​JAV dolerio kaina konsoliduojasi

Lapkritis 28, 2016 13:09

Praeitos savaitės pradžioje JAV doleris buvo linkęs brangti dar labiau. Populiariausia valiuta stiprėjimu ypatingai pasižymėjo trečiadienį, kuomet po geresnių nei tikėtasi ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenų EUR/USD įžengė į naują vienerių metų žemumą. Antra vertus, prasidėjus Padėkos dienos atostogoms, JAV doleris konsolidavosi.

EUR/USD praeitą savaitę pigo jau nebe taip ženkliai kaip anksčiau, -0,1%. Iš euro zonos sulaukėme bendru atveju geresnių nei tikėtasi gamybos ir paslaugų sektorių preliminarių verslo lūkesčių duomenų, tačiau populiariausia valiutų pora į šias naujienas ženkliai nesureagavo, kaip ir rinkos dalyviams sulaukus paskutiniojo Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokolo, kurio metu dar labiau užsiminta apie palūkanų normos kėlimą gruodį. Mat jau dauguma rinkos dalyvių tikisi šiokio tokio monetarinės politikos griežtinimo paskutinįjį šių metų mėnesį, o penktadienį FED trumpalaikių skolos vertybinių popierių ateities sandoriai rodė 93,5% tikimybę, jog palūkanų normos bus pakeltos gruodžio 13-14-ą dienomis vyksiančio FOMC posėdžio metu.

GBP/USD poroje buvo stebimas stipresnis svaro brangimas. Savaitės viduryje pristatytame preliminariame biudžete užsiminta apie galimą papildomą skatinimą iš fiskalinės pusės, o penktadienį sulaukėme patikslintų III ketv. BVP augimo duomenų (+0,5%). Savaitės prekybą svaras pabaigė 0,91% aukščiau JAV dolerio atžvilgiu.

USD/JPY buvo linkusi brangti toliau (+2,00%). Japonijos jenos pigimą ir toliau sąlygojo pokyčiai skolos vertybinių popierių rinkoje (pajamingumų kilimas), o penktadienį pranešta, jog šalyje metinė infliacija (neįskaitant maisto produktų kainos pokyčio), augo -0,4%, jeigu į rodiklį įtrauktume maisto produktų kainas, per metus infliacija šalyje kilo 0,1% (paskutinį kartą teigiamas infliacijos rodiklis matytas š.m. vasarį).

Šią savaitę, tikėtina, ir toliau bus diskutuojama, ar daug liko vietos JAV dolerio brangimui. Mat dauguma analitikų teigia, jog palūkanų normos kėlimas gruodį jau pilnai įskaičiuotas ir panašu, kad bus laukiama užuominų apie tai, kiek kartų sekančiais metais bus keliamos palūkanų normos. Taip pat galimas pozicionavimas savaitgalį Italijoje vyksiančiam referendumui, gruodžio 8-ą vyksiančiam Europos centrinio banko posėdžiui. Taip pat atkreiptinas dėmesys ir į trečiadienį vyksiantį OPEC suvažiavimą, iš kurio tikimasi sulaukti naujienų apie griežtesnį naftos pasiūlos kontroliavimą.

Iš makroekonominių rodiklių pusės, antradienį ankstyvų rytą sulauksime Japonijos namų ūkių išlaidų duomenų, vėliau ryte bus paskelbti Vokietijos infliacijos duomenys. Popiet sulauksime JAV preliminarių III ketv. BVP augimo duomenų, vartotojų pasitikėjimo indekso.

Trečiadienį bus paskelbti Vokietijos mažmeninių pardavimų duomenys, euro zonos infliacijos duomenys, ADP bendrovės skaičiuojamas JAV naujų ne žemės sektoriuje sukurtų darbo vietų skaičiaus duomenys.

Ketvirtadienį rinkos dalyviai lauks Didžiosios Britanijos ir JAV gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenų, o penktadienį bus paskelbti Didžiosios Britanijos statybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenys ir mėnesiniai JAV darbo rinkos rodikliai: nedarbo lygis, ne žemės sektoriuje sukurtų darbo vietų skaičius ir vidutinio valandinio atlyginimo pokytis.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 11:00 val. duomenis, 56,0% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 28,8% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 53,0% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas EUR/USD poros pigimas, USD/JPY poros brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com