą per vasarį.

USD/JPY, kaip ir dažniausiu atveju pastaruoju metu, judėjo labiau pagal valstybių skolos vertybinių popierių pajamingumų ir pagrindinių akcijų rinkos indeksų pokyčius, o ne naujienas iš Japonijos. Atkreiptinas dėmesys, jog antradienį pora pramušė šių metų palaikymo zoną ir šiandien, pirmadienį, įžengdama giliau į praeitų metų spalio kainos judėjimo amplitudę, krenta 110 palaikymo ribos link. USD/JPY praeitą savaitę pigo 1,19%.

Šiandien dėmesio susilaukia saugiais laikomi aktyvai (angl. safe havens) po nepavykusio bandymo pakeisti sveikatos apsaugos sistemą JAV. Naujų sveikatos apsaugos teisės aktų priėmimas buvo vienas iš naujojo prezidento D. Trumpo pažadų ir jo neišsipildymas dalyvius vertė abejoti, ar naujajam prezidentui pavyks ištesėti kitus pažadus, tame tarpe ir fiskalinę reformą, apie kurią pastaruoju metu didžiausios pasaulio ekonomikos prezidentas nepateikė jokių užuominų. Taip pat laukiama pasistūmėjimo Brexit procese – trečiadienį žadama įvykdyti 50-ą Lisabonos sutarties straipsnį ir pradėti oficialias derybas dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Iš makroekonominių rodiklių pusės, šiandien jau sulaukėme geresnių nei prognozuota Vokietijos IFO verslo sektoriaus indekso duomenų. Antradienį bus paskelbti JAV vartotojų pasitikėjimo indekso duomenys, ketvirtadienį ryte – Vokietijos preliminarūs infliacijos duomenys ir popiet – galutiniai JAV IV ketv. BVP augimo duomenys. Penktadienis turėtų būti ganėtinai įtempta diena, mat ankstyvą rytą bus paskelbti Japonijos infliacijos duomenys, kiek vėliau – mažmeninių pardavimų pokytis Vokietijoje, galutiniai IV ketv. Didžiosios Britanijos BVP augimo duomenys. Perpiet rinkos dalyviai lauks euro zonos infliacijos duomenų, o 15:30 bus laukiama JAV asmeninių išlaidų indekso duomenų.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 12:05 val. duomenis, 12% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 69% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 29% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas EUR/USD ir GBP/USD porų brangimas, USD/JPY poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.