Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

JAV doleris brango laukiant palūkanų didinimo

Gruodis 11, 2017 13:07

Praėjusią savaitę rinkos dalyviai buvo nusiteikę ypač palankiai JAV dolerio atžvilgiu ir pagrindinė pasaulio valiuta brango visas penkias prekybos sesijas iš eilės. Investuotojai buvo optimistiški prieš šią savaitę laukiamo JAV centrinio banko sprendimo dėl palūkanos normos didinimo. Rinkos duomenys sufleruoja net 98% tikimybę, kad palūkanos bus pakeltos ketvirčiu procento iki 1.25-1.50% rėžio. Taip pat investuotojai stebės kaip keisis banko narių sentimentas dėl palūkanų didinimo ateinančiais metais. Šiuo metu rinka sufleruoja 62% tikimybę vienam kėlimui per pirmąjį 2018 metų ketvirtį ir 80% pirmam pusmečiui.

Politinėje arenoje daug naujienų nebuvo. Prasidėjo naujojo mokesčių įstatymo Atstovų rūmų ir Senato versijų suvienodinimas. Tikslas dar šiais metais patvirtinti naująjį mokesčių projektą Kongrese ir perduoti jį pasirašyti prezidentui išlieka. Rinkos dalyviai spekuliuoja, kad sunkioji dalis buvo Senato palaikymas ir likęs procesas bus lengvesnis, todėl laukia gerų naujienų, kurios tikėtina dar labiau sustiprintų JAV dolerio pozicijas.

Makroekonominiai duomenys didžiausioje pasaulio ekonomikoje išliko pozityvūs. Paslaugų sektoriaus vadybininkų kainų indeksas ISM buvo 57.4 punktai ir nuvylė rinkos lūkesčius, tačiau išliko aukštame lygyje ir signalizavo apie tolimesnę ekonomikos plėtrą. Naujos bedarbių paraiškos siekė 234 tūkstančius ir išliko verslo ciklo žemumose. Naujai sukurtų darbo vietų skaičius siekė 228 tūkstančius ir viršijo rinkos prognozes. Nepaisant to, valandinio darbo užmokesčio augimas buvo kiek lėtesnis ir siekė tik 0.2% per mėnesį.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD laipsniškai nuvertėjo iki 1.175 palaikymo lygio. Daugiausiai vedina stipraus JAV dolerio sentimento, bet įtakos turėjo ir neigiamos politinės naujienos iš Vokietijos, kur Angela Merkel šią savaitę bandys paskutinį kartą sukurti valdančią daugumą. Jeigu nepavyks, Vokietijos lauks nauji rinkimai, kurie atneš papildomą nežinomybę į rinką dėl senojo žemyno valiutos. Ekonominiai duomenys Europoje buvo įvairūs: BVP augimas buvo patikslintas procentiniu punktu aukštyn iki 2.6%, paslaugų sektoriaus vadybininkų indeksas išliko 56.2 punktai ir indikavo tolimesnį žemyno augimą, tačiau Vokietijos pramonės produkcija nukrito -1.4% per mėnesį ir mažmeniniai pardavimai augo 0.5% per metus, lėčiau nei laukta. EUR/USD savaitė prekybą baigė nukritęs -1.0%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY buvo linkusi brangti ir judėjo link 114 pasipriešinimo. Prie šios tendencijos ženkliai prisidėjo JAV dolerio sisteminis brangimas, kuris lėmė ir šios poros judėjimą aukštyn. Duomenys Japonijoje buvo geri - patikslintas ekonomikos augimas trečiajame ketvirtyje siekė net 2.5% per metus. USD/JPY pora savaitės prekybos sesiją pabaigė pakilusi 0.8%.

Didžiosios Britanijos svaras išsiskyrė didžiausiu kintamumu ir besikeičiančiomis tendencijomis. Penktadienio rytą paskelbus teigiamas naujienas apie proveržį derybose su Europos sąjunga ir susitarimą dėl pasitraukimo sumos, europiečių teisių gyvenant Anglijoje ir pasienio su Airija, svaras nukrito į dviejų savaičių žemumas. Rinkos dalyviai buvo linkę fiksuoti pelnus, kuomet situacija tapo aiški. Daug diskutuojama, kad Anglijos laukia sunkus antrasis derybų etapas dėl tarptautinės prekybos klausimų. GBP/USD pora prekybos savaitę užbaigė nukritusi -0.7%.

Šią savaitę dėmesys bus nukrypęs į centrinius bankus, tačiau iki jų pranešimų, antradienį bus skelbiami Anglijos infliacijos duomenys, Vokietijos ZEW indeksas ir kalbą sakys Europos centinio banko vadovas Mario Draghi. Trečiadienį investuotojai stebės JAV infliaciją ir lauks centrinio banko sprendimo dėl palūkanų. Taip pat vėlai vakare Kinija skelbs pramonės duomenis, investicijas ir mažmeninius pardavimus. Ketvirtadienį Anglijoje bus laukiami mažmeninių pardavimų duomenys ir šalies centrinio banko sprendimas dėl palūkanų. Taip pat sprendimą dėl palūkanų paskelbs Europos centrinis bankas, tačiau jokių pokyčių nesitikima.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 58% investuotojų (+4 procentiniai punktai lyginant su praeitos savaitės rodikliu). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 31% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-11 procentinių punktų). GBP/USD poroje 57% dalyvių tikisi kilimo (+18 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas USD/JPY bei pigimas EUR/USD ir GBP/USD porose. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.