Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:500 Mažmeninės prekybos klientams
 • Kintamumo apsauga
 • Apsaugos nuo neigiamo sąskaitos balanso politika
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
  1:500 Profesionaliems klientams
 • FSCS apsauga
 • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
  1:500 Profesionaliems klientams
 • Garantijų fondas
 • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
  1:500 Profesionaliems klientams
 • ICF apsauga
 • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

JAV doleris brango padidinus palūkanas

Spalis 01, 2018 10:56

Praėjusią savaitę pagrindinė pasaulio valiuta keitė kainos tendenciją ir brango, eliminuodama paskutinių dviejų savaičių korekcijos rezultatus. Itin pozityvios nuotaikos JAV dolerio rinkoje buvo užfiksuotas trečiadienį paskelbus apie šalies centrinio banko sprendimą ketvirčiu procento didinti palūkanų normą iki 2.00-2.25% rėžio. Nors šis sprendimas buvo lauktas, tačiau rinkos dalyvius teigiamai nuteikė planai išlaikyti tolimesnį palūkanų kėlimą ateinančiu laikotarpiu. Šiuo metu investuotojai priskiria 75% tikimybę pamatyti dar vieną didinimą gruodžio mėnesio susirinkimo metu.

Ekonominių duomenų didžiausioje pasaulio ekonomikoje buvo skelbiama nedaug. Investuotojai atidžiai stebėjo naujų namų pardavimo rezultatus, nes rinkoje kyla vis daugiau abejonių, kad nekilnojamo turto rinka lėtėja ir ateityje nebebus pozityvus faktorius bendram ekonomikos augimui. Rugpjūčio mėnesio duomenimis metiniai pardavimai siekė 629 tūkstančius naujų namų, kas buvo 3.5% geresnis rezultatas nei praeitą mėnesį, tačiau bendras pardavimų lygis išlieka -5-6% žemiau nei 2018 metų pradžioje pasiektos aukštumos. Centriniam bankui toliau sparčiai didinant palūkanų normas, tikėtina, kad įperkamumas mažės dėl augančių palūkanų išlaidų, kurios sudaro ženklią dalį bendroje paskolos įmokoje.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD neatsilaikė pozityvioms JAV dolerio tendencijos ir nuvertėjo. Augantis palūkanų skirtumas tarp valiutų ir aštrėjantis monetarinės politikos išsiskyrimas skatina investuotojus rinktis JAV dolerį. Rinkos dalyviai turėdami trumpas EUR/USD pozicijas gauna palūkanų pajamas, rinkoje šis sandoris žinomas kaip angl. carry trade, nes investuotojas skolinasi eurus, kurio palūkanų norma yra 0, o perka JAV dolerį, kurio palūkanos dabar pakilo jau virš 2%. Tarp politinių naujienų buvo diskutuojama apie Italiją, kurioje buvo paskelbtas valstybės biudžeto projektas 2019 metams. Jis numato 3 kartus didesnį deficitą nei praėjusias metais, kas paskatino šalies rinkoje rizikingų aktyvų ir bankų akcijų išsipardavimą bijant konflikto su Europos sąjunga dėl augančių išlaidų. Senajame žemyne buvo skelbiama nedaug ekonominių rodiklių, bet daugiausiai dėmesio sulaukė Vokietijos ir Europos preliminarūs infliacijos duomenys, kurie sufleravo apie 2.3% metinį kainų augimą rugsėjo mėnesį didžiausioje ekonomikoje ir 2.1% bendrai žemyne. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -1.2%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY toliau demonstravo teigiamą tendenciją ir kilo iki aukščiausio taško nuo pat 2017 metų gruodžio. Tarp ekonominių duomenų buvo skelbiamas metinis mažmeninių pardavimų augimas, kuris siekė 2.7% ir buvo vienas geriausių rezultatų šiais metais. Tarp kitų duomenų buvo nedarbo lygis, kuris krito iki 2.4%, pramonės apimtys nuosekliai augo, o naujų namų statybų skaičius didėjo 1.6% per metus. Paskutiniais mėnesiais šalies ekonominiai duomenys džiugina rinkos dalyvius, nes tiek kainų augimas, tiek bendra ekonomikos plėtra rodo gerus rodiklius ir sentimentą. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1.0%.

Didžiosios Britanijos svaras toliau nuvertėjo išsilaikant prastoms nuotaikoms dėl Brexit susitarimo. Panašu, kad rinkos dalyvių lūkesčiai yra ženkliai pasikeitę, nes buvo keletas naujienų, kurios galėjo padėti valiutų porai užfiksuoti prieaugį. Anglijos centrinio banko narys sakė, kad tikėtinas dar vienas palūkanų normos didinimas, nes šalies ekonomika auga sparčiai ir infliacija išsilaiko aukšta. Pozityviai pasisakė ir Europos sąjungos derybininkas Brexit susitarimo tema, kad yra dedamos visos pastangos užtikrinti nuoseklų pasitraukimą iš sąjungos bei suformuoti palankias sąlygas tolimesniam bendradarbiavimui. Tarp ekonominių duomenų svarbiausia buvo metinė ekonomikos plėtra, kuri siekė 1.2%. GBP/USD prekybą užbaigė nukritęs -0.4%.

Ši savaitė bus kupina svarbių ekonominių rodiklių, kurie tikėtina suformuos sentimentą ilgesniam periodui. Pirmadienį bus stebimi pramonės vadybininkų pirkimo indeksai pagrindinėse ekonomikose. Antradienį svarbių duomenų nebus, o trečiadienį bus stebimi Europos mažmeninės prekybos rodikliai. Ketvirtadienis bus ramesnis, tačiau penktadienį bus laukiami JAV darbo rinkos duomenys, tame tarpe naujų darbo vietų skaičius ir darbo užmokesčio augimas, kurie dažniausiai turi didelę įtaką rinkos kintamumui.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 46% investuotojų (kilo 1 procentiniu punktu lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 17% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-20 procentinių punktų). GBP/USD poroje 61% dalyvių tikisi kilimo (+1 procentinis punktas). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD ir USD/JPY porų brangimas ir GBP/USD pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 85% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.