Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Investuotojai rinkosi JAV dolerį kuomet kitos valiutos nuvylė lūkesčius

Balandis 23, 2018 11:39

Praėjusi savaitė buvo ganėtinai rami, nes itin svarbių ekonominių duomenų nebuvo skelbiama, o politinėje arenoje žodžių mūšiai kiek aprimo. Nepaisant to valiutų rinkos buvo ganėtinai tendencingos, nes Europoje ir Didžiojoje Britanijoje investuotojų lūkesčiai dėl monetarinės politikos pasikeitimų buvo nuvilti ir jie buvo linkę pirkti JAV dolerį.

Ekonominiai duomenys JAV buvo pozityvūs. Mažmeniniai pardavimai šalyje augo 0.6% per kovo mėnesį ir viršijo rinkos 0.4% lūkesčius. Naujų bedarbių paraiškų skaičius siekė 232 tūkstančius ir neženkliai mažėjo nuo praėjusios savaitės. Filadelfijos centrinio banko padalinio pramonės sektoriaus indekso duomenys buvo 23.2 punktai ir rodė augimą. Įdomu, kad didžiausią augimą užfiksavo kainų komponentas, kuris tikėtina ilgesniame laikotarpyje turės teigiamos įtakos bendram šalies kainų lygio augimui. Ryškesnių naujienų derybose dėl prekybos tarifų nebuvo pasiekta, tik JAV iždo vadovas svarsto galimybę nuvykti į Kiniją dėl susidariusios situacijos, kad nebūtų pakenkta pasaulio ekonomikos augimo tendencijoms.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD savaitės pirmoje pusėje pasižymėjo gan teigiamomis nuotaikomis, tačiau vėliau tendencija apsivertė ir euras nuvertėjo. Vienas svarbiausių faktorių šiam pasikeitimui buvo Europos centrinio banko vadovo Mario Draghi spaudos pranešimas, kuriame jis sakė, kad tikimasi tolimesnio žemyno ekonomikos augimo, tačiau jo tempas tikėtina jau pasiekė aukščiausią tašką. Taip pat buvo paminėta, kad banko nariai yra linkę sulaukti daugiau informacijos apie vykstantį ekonomikos augimo sulėtėjimą, kad būtų nuspręsta kada ir kokiu tempu būtų užbaigiama skatinimo programa. Ekonominiai duomenys Europoje buvo nuviliantys lūkesčius: ZEW ekonomikos indeksas krito iki -8.2 punktų Vokietijoje ir iki 1.9 punktų Europoje, taip pat metinės infliacijos rodiklis Senajame žemyne buvo 1.3% ir viena dešimtąja nuvylė rinkos prognozes. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -0.4%.

Svarbiausioje Azijos poroje USD/JPY taip pat buvo jaučiamos teigiamos JAV dolerio tendencijos. Penktadienio prekybos sesijos metu valiutų pora net trumpam pakilo iki aukščiausio taško per paskutinius 2 mėnesius. Ekonominiai duomenys šalyje buvo įvairūs: pramonė neužfiksavo augimo per pastarąjį mėnesį, nors rinkos dalyviai tikėjosi net 4.0% ūgtelėjimo, o prekybos balansas buvo teigiamas, nes importas mažėjo -0.6%, eksportas augo +2.1%. Metinės infliacijos rodiklis liko nepakitęs ties 1.1%. USD/JPY prekybą pabaigė pabrangusi +0.3%.

Didžiosios Britanijos svaro nepaliaujamas augimas pagaliau buvo sustabdytas prastų šalies ekonominių duomenų. Darbo užmokesčio augimas bent trumpam sustojo ties 2.8% per metus, nors rinka tikėjosi padidėjimo iki 3.0%. Metinės infliacijos rodiklis traukėsi iki 2.5%, kas mažino spaudimą Anglijos centriniam bankui didinti palūkanas, jeigu infliacija normalizuoja. Prie prastų duomenų prisidėjo ir mažmeniniai pardavimai, kurie kovo mėnesį traukėsi 1.2% palyginus su vasariu, o metinis pokytis buvo vos 1.1%. Po visų šių duomenų rinkos lūkesčiai pamatyti palūkanų kėlimą dar gegužės mėnesį susitraukė iki 50% nuo savaitės pradžioje buvusių 96%. GBP/USD prekybą užbaigė nukritęs -1.6%.

Ši savaitė prasidės preliminariais vadybininkų pirkimų indeksų duomenimis iš pagrindinių ekonomikų. Antradienį Vokietijoje bus skelbiamas Ifo ekonomikos indeksas, o JAV nekilnojamo turto rodikliai. Trečiadienį svarbių naujienų nesuplanuota, o ketvirtadienį rinkos dalyviai stebės Europos centrinio banko monetarinės politikos pranešimą. Penktadienį spaudos konferenciją surengs Japonijos centrinio banko vadovai, o vėliau bus skelbiami JAV ekonomikos ketvirčio augimo duomenys.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 66% investuotojų (kilo +16 procentinių punktų lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 41% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-15 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 61% dalyvių tikisi kilimo (+28 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas pigimas EUR/USD bei GBP/USD porose ir pigimas USD/JPY. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.