Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

JAV doleris brango po centrinio banko komentarų

Gegužė 07, 2018 11:25


Praėjusią savaitę pozityvus sentimentas JAV dolerio rinkoje išsilaikė ir investuotojai toliau aktyviai pirko pasaulio rezervinę valiutą. Rinkos dalyviai teigiamai įvertinio makroekonominius duomenis iš didžiausios pasaulio ekonomikos, o šalies centrinio banko susitikimo minutės dar labiau paskatino investuotojų lūkesčius dėl palūkanų normos didinimo jau birželio mėnesį.

Pastarąją savaitę JAV buvo skelbiama daug svarbių ekonominių duomenų, kurių rezultatai buvo įvairūs. Investuotojai labiausiai laukė vadybininkų pirkimo indeksų bei darbo rinkos rodiklių. Pramonės sektoriaus ISM indeksas buvo 57.3 punktai ir sumažėjo nuo 59.3 praėjusį mėnesį. Įdomu, kad ypač gerą rezultatą užfiksavo kainų komponentas, kurio vertė toliau kilo ir pasiekė 79.3 punktus bei signalizavo apie augantį kainų spaudimą galutiniams produktams, o darbuotojų komponentas tęsė kritimą ir siekė 54.2 punktus, kas indikuoja apie lėtėjantį augimą naujų darbuotojų segmente. Darbo rinkos duomenys nuvylė lūkesčius, nes balandžio mėnesį buvo sukurta 164 tūkstančiai naujų darbo vietų, kuomet buvo laukta bent 194 tūkstančių. Pozityviausia dalis buvo nedarbo lygis šalyje, kuris krito iki 3.9%. Naujų bedarbių paraiškų skaičius siekė 211 tūkstančius ir nekito nuo praėjusios savaitės duomenų.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD tęsė kritimą iki pat 1.195 palaikymo lygio. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne buvo įvairūs. Pramonės vadybininkų indeksas išliko panašiame lygyje kaip ir balandį bei siekė 56.2 punktus, kas mažina investuotojų spaudimą dėl ekonomikos augimo lėtėjimo lūkesčių. Tačiau preliminarus metinės infliacijos rodiklis sumažėjo iki 1.2%, o ekonomikos augimas iki 2.5% per metus, ir abu rodikliai apsunkina centrinio banko situaciją dėl monetarinės politikos griežtinimo, nes ekonominis sentimentas Europoje nuosekliai prastėja. Taip pat buvo skelbiami mažmeninės prekybos duomenys, kurios apimtys augo tik 0.8% per metus, nors rinka laukė 1.9%. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -1.4%.

Svarbiausioje Azijos poroje USD/JPY nuotaikos buvo įvairios: prieš JAV centrinio banko susirinkimą dideli lūkesčiai skatino poros brangimą ir ji pasiekė 110.0 pasipriešinimo lygį, tačiau vėliau sentimentas keitėsi investuotojams fiksuojant pelnus ir valiutų pora koregavosi. Ekonominių duomenų nebuvo skelbiama daug, iš kurių svarbiausias buvo pramonės vadybininkų indeksas, kurio vertė neženkliai kilo iki 53.8 punktų. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nepakitusi.

Didžiosios Britanijos svaras užfiksavo prasčiausią pasirodymą iš pagrindinių porų ir visas savaitės dienas nuosekliai nuvertėjo iki pat 1.35 lygio. Tam daug įtakos turėjo ekonominiai duomenys, kurie buvo ganėtinai prasti ir dar labiau sumažino investuotojų lūkesčius dėl palūkanų normos didinimo artimiausiais mėnesiais. Pramonės vadybininkų pirkimo indeksas krito iki 53.9 punktų, o paslaugų iki 52.8 punktų. GBP/USD prekybą užbaigė nuvertėjęs -1.8%.

Ši savaitė bus ganėtinai rami, ypač jos pradžia ir tik antroje pusėje bus skelbiami keli svarbesni ekonominiai rodikliai. Pirmadienį spaudos konferencijas rengs JAV centrinio banko nariai, kurių pasisakymai gali turėti įtakos rinkos kintamumui. Antradienį sužinosime Vokietijos tarptautinės prekybos rodiklius ir pramonės produkcijos duomenis. Ketvirtadienį investuotojai lauks Kinijos infliacijos skaičių bei Didžiosios Britanijos pramonės bei statybų sektoriaus produkcijos pokyčių. Taip pat Anglijos centrinis bankas rengs susirinkimą, kuriame balsuos dėl palūkanų normos didinimo, tačiau rinkoje nesitikima pozityvaus sprendimo. Galiausiai JAV skelbs infliacijos rodiklius. Penktadienį svarbių naujienų nesuplanuota.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 64% investuotojų (kilo +3 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 50% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-1 procentinis punktas). GBP/USD poroje 72% dalyvių tikisi kilimo (+9 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas pigimas EUR/USD bei GBP/USD porose, o USD/JPY sentimentas subalansuotas ir tendencija paaiškės savaitės eigoje. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.