FX: pagrindiniai veiksniai

Birželis 25, 2013 15:50

• Likvidumo krizė Kinijoje, iždo obligacijų išpardavimas.
• Europos obligacijų pelningumo augimas – EUR/USD kritimo link 1.2950 priežastis.
• FED valdytojai sušvelnino situaciją.


Kinija, Iždo obligacijos
Dabartinį EUR/USD nuosmukį, kaip ir akcijų, bei obligacijų korekciją pasaulio rinkose, galima susiesti su likvidumo krize. Šis veiksnys aktualus ne tik Kinijoje, atsižvelgiant į „kredito krizę“, bet ir JAV. Nors JAV apie krizę nekalbama, tačiau korekcinė situacija tiesiogiai susijusi su pasitraukimu iš oblogacijų rinkos. Pavyzdžiui, kai kurie bankai praeitos savaitės pabaigoje laikinai sustabdė paraiškų priėmimą dėl lėšų atsiėmimo iš ETF (Exchange-traded fund) fondų, kurie susieti su obligaciju rinka.


Abiem atvejais svarbiu veiksniu tapo ketvirčio pabaiga, kai rinkoje didėja likvidumo paklausa, o bankai ir kitos kredito institucijos tvarkosi balansus.

Tačiau artimiausiu laiku šio veiksnio įtaka gali mažėti. Nepaisant gan griežto Nacionalinio Kinijos banko pareiškimo tono, praeitos savaitės pabaigoje pinigų rinkos palūkanų normos mažėja. Atsižvelgiant į iždo obligacijų prekybą šį pirmadienį (pajamingumas 10-metų iždo obligacijų sumažėjo iki 2.54% po nesėkmingo bandymo įveikti 2.6% lygį), daugelis pradėjo kalbėti apie obligacijų rinkos stabilizaciją.

Jei kalbėti, jog EUR/USD ir S&P500 korekcija buvo susieti su likvidumo situacijos pablogėjimu, tai situacijai pagerėjus arčiau liepos mėn., galima tikėtis šių instrumentų stabilizacijos arba kainos atšokimo.

EUR: liepos rizika
Rinkoje ignoruoti negalima

Ženklus Europos valstybių obligacijų pajamingumo augimas, gali įtakoti tolimesnį EUR/USD poros kurso kritimą (liepos mėn. iki 1.2950 ribos). Europos obligacijų pajamingumas išlieka uždelsto veikimo bomba, kuri gali suveikti vasarą, išaugus rizikoms susijusioms su situacija Kipre arba Graikijoje, arba kilus nesutarimams ES sprendimuose dėl Europos finansų.


FED
Pirmadienį įvyko Richard Fisher (Dallas), Narajana Kocherlakota (Mineapolis) ir William Dudley (Niujorkas) kalbos.

Įdomiausia buvo Dudley kalba, nes jis yra arčiausiai B. Bernanke ir Janet Yellen, todėl iš jo kalbos tono galima spręsti apie padėtį FED.

Įvykusi birželio 24 d. Dudley kalbą patvirtino išvakarėse pareikštą hipotezę, kad rinkos neteisingai interpretavo paskutinį FED posėdį, arba per stipriai reagavo į Bernanke pasisakymą. FED vadovas pareiškė, jog FED politika dar nepasiekė nustatytų infliacijos ir užimtumo tikslų, ar apskritai nebuvo pakankamai stimuliuojanti.

Verta pagalvoti, ar FED ribos lanksčią pinigų politiką ir mažins QE3 dėl krizės, bei situacijos pablogėjimo Kinijoje. Tikrai ne, bent jau neskubės, jeigu, situacija dar prablogėtų.

Išlieka tikimybė, kad EUR/USD spartus pardavimas po FED posėdžio gali apsisukti ir matysime atvirkštinę rinkos reakciją. Manoma, jog bet koks EUR/USD atsistatymas ties arba aukščiau 1.32 ribos galiausiai gali tapti gera galimybe formuojant naujas „short“ pozicijas ir liepą tikėtis, kad EUR pasieks 1.2950 ribas.

 

 


Konstantin Bočkariov
Admiral Markets analizės departamento vadovas.


Admiral Markets analitikų apžvalga yra tik informacinio pobūdžio ir negali būti traktuojama, kaip tiesioginė pirkimo (pardavimo) arba kitų veiksmų finansų rinkose rekomendacija arba nurodymas.

Naudojant analitinę medžiagą iš Admiral Markets kompanijos puslapio ir ją publikuojant būtina nurodyti, kad intelektualinės nuosavybės teisės priklauso Admiral Markets, bei pateikti nuorodą į kompanijos puslapį.
 

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.