JAV doleris brango po gerų darbo rinkos rodiklių

Rugsėjis 11, 2018 15:25

Praėjusią savaitę JAV doleris rodė teigiamą sentimentą ir investuotojai buvo aktyvūs šios valiutos pirkėjai, ypač po teigiamų šalies ekonominių naujienų. Prekybos karo tema ir toliau išliko dėmesio centre - Donaldas Trumpas penktadienį paskelbė, kad nukelia naujų importo tarifų įgyvendinimą prekėms iš Kinijos, kurių metinė prekybos vertė siekia 200 milijardų JAV dolerių. Tai leido investuotojams penktadienį kiek atsipūsti, tačiau sentimentas tarp rizikingų aktyvų išlieka atsargus, nes naujų mokesčių tikimybė tebėra itin aukšta.

Ekonominiai duomenys JAV ir vėl viršijo rinkos dalyvių lūkesčius. Pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas ISM buvo 61.3 punktai ir labai ženkliai viršijo investuotojų 57.6 punktų prognozę. Šie duomenys nėra vertinami kaip vieni iš centrinio banko sekamų rodiklių, todėl palūkanų normų didinimo lūkesčių jis nepakeitė, tačiau daugelis rinkos dalyvių šį indeksą naudoja, nes jis itin gerai sufleruoja apie ekonomikos augimo tendencijas ateinančius kelis ketvirčius. Indekso vertei esant didesnei nei 50 punktų, laukiamas ekonomikos augimas, kuomet vertė mažesnė, tikėtinas traukimąsi ir galimai recesija. Tarp kitų svarbių duomenų buvo darbo rinkos rodikliai. Šalyje buvo sukurta 201 tūkstantis naujų darbo vietų, bet investuotojams itin patiko darbo užmokesčio augimo tempas, kuris pasiekė 2.9% per metus ir buvo sparčiausias nuo pat 2009 metų. Augantys darbo kaštai stipriai veikia bendrą kainų lygį šalyje, todėl investuotojų lūkesčiai išgirsti agresyvesnį toną iš centrinio banko išaugo.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD nuvertėjo, pagrinde dėl santykinai prastesnių ekonominių rodiklių nei JAV. Tuo tarpu pozityvių politinių naujienų iš Senojo žemyno nebuvo, kurios pakeistų valiutų poros kryptį. Tarp ekonominių rodiklių daug dėmesio sulaukė pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas, kurio vertė išliko stabili ties 54.6 punktais ir sufleravo apie santykinai nuoseklų augimą bendrai Europoje. Mažmeninių pardavimų metinis augimas siekė 1.1% ir buvo lėtesnis nei rinkos lūkesčiai bei praėjusio mėnesio rezultatai. Taip pat investuotojus neigiamai nustebino visos Europos ekonomikos augimo metinis tempas, kuris siekė 2.1%, nors buvo laukta 2.2%. Bendrai sentimentas Europoje išlieka teigiamas, tačiau nerodo ir nežada jokių pozityvių siurprizų ateinančiais laikotarpiai, ypač kuomet Europos ekonomika pagrįsta gamyba ir prekyba, kurios gali būti neigiamai paveiktos augančios įtampos iš JAV politikų siekiant pakeisit tarptautinės prekybos sąlygas. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -0.4%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY rodė prastėjantį sentimentą – savaitės viduryje nepramušė paskutinės viršūnės, o savaitės prekybą pabaigė nuvertėjusi. JAV prezidentas sakė, kad kalbėjosi su Japonijos diplomatais ir tikisi pradėti derybas dėl prekybos santykių tarp šalių suvienodinimo. Deryboms įsibėgėjus, jų naujienos gali atnešti ženkliai išaugusį vertės kintamumą į šią porą. Tarp ekonominių naujienų investuotojai stebėjo pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksą, kurio vertė buvo 52.5 punktai ir išliko stabili lyginant su praėjusiu mėnesiu, namų ūkių išlaidos kilo 0.1% per metus ir pradėjo augti po neigiamo periodo, o darbo užmokesčio metinis augimas siekė 1.5%, tačiau lėtėjo lyginant su praėjus mėnesiu. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.1%.

Didžiosios Britanijos svaras rodo pozityvesnes tendencijas nei euras, tačiau neatsilaikė stipriam JAV dolerio brangimui. Investuotojus gerai nuteikia artėjanti Brexit derybų pabaiga ir kad visos šalys stengiasi pasiekti susitarimą, kas didina rinkos pozityvius lūkesčius. Tarp ekonominių duomenų svarbūs buvo pramonės sektoriaus vadybininkų indekso rezultatai, kurie buvo 52.8 punktai ir nukrito nuo 53.8 praėjusį mėnesį, o statybų sektoriaus buvo 52.9 ir krito nuo 55.8 punktų. Abu rodikliai sufleruoja apie lėtesnį augimą ateinančiais mėnesiais ir nepasiteisinus investuotojų lūkesčiams dėl Brexit, tikėtinas tolimesnis poros nuvertėjimas. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -0.3%.

Ši savaitė prasidės infliacijos duomenimis iš Kinijos ir ekonomikos augimo tempu iš Japonijos. Vėliau dėmesys kryps į Britaniją, kur bus stebimi ekonomikos, pramonės ir statybų augimo duomenys. Antradienį Anglijoje bus skelbiami darbo rinkos rodikliai, o Vokietijoje ir Europoje ZEW indekso rezultatai. Trečiadienį prekiautojai stebės Europos darbo rinkos pokyčius ir pramonės sektoriaus augimą. Ketvirtadienį bus skelbiami infliacijos rodikliai Vokietijoje bei JAV. Taip pat bus skelbiami Europos ir Anglijos centrinių bankų sprendimai dėl palūkanų normų. Penktadienis prasidės pramonės ir investicijų duomenimis iš Kinijos, vėliau bus stebimi JAV mažmeninių pardavimų pokyčiai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 50% investuotojų (kilo +13 procentinių punktų lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 50% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+0 procentiniais punktais). GBP/USD poroje 59% dalyvių tikisi kilimo (-2 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas GBP/USD poros pigimas, o EUR/USD ir USD/JPY sentimentas šiuo metu yra subalansuotas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.