Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

JAV doleris kilo į 13 mėnesių aukštumas

Rugpjūtis 13, 2018 14:33

Praėjusi savaitė, kaip ir tikėtasi prasidėjusi ramiai, vėliau atnešė nemažai naujienų į valiutų rinką. Daugiausiai dėmesio sulaukė JAV dolerio stiprėjimo tendencija ir bendras valiutos indeksas, išsiveržęs iš paskutinis kelis mėnesius trukusios konsolidacijos, pasiekė aukščiausią tašką nuo pat 2017 metų liepos.

Ekonominiai duomenys didžiausioje pasaulio ekonomikoje išliko stiprūs. Rinkos dalyviai itin laukė šalies infliacijos rodiklių – liepos mėnesio duomenimis metinis kainų kilimas pasiekė 2.9% ir buvo sparčiausias nuo pat 2012 metų pradžios. Eliminavus maisto ir energijos kainų įtaką, kilimas siekė 2.4% ir sufleravo apie vis labiau kaistančią šalies ekonomiką. Tokie geri rodikliai didina rinkos dalyvių lūkesčius pamatyti trečiąjį palūkanų normos kėlimą jau rugsėjo mėnesio susitikimo metu ir net 93% rinkos dalyvių mano, kad palūkanos bus pakeltos iki 2.0% lygio. Naujų bedarbių paraiškų skaičius buvo 213 tūkstančių ir išliko žemiausiame lygyje per paskutinį dešimtmetį. Geri ekonominiai duomenys paskatino investuotojus didinti JAV dolerio pozicijas, ypač kuomet JAV ekonomika nuosekliai demonstruoja geresnius rodiklius nei kitos išsivysčiusios šalys.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD pasidavė stiprėjančio JAV dolerio tendencijoms ir nukrito iki žemiausio taško nuo pat 2017 metų liepos vidurio. Šią tendenciją taip pat paskatino ir gan prasti ekonominiai duomenys iš didžiausios Europos ekonomikos. Vokietijos pramonės užsakymų skaičius mažėjo -4.0% per mėnesį, o pramonės produkcija krito -0.9% per tą patį laikotarpį. Taip pat tarptautinės prekybos apimtys Vokietijoje nuvylė rinkos lūkesčius, nes eksportas liko stabilus, o importas augo 1.2% ir mažino prekybos perteklių iki 19.3 milijardų eurų liepos mėnesį. Kitų svarbių ekonominių duomenų, kurie padėtų pagrindinei valiutų porai atsitiesti, nebuvo ir EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -1.3%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY ir toliau demonstruoja priešingas tendencijas nei bendra rinkoje. Japonijos jena paskutines kelias savaites brango, kuomet šalies ekonomikos rodikliai pozityviai nustebino rinkos dalyvius. Labiausiai lauktas preliminarus šalies ekonomikos metinis augimo tempas siekė 1.9% ir leido atsipūsti po paskutinius kelis mėnesius užfiksuoto ekonomikos traukimosi. Vidutinis darbo užmokestis augo 3.6% per metus, kas tikėtina ilgesniame laikotarpyje paskatins gyventojus didinti išlaidas ir bendra vartojimą. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.4%.

Didžiosios Britanijos svaras pasižymėjo itin prastomis nuotaikomis praėjusią savaitę ir visas prekybos sesijas užfiksavimo nuvertėjimą, nors ekonominiai duomenys atitiko rinkos lūkesčius. Tam daug įtakos turėjo stiprus spaudimas iš brangstančio JAV dolerio bei bendros neigiamos nuotaikos dėl Brexit derybų, kurios niekaip nepateikia gerų naujienų. Ekonominiai duomenys Anglijoje buvo ganėtinai pozityvūs: preliminariais duomenims šalies ekonomika per metus augo 1.3%, pramonės produkcija 1.1%, statybų apimtys buvo 2.2% didesnės, o prekybos balanso deficitas mažėjo iki 11.4 milijardų svarų nuo paskutinį ketvirtį vyravusio 12.5 milijardų lygio. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -1.8%.

Ši savaitė prasidės ganėtinai ramiai ir pirmadienį nebus laukiama svarbių ekonominių duomenų. Antradienį investuotojai stebės rodiklius iš Kinijos, kur bus skelbiami svarbūs mažmeninių pardavimų, pramonės produkcijos ir investicijų augimo duomenys. Rinkoje vyraujant vis daugiau nerimo dėl antros pagal dydį ekonomikos augimo, šie rodikliai padės rinkos dalyviams suprasti šalyje besikeičiančias tendencijas ir jų greitį. Taip pat antradienį bus laukiami Vokietijos ir Europos preliminarūs ekonomikos augimo rezultatai bei Anglijos darbo rinkos rodikliai. Trečiadienį investuotojai stebės Anglijos infliacijos pokyčius bei JAV mažmeninės prekybos rezultatus. Ketvirtadienį Anglijoje bus skelbiami mažmeninės prekybos duomenys, o vėliau JAV nekilnojamo turto rodikliai. Penktadienį daugiausiai dėmesio sulauks Europos infliacijos duomenys.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 72% investuotojų (krito -7 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 46% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-14 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 81% dalyvių tikisi kilimo (-1 procentinis punktas). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD, GBP/USD pigimas bei USD/JPY brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.