Admiral Markets apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Įstaigos „Financial Conduct Authority“ (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.

​Geopolitinė įtampa negąsdina investuotojų

Rugsėjis 04, 2017 13:30

Pastaroji savaitė buvo kupina ekonominių bei politinių siurprizų, tačiau jie neišgąsdino investuotojų ir neišsklaidė jų noro laikyti aktyvus rizikingose turto klasėse. Antradienį Šiaurės Korėja paleido karinę raketą, kuri perskrido Japoniją, kas sukėlė trumpalaikę korekciją akcijų rinkose, tačiau jau antroje dienos pusėje kainos atsistatė ir visą likusią savaitę tęsė kilimą. Valiutų rinkose investuotojai vis labiau pradėjo abejoti tolimesniu euro brangimu pasigirstant politikų kalboms apie pernelyg brangią Europos sąjungos valiutą ir jos neigiamą įtaką eksportui. Šie komentarai paskatino euro pigimą daugelio valiutų atžvilgiu. Penktadienį paskelbti JAV darbo rinkos duomenys nuvylė investuotojus, dėl mažesnio nei tikėtasi naujų darbo vietų skaičiaus ir lėtesnio atlyginimo augimo. Po naujienų rinkos dalyviai buvo linkę pirkti JAV dolerį.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD praeitą savaitę pradėjo įspūdingais viražais. Teigiamo sentimento po Jackson Hole simpoziumo palaikomi investuotojai antradienį pastūmėjo kursą virš 1.20 lygio, tačiau labai trumpam. Aukščiausią kursą nuo pat 2014 gruodžio pasiekusi pora, likusią savaitės dalį buvo linkusi kristi, investuotojams vis labiau abejojant tolimesnio augimo galimybėmis ir augančiu noru fiksuoti pelnus. Ekonominiai duomenys buvo įvairūs: pagrindinių Europos ekonomikų mažmeninių pardavimų augimas bei darbo rinkos duomenys atitiko rinkos lūkesčius arba buvo kiek prastesni nei laukta, tačiau infliacija itin džiugino bei augo visose šalyse. Ekonomistai tikėjosi išvysti euro zonos liepos mėnesio infliacijos rodiklį ties 1.4%, o tikrasis rezultatas buvo 1.5%. Stiprėjanti infliacija skatina kalbas, kad žemyno centrinis bankas imsis griežtinti monetarinę politiką. EUR/USD savaitės prekybą pabaigė nukritusi 0.5%.

USD/JPY praėjusią savaitę buvo trumpam pramušusi 109 palaikymo lygį, kuomet investuotojai mažino rizikingas pozicijas išgirdę apie Šiaurės Korėjos paleistą raketą. Tačiau šis impulsas nebuvo pakankamas, kad pora įsitvirtintų žemiau šio svarbaus techninio lygio. Netrukus pradėjęs augti rizikos apetitas skatino mažinti Japonijos jenų pozicijas ir USD/JPY pora pašoko iki 110 lygio. Prie investuotojų noro didinti riziką prisidėjo teigiamos naujienos iš trečios didžiausios pasaulio ekonomikos, kurios mažmeniniai pardavimai liepos mėnesį augo 1.9% per metus ir buvo gerokai aukščiau nei 1.0% ką prognozavo rinkos ekspertai. Tai jau penktas mėnesis iš eilės kuomet mažmeniniai pardavimai auga apie 2% ir suteikia palaikymą Japonijos ekonomikos atsigavimui. USD/JPY pora pakito 0.8%.

Prekyba GBP/USD pora pastarąją savaitę vyko aukščiau 1.29 lygio ir buvo itin rami, nes Didžiojoje Britanijoje buvo skelbiama mažai makroekonomikų duomenų. Nekilnojamo turto rinkos duomenys nuvylė rinkos dalyvius, kuomet liepos mėnesį kainos augo 2.1% per metus ir tai buvo mažiau nei 2.9% praeitą mėnesį. Taip pat šalies gyventojai skolinosi mažiau, kas tikėtina ir toliau neigiamai veiks mažmeninius šalies pardavimus ir bendrą ekonomikos augimą dėl lėtėjančio vartojimo. Vienintelė teigiama naujiena buvo pramonės sektoriau vadybininkų pirkimų indeksas, kuris stiprėjo ir augo jau trečia mėnesį iš eilės ir paskatino svarą sterlingą penktadienį trumpam pašokti iki 1.30 lygio. GBP/USD pora augo 0.6%.

Šią savaitę sulauksime daugybės makroekonominių naujienų. Antradieni bus skelbiami Europos sąjungos mažmeninės prekybos duomenys bei paslaugų sektoriaus vadybininkų pirkimų indeksas. Trečiadienį lauksime JAV ekonomikos paslaugų sektoriaus vadybininkų pirkimų indekso, o ketvirtadienį spaudos konferenciją suregs Europos centrinio banko prezidentas Mario Draghi, kurios metu tikimasi išgirsti daugiau apie tolimesnę monetarinę politiką ir jos pokyčius gerėjant žemyno makroekonominiams duomenims. Penktadienį daugiausiai dėmesio sulauks Didžioji Britanija, kuri skelbs pramonės ir statybų sektoriaus duomenis.

Pagal Admiral Markets rinkos nuotaikų duomenis, 45% rinkos dalyvių turi ilgąsias pozicijas EUR/USD poroje (augo +12 procentinių punktų lyginant su praeitos savaitės duomenimis), 52% turi ilgąsias pozicijas USD/JPY poroje (+19 procentinių punktų) bei 44% ( -15 procentinių punktų) investuotojų tikisi tolimesnio svaro augimo prieš JAV dolerį. Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD ir GPB/USD porose bei pigimas USD/JPY poroje. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.