Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

JAV doleris brango iki 2 metų aukštumų

Balandis 29, 2019 08:32

Pastarąją savaitę rinkoje buvo jaučiamos dvi stiprios tendencijos: investuotojai buvo aktyvūs JAV dolerio ir šalies akcijų pirkėjai. Duomenys iš didžiausios pasaulio ekonomikos buvo geri ir paskatino investuotojus didinti rizikos laipsnį susijusį su JAV. Tuo tarpu kitose pasaulio šalyse toks optimizmas nebuvo jaučiamas ir jos užfiksavo prastesnius rezultatus.

Ekonominiai JAV rodikliai buvo stiprūs ir viršijo rinkos lūkesčius. Itin gerą rezultatą parodė šalies ekonomikos pirmo ketvirčio augimo tempas, kuris siekė 3.2% per metus ir ženkliai viršijo 2.3% rinkos lūkesčius. Dar prieš mėnesį bankai ir investuotojai mažino ekonomikos augimo prognozes ir vienu metu jos buvo pasiekusios net 0.5% per metus, tačiau faktiniai duomenys buvo itin geri. Svarbu pastebėti, kad ekonomikos augimą ženkliai lėmė sumažėjęs prekybos deficitas ir padidėjęs verslo atsargų kaupimas, kas yra daugiau vienkartiniai ir ilgalaikėje perspektyvoje netvarūs veiksniai, o šalies vartotojų ir verslo investicijų komponentai buvo prastesni nei laukta, kas verčia abejoti aukštesniu nei 3% augimu 2019 metais. Pramonės užsakymai eliminavus lėktuvus ir gynybos sektoriaus įrangą per metus kilo 2.8%, kas atitiko rinkos lūkesčius ir sufleravo apie tolimesnį sektoriaus augimą. Naujų bedarbių paraiškų skaičius praėjusią savaitę pašoko nuo 192 iki 230 tūkstančių ir tai buvo sparčiausias kilimas per paskutinius 18 mėnesių. Nors šis lygis nėra itin aukštas, tačiau svarbu pastebėti, kad darbo rinkos duomenys vis dažniau nepateisina lūkesčių ir rodo laipsnišką stabilizaciją.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo išaugusią investuotojų paklausą JAV doleriui ir pora nuvertėjo iki žemiausio taško nuo 2017 metų birželio. Tarp Senojo žemyno ekonominių duomenų svarbiausi buvo preliminarus vartotojų pasitikėjimo indeksas, kuris nukrito nuo -7.2 iki -7.9 punktų ir išliko paskutinių 2 metų žemumose, bei Vokietijos Ifo verslo indeksas, kuris taip pat mažėjo nuo 99.6 iki 99.2 punktų. Nors rodikliai nerodė ženklaus pablogėjimo, tačiau sufleravo, kad Europos ekonominė situacija išlieka sudėtinga ir prasti faktiniai pramonės duomenys laipsniškai neigiamai veikia verslo ir vartotojų lūkesčius. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -0.9%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY ir toliau pasižymėjo nedideliu kintamumu bei daugiausiai svyravo apie 112 punktų lygį. Japonijos mažmeniniai pardavimai augo 1.0% per metus ir sufleravo, kad sentimentas tarp vartotojų ir toliau išlieka geras. Tuo tarpu centrinis bankas nekeitė monetarinės politikos ir sakė, kad palūkanos išliks žemos bent iki 2020, o pagal atnaujintą prognozę infliacija nepasieks 2.0% per ateinančius 3 metus. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nuvertėjusi -0.3%.

Didžiosios Britanijos svaras taip pat pasidavė silpnėjimo prieš JAV dolerį tendencijai. Poros vertė pasikoregavo iki 1.29 lygio ir įsitvirtino žemiau 200 dienų slankiojo vidurkio. Ženklių pokyčių Brexit derybų klausimu nebuvo, o svarbių ekonominių duomenų taip pat nebuvo skelbiama. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -0.6%.

Ši savaitė prasidės naujienomis iš Ispanijos, kur sekmadienį vyko valdžios rinkimai. Pirmadienį taip pat bus stebimi Europos pinigų ir paskolų rinkų augimas bei pramonės ir verslo sentimento indeksai. Antradienį investuotojai stebės Kinijos vadybininkų pirkimo indekso rezultatus, kurie gali turėti įtaką rinkos dalyvių rizikos sentimentui, o Europoje bus skelbiami preliminarūs ekonomikos pirmo ketvirčio augimo duomenys. Trečiadienis daugelyje didžiųjų ekonomikų nedarbo diena, tačiau JAV bus skelbiami vadybininkų pirkimo indekso duomenys ISM, kurie suteiks perspektyvą koks sentimentas vyrauja šalies pramonės rinkoje. Taip pat itin svarbus bus JAV centrinio banko susirinkimas ir kokį toną nariai išlaikys po paskutinio mėnesio gerų šalies ekonominių rezultatų, todėl tikėtinas išaugęs kintamumas. Ketvirtadienį Europoje bus skelbiami vadybininkų pirkimo indekso rezultatai bei bus surengtas Anglijos centrinio banko susirinkimas dėl monetarinės politikos, tačiau ženklių pokyčių nelaukiama. Penktadienį bus paskelbta Europos preliminari infliacija, tačiau daugiausiai dėmesio sulauks JAV darbo rinkos duomenys.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi83% investuotojų (kilo +17procentinių punktų lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 29% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+15procentinių punktų). GBP/USD poroje 74% dalyvių tikisi kilimo (-3 procentiniais punktais).Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas USD/JPY brangimas bei EUR/USD ir GBP/USD pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Rinkos nuotaikos

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų balandžio 29 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.

Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.