JAV doleris kilo į trijų metų aukštumas

Kovas 23, 2020 14:26

Praėjusią savaitę pasaulio rezervinė valiuta toliau sparčiai brango ir pasiekė aukščiausią lygį nuo 2017 metų sausio. Rinkoje vyravo nerimas dėl sparčiai plintančio korona viruso Europoje ir JAV, kas paskatino investuotojus nukreipti kapitalą į saugias valiutas – JAV dolerį ir Japonijos jeną.

USD

JAV ekonominiai duomenys jau kuris laikas nebėra dėmesio centre. Rinkų dalyviai seka šalies politikų pasisakymus dėl įvedamo karantino didžiausiuose JAV miestuose ir nebūtinų paslaugų bei viešų vietų uždarymo jo metu. Niujorkas ir Los Angelas jau priėmė šiuos sunkius sprendimus, kiti miestai taip pat seka šiuo keliu, nes užsikrėtusių žmonių skaičius auga labai sparčiai. Karantinas paskatino atleidimų bangą paslaugų sektoriuje, kuomet naujų bedarbio paraiškų skaičius praėjusią savaitę pašoko nuo 211 iki 281 tūkstančių. Didžiausią nerimą kelią tai, kad situacija šalyje kol kas tik blogėja ir įvairiausiais vertinimais mažiausiai ateinančias 2 savaites užsikrėtusių skaičius sparčiai augs, kas paskatins dar daugiau apsaugos priemonių, atleidimų ir blogėsiantį sentimentą tarp gyventojų ir verslo atstovų.

JAV centrinis bankas siekdamas sušvelninti korona viruso padarinius, sumažino palūkanas iki 0-0.25% rėžio ir pradėjo spartų obligacijų supirkimą, kas jau dabar išaugino banko balansą iki beveik 4.7 trilijonų JAV dolerių arba naujo rekordo. Taip pat šalies aukščiausi politikai aktyviai diskutuoja įgyvendinti "sraigtasparnio pinigus", kuomet valstybė planuoja išmokėti po 1 tūkstantį JAV dolerių gyventojams, kurie uždirba mažiau nei 75 tūkstančius per metus.

EUR

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD smarkiai nuvertėjo iki 2017 balandžio žemumų. Senasis žemynas šiuo metu yra viruso epicentras, kuomet visos didžiosios ekonomikos rodo sparčiai augantį užsikrėtusių žmonių skaičių. Blogiausia tai, jog Italija ir Ispanija jau pasiekė kritinį lygį, kuomet šalies sveikatos apsaugos sistema nebegali padėti visiems sergantiems ir yra priversta prioretizuoti ligonius, kas veda prie didėjančio mirtingumo. Italija net įvedė karinę padėtį. Atspindint socialinę situaciją, Europos ekonomika yra praktiškai sustojusi – Italija, Ispanija, Prancūzija, dalis Vokietijos – yra karantine, žmonių judėjimas ribojamas bei daugelis verslų yra priverstinai sustabdyti. Netgi didieji automobilių gamintojai paskelbė stabdantys gamyklas, kad apsaugoti darbuotojus ir atspindėti kritusią paklausą, kas nuvilnijo per visą tiekimo grandinę visame žemyne. Europos centrinis bankas paskelbė apie papildomas skatinimo priemones – 750 milijardų eurų programą, skirtą pirkti valstybių ir verslų obligacijas ir sumažinti skolinimosi kaštus bei padidinti likvidumą. EUR/USD pora savaitės prekybą baigė nukritusi -3.7%.

JPY

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY brango ir sugrįžo iki 111.0 lygio. Japonijai kol kas pavyko išvengti epidemijos ir šalyje yra tik apie 1 tūkstantį viruso atvejų. Praėjusią savaitę net buvo paskelbta, kad laikinai uždarytos mokyklos ir darželiai pavieniuose regionuose, netrukus bus vėl atidaryti. Ekonominiai duomenys taip pat buvo ganėtinai pozityvūs, o eksportas vasario mėnesį mažėjo tik -1% per metus. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad pasauliui išgyvenant epidemiją, Japonija irgi pajaus paklausos sumažėjimą iš pagrindinių prekybos partnerių. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 2.7%.

GBP

Didžiosios Britanijos svaras ir vėl pasižymėjo itin dideliu nuvertėjimu. GBP/USD pora nukrito iki 1.15 lygio, kas yra žemiausias lygis per kelis paskutinius dešimtmečius. Anglijos politikai lėtai priėmė sprendimus siekdami suvaldyti virusą, todėl dabar užsikrėtusių skaičius šalyje ima sparčiai augti. Tačiau Anglijos centrinis bankas demonstruoja pavyzdį greitai priimant svarbius sprendimus ir buvo dar kartą sumažinta palūkanų norma iki 0.1% bei paskelbta apie 200 milijardų kiekybinio skatino programą, superkant skolos instrumentus. GBP/USD prekybą pabaigė nukritusi net -5.1%.

Svarbiausi ekonominiai įvykiai šią savaitę

Šią savaitę dėmesys ir toliau bus sutelktas į naujienas dėl viruso ir į politikų veiksmus. Tuo tarpu ekonominių indikatorių kalendoriuje pirmadienis bus ramus, antradienį bus skelbiami preliminarūs pramonės sektoriaus vadybininkų indeksai. Trečiadienį bus stebima Anglijos infliacija ir JAV pramonės užsakymų skaičius. Ketvirtadienį Anglijos mažmeninės prekybos duomenys ir JAV naujų bedarbių paraiškos, kurios tikėtina nustebins. Penktadienį svarbių naujienų nesuplanuota.

Rinkos nuotaikos

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 52% investuotojų (kilo 14 procentinių punktų lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 42% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (krito 9 procentiniais punktais). GBP/USD poroje 70% dalyvių tikisi kilimo (kilo 2 procentiniais punktais). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip priešingas indikatorius, todėl tikėtinas USD/JPY kilimas, GBP/USD kritimas, o EUR/USD yra neutraliame lygyje. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2020 metų kovo 23 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas


Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.