Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

JAV doleris brango investuotojams ieškant saugumo

Spalis 01, 2019 08:34

Praėjusi savaitė pasaulio finansų rinkose buvo ganėtinai niūri ir pesimistiška, nes daugelis rizikingesnių aktyvų nuvertėjo. Ekonominiai duomenys sufleravo apie tolimesnį lėtėjimą ir pramonės sektoriaus stagnaciją, o politinėje arenoje nepasirodė jokių pozityvių pranešimų apie prekybos karą ar Brexit. Tokia situacija paskatino rinkos dalyvius prekiauti atsargiau, todėl JAV doleris brango bei pasiekė 2017 metų gegužės aukštumas.

Didžiausioje pasaulio ekonomikoje duomenys buvo įvairūs. Preliminarus pramonės sektoriaus indeksas nustebino investuotojus, kuomet net tik išliko teigiamoje teritorijoje, bet ir pakilo iki 51.0 punkto bei išsiskyrė iš išsivysčiusiose ekonomikose vyraujančios stagnacijos tendencijos. Kitas labai svarbus kintamasis buvo šalies vartotojų pasitikėjimo indeksas, kurio vertė sumažėjo iki 125.1 punktų nuo praėjusio mėnesio 134.2 lygio. Tai rodo, kad gyventojai tampa šiek tiek atsargesni ir konservatyvesni dėl ateities išlaidų, tačiau pokytis yra labai mažas ir JAV vartotojai vis dar tebėra stipriausia ekonomikos dalis. Taip pat buvo skelbiami JAV nekilnojamo turto preliminarių pardavimų rezultatai, kurie patvirtino besikeičiančią tendenciją dėl laipsniškai atsigaunančios rinkos, kuomet pardavimai augo 2.5% per metus ir tai buvo buvo sparčiausias kilimas nuo 2016 metų pradžios.

Pagrindinėje valiutų poroje EUR/USD vyravo ženklus pesimizmas, kuomet penktadienio prekybos sesijos metu ji pasiekė 1.090 lygį, kuris yra žemiausias nuo 2017 metų gegužės. Duomenys Senajame žemyne dar labiau pablogėjo, kuomet preliminarus vadybininkų pirkimo indeksas Vokietijoje sumažėjo nuo 43.5 iki 41.4 punktų, o Europoje nuo 47.0 iki 45.6 punktų. Tuo tarpu Vokietijos Ifo verslo indeksas rodė lėtėjimo stabilizaciją, kuomet vertė neženkliai keitėsi ir buvo 94.6 punktai. EUR/USD pora savaitės prekybą baigė nukritusi -0.7%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY savaitės pradžioje nuvertėjo iki 107.0 lygio, tačiau vėliau atsigavo ir sugrįžo iki 108.0. Tarp ekonominių duomenų buvo preliminarus pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas, kurio vertė sumažėjo nuo 49.3 iki 48.9 punktų bei sufleravo apie ekonomikos segmento stagnaciją ir persiduodančią neigiamą tendenciją iš Kinijos. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0.3%.

Didžiosios Britanijos svaras nuvertėjo, šaliai ir toliau išliekant politinėje aklavietėje. Progreso Brexit klausimu pasiekta nebuvo, tačiau šalies premjeras Boris Johnsonas išlaikė savo tvirtą poziciją dėl pasitraukimo be susitarimo, o Parlamentas reikalavo derybų termino pratęsimo. Bendrai investuotojai mano, kad bus paprašyta derybų termino pratęsimo, kuris pagal dabartinį susitarimą baigia galioti šių metų spalio 31 dieną. Tačiau svarbu nepamiršti, kad pratęsimui turi pritarti visos Europos sąjungos narės. Anglijoje svarbių ekonominių duomenų nebuvo skelbiama. GBP/USD prekybą pabaigė nukritusi -1.5%.

Ši savaitė prasidės Kinijos pramonės sektoriaus faktiniais vadybininkų pirkimo indekso rezultatais, kurie parodys kokiomis nuotaikomis ir lūkesčiais gyvena šalies verslas. Vėliau bus skelbiami Vokietijos mažmeninės prekybos ir darbo rinkos duomenys. Antradienį bus skelbiami Pietų Korėjos eksporto rodikliai ir Japonijos Tankan verslo indeksas. Taip pat pramonės sektoriaus vadybininkų indekso duomenys didžiausiose ekonomikose ir Europos preliminari infliacija. Trečiadienį svarbių rodiklių nesuplanuota, o ketvirtadienį bus stebimi Europos mažmeninės prekybos duomenys. Penktadienį bus laukiama JAV darbo rinkos rezultatų.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 76% investuotojų (augo 8 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 38% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (krito -6 procentiniais punktais). GBP/USD poroje 63% dalyvių tikisi kilimo (kilo 11 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip priešingas indikatorius, todėl tikėtinas USD/JPY kilimas bei EUR/USD, GBP/USD nuvertėjimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Pagrindinės valiutų poros ir auksas: Stebėkite pagrindines valiutų poras stebėdami kitų prekiautojų pirkimo ir pardavimo pozicijas.

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų rugsėjo 30 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.