Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

JAV doleris kilo į 5 mėnesių aukštumas

Gegužė 21, 2018 11:08

Praėjusią savaitę valiutų rinkose toliau vyravo JAV dolerio entuziazmas. Daug įtakos šiai tendencijai turėjo prastos ekonominės ir politinės naujienos iš Europos, kas paskatino rinkos dalyvius toliau didinti JAV dolerių pozicijas. Rezervinė pasaulio valiuta brango 5 savaitę iš eilės, kas yra ilgiausias teigiamas periodas nuo 2015 metų, bei pasiekė aukščiausią tašką nuo 2017 gruodžio.

JAV ekonomikoje duomenys atitiko investuotojų lūkesčius. Daug dėmesio sulaukė mažmeniniai šalies pardavimai, kurie kilo 0.3% per mėnesį arba 4.7% per metus. Kadangi vartojimas JAV sudaro apie 70% ekonomikos, rinkos dalyviai aktyviai seka pardavimų duomenis ir vartotojų sentimentą, kurie atitiko rinkos prognozes. Statybos leidimų balandžio mėnesį buvo išduota 1.35 milijonai ir rinkos augimas tęsėsi nepaisant didėjančių palūkanų normų ir augančių finansavimo kaštų. Pramonės produkcijos augimas buvo 3.5% per metus ir augimo lėtėjimas tęsėsi nors duomenys atitiko rinkos lūkesčius. Naujų bedarbių paraiškų skaičius siekė 222 tūkstančius ir išliko ciklo žemumose.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD pasižymėjo ypač neigiamomis nuotaikomis. Savaitės pradžioje labiausiai investuotojus nuvylė Vokietijos ekonomikos augimas, kuris siekė 1.6% per metus, nors dar praėjusio ketvirčio metu augimas siekė 2.3%. ZEW ekonominis indeksas Vokietijoje išliko neigiamas ties -8.2 punktais. Tuo tarpu infliacijos duomenys Vokietijoje ir Europoje atitiko lūkesčius, bet nebuvo stiprūs. Kainų didėjimas Senajame žemyne siekė vos 1.2% ir pastarąjį pusmetį tik tolo nuo centrinio banko užbrėžto 2.0% tikslo. Investuotojai nerimauja, kad Europos augimas praranda pagreitį ir centrinis bankas neturės galimybių griežtinti monetarinės politikos. Taip pat daug nerimo kelia ir veiksmai Italijos politinėje arenoje. Ketvirtoje didžiausioje Europos ekonomikoje buvo išrinktos populistinės partijos, kurios praėjusią savaitę paskelbė apie susitarimą sudarant koaliciją, nors dar lieka nuspręsti dėl Ministro pirmininko pareigų. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -1.5%.

Svarbiausioje Azijos poroje USD/JPY taip pat atsispindėjo stiprus JAV dolerio sentimentas ir valiutų pora brango visas praėjusios savaitės prekybos sesijas. Ekonominiai duomenys buvo įvairūs: metinės infliacijos rodiklis nukrito iki 0.6% ir nepasiekė 0.7% rinkos lūkesčių, tačiau investuotojai daugiausiai dėmesio skyrė preliminariems Japonijos ekonomikos augimo skaičiams. Po 8 teigiamų plėtros ketvirčių, metinis ekonomikos pokytis buvo neigiamas ir siekė -0.6%. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1.3%.

Prekyba Didžiosios Britanijos svaru išliko rami, nors ir nepavyko pakeisti neigiamos tendencijos. Investuotojai išlieka atsargūs, nes pora jau kelias savaites prekiauja žemiau 200 dienų vidurkio, kuris yra svarbus bendros tendencijos indikatorius tarp rinkos dalyvių. Ekonominiai duomenys Anglijoje buvo įvairūs: atlyginimų augimas siekė 2.6% ir nuvylė lūkesčius, tuo tarpu bedarbių skaičius augo 31 tūkstančiais ir signalizavo apie pastaraisiais mėnesiais neženkliai silpnėjančią darbo rinką. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi 0.6%.

Ši savaitė prasidės ganėtinai ramiai ir pirmadienį daugiausiai dėmesio sulauks JAV centrinio banko nariai, kurie rengs spaudos konferencijas ir gali įnešti trumpalaikio padidėjusio kintamumo į rinką. Antradienį svarbių duomenų skelbimas nesuplanuotas. Trečiadienį prasidės preliminarūs vadybininkų indeksų duomenys, kuriuos skelbs Japonijoje, Vokietijoje, Europoje ir JAV. Taip pat trečiadienį bus skelbiamos JAV centrinio banko susirinkimo minutės, kurios gali turėti įtakos rinkos lūkesčiams dėl palūkanų kėlimo birželio mėnesį ir tai gali paveikti JAV dolerio sentimentą. Ketvirtadienį rinka stebės Anglijos mažmeninės prekybos duomenis bei Europos centrinio banko susirinkimo minutes, kurios tikimasi pradės nuspėti banko narių nuomonę dėl monetarinės politikos griežtinimo. Penktadienį bus skelbiami JAV ilgalaikių prekių užsakymo duomenys bei Mičigano universiteto šalies vartotojų sentimento rodikliai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 69% investuotojų (kilo +15 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 55% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-2 procentiniais punktais). GBP/USD poroje 73% dalyvių tikisi kilimo (+12 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas pigimas EUR/USD GBP/USD bei USD/JPY porose. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.