Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

JAV doleris kilo į 4 mėnesių aukštumas

Balandis 30, 2018 13:33

Praėjusi savaitė pasižymėjo ženkliu rinkos sentimento pasikeitimu ir investuotojai aktyviai pirko JAV dolerius. Pasaulio rezervinės valiutos indeksas trumpam pakilo į 4 mėnesių aukštumas penktadienio prekybos sesijos metu, kuomet buvo skelbiami JAV ekonomikos duomenys, bet po jų rinkos dalyviai fiksavo savaitės pelnus ir indeksas užbaigė paskutinę savaitės dieną neženkliai nuvertėdamas.

Ekonominiai duomenys JAV buvo geri. Labiausiai investuotojai laukė šalies ekonomikos augimo pirmajame ketvirtyje, kuris viršijo rinkos lūkesčius ir siekė 2.3% vertinant metų periodą. Nors bendras rezultatas buvo pozityvus, tačiau nuvylė vidaus vartojimo augimas, kuris yra vienas iš pagrindinių komponentų. Vartojimas pirmajame ketvirtyje augo tik 1.1% ir ženkliai atsiliko nuo praeitame ketvirtyje užfiksuoto 4.0% rezultato. Naujų bedarbių paraiškų skaičius siekė 209 tūkstančius ir mažėjo nuo 232 tūkstančių praėjusią savaitę. Ženklių pokyčių derybose dėl importo muitų nebuvo pasiekta.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD visą savaitę nuosekliai nuvertėjo ir šios neigiamos tendencijos nesustabdė nei geri ekonominiai duomenys iš Europos, nei pozityvi centrinio banko vadovo Mario Draghi kalba. Valiutų poros vertė ima atspindėti besikeičiantį investuotojų sentimentą, kuris anksčiau sukosi aplink sparčiai augančią Europos ekonomiką ir tikėtiną monetarinės politikos griežtinimą, tuo tarpu dabar dėmesys krypsta į ekonomikos augimo lėtėjimą ir augantį skirtumą tarp Europos ir JAV bazinių palūkanų, kas didiną rinkos dalyvių intencijas rinktis aukštesnių palūkanų valiutą. Mario Draghi ketvirtadienį sakytoje kalboje buvo itin optimistiškas ir minėjo, kad toliau tikisi matyti nuoseklų žemyno ekonomikos augimą. Ekonominiai duomenys Europoje buvo gan pozityvūs: preliminariais duomenimis pramonės vadybininkų indeksas išliko panašiame lygyje kaip ir praėjusį mėnesį, kas mažiną spaudimą dėl ekonomikos augimo lėtėjimo lūkesčių, vartotojų pasitikėjimas viršijo rinkos lūkesčius, o Vokietijos darbo rinkos duomenys buvo teigiami ir užimtumas neženkliai augo. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -1.3%.

Svarbiausioje Azijos poroje USD/JPY pastarojo mėnesio teigiamas sentimentas tęsėsi ir pora pasiekė 109.5 lygį, kas yra aukščiausias taškas per paskutinius 3 mėnesius. Japonijos centrinio banko spaudos pranešimas neatnešė jokių siurprizų ir monetarinė politika liko nepakitusi. Ekonominiai duomenys buvo įvairūs: metinė infliacija Tokijo regione buvo tik 0.5% ir nuvylė 0.8% lūkesčius, mažmeninių pardavimų augimas siekė tik 1.0%, nors rinka laukė 1.5%. USD/JPY prekybą pabaigė pabrangusi +1.3%.

Didžiosios Britanijos svaras toliau nuvertėjo ir grįžo prie paskutinių mėnesių palaikymo lygio ties 1.37. Rinkos dalyvių lūkesčius dėl palūkanų kėlimo artimiausiais mėnesiais ypač neigiamai paveikė pirmo ketvirčio augimo duomenys, kurie rodė, kad metinė plėtra buvo vos 1.2% ir tai buvo prasčiausias rezultatas nuo 2013 metų pradžios. Rinkos lūkesčiai dėl palūkanų didinimo gegužės mėnesį pasikeitė radikaliai vos per vieną savaitę, kuomet tikimybė nukrito nuo 90% iki 24%. GBP/USD prekybą užbaigė nukritęs -1.6%.

Ši savaitė prasidės pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo duomenimis iš Kinijos, o vėliau dėmesys nukryps į Vokietijos infliacijos rodiklius. Antradienis pagrindinėse Europos ekonomikose nedarbo diena, todėl ekonominių duomenų bus skelbiama mažiau. Investuotojai antradienį stebės Anglijos ir JAV pramonės vadybininkų indeksų duomenis. Trečiadienį bus skelbiami Europos ekonomikos augimo duomenys bei JAV vyks centrinio banko susirinkimas, kuriame nesitikima palūkanų didinimo, tačiau laukiama agresyvaus tono dėl birželio mėnesio kėlimo. Penktadienį bus labiausiai stebimi JAV darbo rinkos rodikliai, kurie tikėtina pasižymės dideliu kintamumu rinkoje.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 61% investuotojų (krito -5 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 51% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+10 procentinių punktų). GBP/USD poroje 63% dalyvių tikisi kilimo (+2 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas pigimas EUR/USD bei GBP/USD porose, o USD/JPY sentimentas gan subalansuotas ir tendencija paaiškės savaitės eigoje. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.