Investuotojai pardavinėjo JAV dolerius keičiantis palūkanų lūkesčiams

Lapkritis 19, 2018 10:58

Praėjusi savaitė pasižymėjo dideliu kintamumu JAV dolerio rinkoje, kurį daugiausiai lėmė besikeičiantys dalyvių lūkesčiai dėl šalies monetarinės politikos. Pasaulio rezervinė valiuta savaitę pradėjo ženkliu augimu iki aukščiausio taško nuo pat 2017 metų birželio, tačiau vėliau nuvertėjo ir bendrai savaitę užbaigė užfiksavusi kritimą. Neigiamus JAV dolerio lūkesčius daugiausiai lėmė centrinio banko narių komentarai dėl šalies monetarinės politikos. Vienas iš banko viceprezidentų Richard Clarida penktadienio spaudos konferencijos metu minėjo, kad mato pasaulio ekonomikos lėtėjimo riziką ir nesitiki pamatyti ženklaus infliacijos augimo šalyje, kas bendrai galėtų lemti lėtesnį palūkanų normos augimą. Nors tai nepakeitė rinkos lūkesčių dėl gruodžio mėnesio palūkanų didinimo, tačiau investuotojai tikisi išgirsti švelnesnį toną vertinant monetarinės politikos griežtinimą 2019 metais, kas paskatino JAV dolerio korekciją.

Ekonominiai rodikliai JAV neženkliai lėtėjo, tačiau išliko solidūs. Spalio mėnesio duomenimis kainų augimas siekė 2.5% per metus ir spartėjo nuo 2.3% praėjusį mėnesį. Eliminavus energetinių išteklių ir maisto dedamąsias, infliacija siekė 2.1%. Mažmeninės prekybos apimtys augo 4.6% per metus, bet ženkliai lėtėjo nuo metų viduryje vyravusio 6% augimo, tačiau tempas išlieka pakankamai spartus ir atitinka rinkos lūkesčius dėl bendros ekonomikos plėtros. Taip pat šalyje buvos skelbiami pramonės duomenys ir sektoriaus apimtys augo 4.1% per metus, lėčiau nei 5.6% praėjusį mėnesį, ką daugiausiai lėmė automobilių rinkos lėtėjimas. Bendrai šalies ekonominiai duomenys išlieka stiprūs, tačiau matomi pirmi ženklai, kad pasaulio ekonomikoje vyraujančios augimo lėtėjimo tendencijos ima veikti ir JAV. Svarbiausias klausimas kaip ženkliai tai paveiks didžiausią pasaulio ekonomiką.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD kilo nepaisydama lūkesčių nepasiekusių ekonominių duomenų ir besitęsiančios Italijos diskusijos su Europos politikais dėl ateinančių metų biudžeto. Italijos valdančioji koalicija išlaiko tvirtą poziciją su Europos sąjunga ir nesiruošia nusileisti derybose dėl didesnio nei planuota šalies biudžeto deficito. Ši situacija ir toliau palaiko įtampą tarp investuotojų bei aukštą Italijos obligacijų pajamingumą, kuris siekia 3.5%. Senojo žemyno ekonominiai duomenys buvo ganėtinai prasti. ZEW instituto rengiamas lūkesčių indeksas Vokietijoje buvo -24, o Europoje -22 punktai ir sufleravo apie neigiamas tendencijas tarp rinkos dalyvių žvelgiant į ateinantį pusmetį. Vokietijos ekonomika trečią ketvirtį traukėsi -0.2% lyginant su antru, pagrinde dėl mažesnės automobilių gamybos, kurią lėmė besikeičiantys taršos standartai. Šalies metinis augimas išlieka teigiamas ir siekia 1.1%. Tarp gerų naujienų buvo Europos infliacijos rodikliai, kurie spalio mėnesio duomenimis siekė 2.2% ir atitiko lūkesčius. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 0.7%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY atspindėjo prastas JAV dolerio nuotaikas, kurios buvo pagrindinis kintamasis lemiantis poros prekybos tendencijas. Ekonominiai Japonijos duomenys nepasiekė rinkos lūkesčių: šalies augimas trečiame ketvirtyje buvo neigiamas ir siekė -1.2% per metus, nors traukimosi buvo tikimasi, tačiau ne tokio didelio, tuo tarpu pramonės produkcija rugsėjo mėnesį traukėsi -2.5% per metus, kas buvo blogiausias rezultatas nuo pat 2016 metų vidurio. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.9%.

Didžiosios Britanijos svaras ir toliau pasižymėjo itin dideliu vertės kintamumu. Savaitės pradžioje ženkliai kilęs dėl paskelbtos žinios apie preliminarų susitarimą su Europos sąjunga dėl pasitraukimo sąlygų, vėliau stipriai krito dėl subyrėjusio Anglijos vyriausybės. Net 7 nariai pasitraukė iš Theresa May vadovaujamos vyriausybės prieštaraudami susitarimo projektui. Investuotojai tokią žinią pasitiko kritiškai ir ketvirtadienį pora nuvertėjo net -1.7% vos per vieną dieną. Taip pat egzistuoja tikimybė, kad gali būti skelbiamas balsavimas dėl pasitikėjimo premjere, kas labai pakenktų derybų procesui. Su svaru susijusiose rinkose rizika išlieka labai didelė ir investuotojai privalo būti itin budrūs dėl galimo kintamumo padidėjimo. Tarp ekonominių naujienų buvo darbo rinkos duomenys, kurie rodė 3.0% metinį darbo užmokesčio augimą, infliacija siekė 2.4%, o mažmeniniai pardavimai augo 2.2% per metus, bet nepasiekė 3.0% lūkesčių. GBP/USD savaitės prekybą užbaigė nukritusi -1.1%.

Ši savaitė tarptautinės prekybos duomenimis iš Japonijos. Antradienį investuotojai stebės JAV nekilnojamo turto rodiklius bei bandys suprasti kaip keičiasi augimo lėtėjimo tendencija. Trečiadienį rinkos dalyviai lauks JAV pramonės prekių užsakymų ir esamų namų pardavimo skaičiaus, kas suteiks geresnę perspektyvą nekilnojamo turto rinkai. Ketvirtadienį svarbių naujienų nesuplanuota, o penktadienį bus laukiami preliminarūs pramonės vadybininkų pirkimo indeksai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 43% investuotojų (krito -30 procentinių punktų lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 62% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+29 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 74% dalyvių tikisi kilimo (0 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD brangimas bei GBP/USD bei USD/JPY porų pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Įspėjimas: pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

1. Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais. Ji jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.

2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas atskirai, o Admiral Markets nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsirandančią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas Analize, ar ne.

3. Kiekvieną Analizę parengia nepriklausomas analitikas (toliau – „Autorius"), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.

4. Siekdama užtikrinti klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą Admiral Markets sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.

5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, suprantamai, tiksliai ir išsamiai, dedamos visos įmanomos pastangos, Admiral Markets negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, susiję su ankstesniais rezultatais, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

6. Analizės turinys neturėtų būti suprantamas kaip aiškiai išreikštas ar numanomas Admiral Markets pažadas, garantija ar implikacija, kad klientas gaus pelno, taikydamas Analizėje nurodytas strategijas, arba kad su jomis susiję nuostoliai gali arba turi būti nedideli.

7. Bet kokie ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti su finansiniais instrumentais susiję rezultatai, nurodyti Publikacijoje, neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštais ar numanomais Admiral Markets pažadais, garantijomis ar implikacijomis, susijusiomis su būsimais rezultatais. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.

8. Į Analizę įtrauktos prognozės gali apimti papildomai taikomus mokesčius, rinkliavas ir kitus mokesčius, atsižvelgiant į Publikacijos temą. Admiral Markets teikiamų paslaugų kainoraštis viešai pateikiamas Admiral Markets svetainėje.

9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą riziką.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.