​Formuojasi lūkesčiai balandį vyksiančių centrinių bankų posėdžiams

Kovas 29, 2016 11:37

Praeitą savaitę JAV doleris buvo linkęs koreguotis po „minkšto" kovo 16-osios Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto pranešimo. Mat atskirų pasisakymų metu beveik pusė regioninių FED bankų vadovų išsakė nuomonę monetarinės politikos klausimais ir kai kurie prognozavo palūkanų normos kėlimą jau per balandžio 27-ąją vyksiantį FOMC posėdžį. Kartu sudėjus su saugių aktyvų brangimu, sąlygotu teroristinio išpuolio Belgijoje, buvo stebimas JAV dolerio brangimas pagrindinėse porose.

Iš makroekonominių rodiklių pusės, EUR/USD poroje didesnis dėmesys galėjo būti kreipiamas į penktadienį paskelbtus patikslintus JAV ketvirtinio BVP augimo duomenis (+1,4%, kai laukta 1,0% augimo), tačiau į šias naujienas dėl sumažėjusio likvidumo šventinės prekybos metu pora sureagavo minimaliai. Po pirmąją savaitės pusę trukusios korekcijos EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakritusi 0,95%. Pora šiek tiek kilo vakar, pirmadienį, po paskelbtų prastesnių nei tikėtasi asmeninių išlaidų indekso duomenų (angl. personal consumption expenditures, PCE). Šis indeksas gali būti naudojamas kaip vienas iš infliacijos rodiklių.

GBP/USD praeitą savaitę kilo 2,45%. Mat kalbas apie Brexit iš dalies sąlygojo įvykiai Briuselyje, o vėliau paaiškėjo, jog už išstojimą iš Europos Sąjungos pasisako ir kai kurie įtakingi verslininkai. Iš makroekonominių rodiklių, antradienį sulaukėme prastesnių nei tikėtasi infliacijos duomenų (0,3% met./met.), ketvirtadienį svarui atsitiesti padėjo geresnis nei tikėtasi mėnesinis mažmeninių pardavimų rodiklis (-0,4%, laukta -0,7%).

Sekdama JAV dolerio brangimą, USD/JPY pora buvo linkusi kilti (+1,35%). Penktadienį paskelbti prastesni nei tikėtasi Japonijos infliacijos duomenys skatino diskusijas, ar (kada) Japonijos centrinis bankas ims papildomai skatinti ekonomiką. Prie spaudimo veikti papildomai prisideda ir griežta pozicija pardavimų mokesčių kėlimo 2017-ųjų balandį klausimu. Nors ekonomikos padėtis valstybėje nėra iš geriausių, valdžios atstovai laikosi ankstesnės nuomonės, jog pardavimų mokestis bus keliamas jau kitais metais. Manoma, kad sprendimas papildomai skatinti ekonomiką gali būti priimtas balandžio 27-ąją vykstančio posėdžio metu.

Šią savaitę pagrindinis dėmesys bus skiriamas naujienoms iš JAV. Papildomų įžvalgų aukščiau minėto palūkanų normos kėlimo klausimu lauksime šiandien 19:20 vykstančios J. Yellen kalbos metu, o penktadienį skelbiami mėnesiniai darbo rinkos duomenys taip pat gali padėti įvertinti palūkanų normos kėlimo tikimybę antrojo šių metų ketvirčio pradžioje. Tiesa, šiandien, antradienį, JAV palūkanų normų ateities sandoriai prognozuoja 12% tikimybę, kad palūkanų normos bus keliamos balandžio 27-ąją vyksiančio posėdžio metu. Kalbant apie darbo rinkos rodiklius, tikimasi, kad vidutinis valandinis atlyginimas augo 0,3%, nedarbo lygis išliko 4,9%, o ne žemės ūkio sektoriuje sukurta 208 tūkst. naujų darbo vietų. Kaip ir anksčiau, įžvalgas į penktadienio naujienas gali pateikti trečiadienį ADP bendrovės skelbiami sukurtų darbo vietų skaičiaus duomenys.

Iš kitų svarbesnių makroekonominių naujienų, šiandien JAV sulauksime vartotojų pasitikėjimo indekso, trečiadienį bus paskelbti preliminarūs Vokietijos infliacijos duomenys. Ketvirtadienį sulauksime Vokietijos mažmeninių pardavimų duomenų, 10:00 val. finansinio stabilumo klausimais kalbės M. Carney, 11:30 sulauksime Didžiosios Britanijos einamosios sąskaitos, galutinių BVP augimo duomenų. Penktadienį bus paskelbti Japonijos, Kinijos, Didžiosios Britanijos pirkimų vadybininkų indeksų duomenys.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 14:10 val. duomenis, 39,8% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 42,1% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 57,9% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD ir USD/JPY brangimas, GBP/USD poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.