JAV centrinis bankas nustebino rinką

Spalis 14, 2019 14:42

Nuotaikos finansų rinkose praėjusią savaitę buvo nepastovios – pirmosiomis dienomis buvo jaučiamas nerimas dėl aklavietėje esančio tarptautinės prekybos konflikto, tačiau vėliau Donaldas Trumpas komunikavo apie teigiamą progresą derybose. Nepaisant to, konkretus susitarimas liekas nepasiektas ir rinkos buvo vedinos pozityvių lūkesčių.

Taip pat prie gerų nuotaikų antroje savaitės pusėje prisidėjo JAV centrinis bankas, kuris paskelbė atnaujinantis kiekybinio skatinimo programą ir nuo spalio 15 dienos kiekvieną mėnesį supirkinėsiantis po 60 milijardų šalies obligacijų. Investuotojai šio žingsnio nesitikėjo, todėl pardavinėjo JAV dolerius, kurių pasiūla rinkoje turėtų išaugti.

Didžiausioje pasaulio ekonomikoje nebuvo skelbiama labai daug ekonominių rodiklių ir investuotojai daugiau stebėjo centrinio banko narių pasisakymus. Paskutinio susirinkimo minutėse buvo daug diskutuojama apie tolimesnį palūkanų normos mažinimą iki metų galo, tačiau lieka ganėtinai didelis neapibrėžtumas kokie sprendimai bus priimti. Tarp ekonominių duomenų svarbiausias buvo rugsėjo mėnesio infliacija, kuri siekė 1.7% per metus ir paskutinius 9 mėnesius laikosi ganėtinai stabiliai šiek tiek žemiau 2% ribos. Naujų bedarbių paraiškų skaičius siekė 210 tūkstančių ir išliko stabilus ciklo žemumose.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo išaugusį investuotojų optimizmą dėl prekybos susitarimo ir netikėtą JAV centrinio banko sprendimą, todėl kilo iki aukščiausio taško per paskutinį mėnesį. Tarp ekonominių duomenų, Vokietijoje buvo skelbiamos rugpjūčio mėnesio pramonės apimtys, kurios rodė -4.0% sumažėjimą lyginant su tuo pačiu mėnesiu prieš metus. Šalies eksportas taip pat susitraukė -3.9% per metus, kas signalizuoja apie negerėjančią situaciją užsienio rinkose ir pagrindinėse prekybos partnerių ekonomikose. Panašios neigiamos nuotaikos pramonės sektoriuje buvo jaučiamos visose didžiausiose ekonomikose – Italijoje bei Prancūzijoje. EUR/USD pora savaitės prekybą baigė pakilusi 0.6%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY pasižymėjo teigiamomis tendencijomis ir brango visos savaitės metu bei pasiekė aukščiausią tašką per paskutinius 2 mėnesius. Ekonominių duomenų buvo skelbiama visai nedaug, tarp kurių buvo gyventojų išlaidos, augusios 2% per metus ir tai buvo jau 9 teigiamas mėnesis iš eilės. Įdomu, kad paskutinėmis savaitėmis šalies centrinio banko atstovai užsiminė, kad neigiamos palūkanų normos potencialiai gali neigiamai veikti šalies gyventojų vartojimą ir komercinių bankų veiklą. Ankščiau visuomet buvo vengiama šios temos ir bendros diskusijos, kokią įtaką turi neigiamos palūkanos. Japonijos centrinis bankas kol kas yra pirmasis, kuris pradėjo apie tai kalbėti, įdomu kaip keisis kitų centrinių bankų nuomonė ir ar tai turės įtakos monetarinei politikai. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1.4%.

Didžiosios Britanijos svaras taip pat pasižymėjo staigmenomis. Žiniasklaidoje pasirodė pozityvių antraščių, kad Brexit derybos rodo teigiamą progresą. Europos komisija davė sutikimą savo atstovui imtis intensyvesnių veiksmų, siekiant paruošti galimą susitarimo juodraštį prieš Europos sąjungos viršūnių susirinkimą spalio 17-18 dienomis, kuris bus paskutinė galimybė rasti kompromisą prieš derybų termino pabaigą spalio 31 dieną. Tarp ekonominių duomenų buvo pramonės produkcija, kurios apimtys sumažėjo -1.8% per metus. GBP/USD prekybą pabaigė pakilusi 2.5%.

Ši savaitė prasidės tarptautinės prekybos duomenimis iš Kinijos, kurie leis suprasti kokią įtaką turi prekybos karas su JAV. Antradienį bus stebimi Europos ir Vokietijos ZEW ekonomikos indekso rezultatai. Trečiadienį bus laukiami Europos ir Anglijos infliacijos rodikliai bei JAV mažmeninės prekybos duomenys. Ketvirtadienį investuotojai stebės Anglijos mažmeninius pardavimus, vėliau JAV pramonės apimčių pokytį. Penktadienį daugiausiai dėmesio pritrauks Kinijos mažmeninės prekybos, investicijų ir pramonės duomenys.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 25% investuotojų (krito -10 procentinių punktų lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 27% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (krito -36 procentiniais punktais). GBP/USD poroje 46% dalyvių tikisi kilimo (krito -12 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip priešingas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD, GBP/USD bei USD/JPY kilimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų spalio 14 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.