Investuotojai aktyviai pirko JAV dolerį

Lapkritis 05, 2018 11:56

Praėjusi savaitė buvo įdomi ir kupina politinių bei ekonominių naujienų. Tarp išsivysčiusių ekonomikų ir toliau pirmavo duomenys iš JAV, kurie sufleravo apie sparčią plėtrą ir palaikė rinkos dalyvių lūkesčius pamatyti palūkanų normos didinimą gruodžio mėnesį. Tokia situacija paskatino investuotojus išlikti JAV dolerio pirkėjais ir pasaulio rezervinė valiuta brango 4 dienas per pastarąją savaitę.

Nepaisant to, ketvirtadienį JAV doleris koregavosi, kuomet prezidentas Donaldas Trumpas sakė, kad susitikimas su Kinijos lyderiu Xi Jinping praėjo sklandžiai ir yra daug žadantis dėl tolimesnių derybų tarptautinės prekybos klausimais. Tai paskatino bendrą rizikos apetito didėjimą pasaulio finansų rinkose, todėl JAV doleris laikinai nuvertėjo. Kitas prezidentų susitikimas bus lapkričio pabaigoje Argentinoje, kur įvyks G-20 suvažiavimas.

Ekonominiai duomenys JAV buvo geri, nors kai kurie rodikliai nuvylė lūkesčius. Investuotojai itin laukė pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indekso ISM, kuris nukrito iki 57.7 punktų nuo 59.8 praėjusį mėnesį. Nors tai žemiausia indekso vertė per paskutinį pusmetį, tačiau jis išlieka sparčios plėtros zonoje ir sufleruoja apie tolimesnį augimą paskutiniame 2018 metų ketvirtyje. Centrinio banko Atlantos miesto padalinio rengiama ekonomikos prognozė GDPNow paskutiniais duomenimis rodo 2.9% augimą šiame ketvirtyje. Taip pat labai laukiami buvo šalies darbo rinkos rodikliai, kurie ženkliai viršijo lūkesčius. Spalio mėnesį buvo sukurta 250 tūkstančių naujų darbo vietų ir tai buvo daugiau nei 193 tūkstančių prognozė. Taip pat vidutinis darbo užmokestis kilo 3.1% per metus, sparčiausio tempo nuo pat 2009 metų. Duomenys išlieka pakankamai stiprūs, kad šalies palūkanos būtų keliamos gruodžio mėnesį, tačiau šią savaitę vyksiantis JAV centrinio banko susirinkimas ir spaudos konferencija pateiks daugiau informacijos kaip nariai mato monetarinės politikos pokyčius.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD nuvertėjo iki žemiausio lygio nuo pat rugpjūčio mėnesio, tačiau ketvirtadienio naujienos eliminavo visus praradimus. Investuotojai stebėjo Europos pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksą PMI, kuris nukrito iki 52.0 punktų nuo 53.2 praėjusį mėnesį. Tai sufleruoja apie toliau prastėjančius lūkesčius Senajame žemyne ir tikėtina lėtėsiantį ekonomikos augimą. Blogiausią rezultatą užfiksavo Italija, kurioje šis indeksas nukrito iki 49.2 punktų ir sufleravo apie galimą šalies ekonomikos traukimą. Atsižvelgiant į esamą trapią šalies plėtrą, kuri siekė 0.8% per metus, ir politines tendencijas, Italija ateinančiais mėnesiais gali nustebinti rinkos dalyvius prastesniais nei laukta ekonominiais duomenimis ar atsinaujinusiomis problemomis dėl šalies bankų. Taip pat Europoje buvo skelbiamas preliminarus ekonomikos augimas, kuris siekė 1.7% per metus ir nuvylė rinkos 1.9% lūkesčius. Vienintelė infliacija viršijo rinkos prognozes ir siekė 2.2% Europoje ir 2.5% Vokietijoje. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -1.0%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY brango pasaulyje išsilaikant neramioms nuotaikoms. Šalies centrinis bankas staigmenų nepateikė ir monetarinės politikos nekeitė. Ekonominiai duomenys išliko stabilūs: pramonės sektoriaus vadybininkų indeksas buvo 52.9 punktai, mažmeniniai pardavimai augo 2.1% per metus, o nedarbo lygis buvo 2.3%. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1.2%.

Didžiosios Britanijos svaras savaitės pradžioje nuvertėjo kartu su rinkoje vyravusiu mažesnės rizikos sentimentu, tačiau ketvirtadienį brango net 1.9%. Tokį kilimą paskatino Anglijos centrinio banko spaudos pranešimas, kuriame palūkanos nebuvo pakeltos ir visi nariai balsavo už nedidinimą, tačiau spaudos pranešime buvo daug kalbama apie monetarinės politikos griežtinimą esant tinkamam laikui. Toks optimizmas neatrodo pagrįstas vertinant nuosaikią šalies ekonomikos plėtrą, kurią bet kada gali paveikti blogos naujienos dėl Brexit derybų. Tarp ekonominių naujienų buvo tik pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas PMI, kuris netikėtai nukrito iki 51.1 punkto, GBP/USD prekybą užbaigė pakilusi 1.1%.

Savaitė prasidės ramiai ir pirmadienį bei antradienį pagrindinėse ekonomikose bus skelbiami paslaugų sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksai, bet jie neturėtų ženkliai paveikti rinkos nuotaikų. Antradienį taip pat vyks JAV rinkimai į abiejus Kongreso rūmus, kurie dažniausiai neturi ženklios įtakos rinkoms, tačiau atsižvelgiant į esamą politinę situaciją, tikėtina investuotojai seks rinkimų rezultatus. Trečiadienį investuotojai stebės Europos mažmeninės prekybos rezultatus, o ketvirtadienį Kinijos tarptautinės prekybos rodiklius. Penktadienis prasidės Kinijos infliacijos duomenimis, o vėliau dėmesys nukryps į Anglijos ekonomikos augimo ir pramonės rodiklius.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 64% investuotojų (kilo 11 procentinių punktų lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 35% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-14 procentinių punktų). GBP/USD poroje 60% dalyvių tikisi kilimo (-15 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas USD/JPY brangimas, ir GBP/USD bei EUR/USD porų pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.