Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

JAV doleris kilo iki 2 metų aukštumų

Gegužė 27, 2019 11:00

Pastaroji savaitė investuotojams valiutų rinkoje nebuvo lengva. Pirmoje pusėje JAV doleris nuosekliai brango iki 2 metų aukštumų, kuomet buvo aktyviai diskutuojama apie grėsmes įsibėgant prekybos karui tarp JAV ir Kinijos, kas paskatino rinktis saugias valiutas. Tuo tarpu nuo trečiadienio vakaro ir likusias prekybos sesijas JAV doleris nuvertėjo, kas daugelį investuotojų pasitiko nepasiruošusius, nes ekonominiai duomenys JAV buvo stipriausi tarp išsivysčiusių ekonomikų, centrinio banko pozicija buvo neutrali ir neapibrėžtumas rinkoje išliko aukštas, kas turėjo palaikyti stiprias JAV dolerio pozicijas.

Taip pat trečiadienį vakare buvo skelbiamos paskutinio JAV centrinio banko susirinkimo minutės. Jose nariai išlaikė neutralias pozicijas ir sakė, kad esama monetarinė politika atitinka ekonominę situaciją ir nėra pagrindo dabar ją keisti. Daugelis esamą banko narių poziciją apibūdina kaip kantrią, laukiant ženklesnių pokyčių tarp ekonominių duomenų, kurie paskutiniais mėnesiais vis dar rodo augimą, tačiau jo tempas nuosekliai mažėja. Įdomu, kad rinkos lūkesčiai 2019 metais yra pamatyti nors vieną palūkanų normos sumažinimą, ką patvirtina ir JAV obligacijų rinka, kurioje valstybės obligacijos, kurių trukmė iki 10 metų, generuoja mažesnę grąžą nei centrinio banko palūkanų norma.

Ekonominiai duomenys JAV išlaikė ankstesnes tendencijas ir sufleravo apie nuosaikų augimo lėtėjimą. Preliminarus pramonės vadybininkų pirkimo indeksas pasikoregavo nuo 52.6 iki 50.6 punktų ir pasiekė neutralią ribą, kuri skiria optimistiškus ir pesimistiškus lūkesčius. Šis rodiklis buvo žemiausias per paskutinius 3 metus, o verslo pasitikėjimo komponentas nukrito net iki 2012 metų žemumų, kas bendrai rodo, kad JAV pramonės sektoriaus dalyviai sparčiai tampa konservatyvūs ir pesimistiški dėl ateinančių mėnesių. Naujų bedarbių paraiškų skaičius praėjusią savaitę išliko ties 211tūkstančių ir indikavo apie stiprią ir stabilią darbo rinką.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo JAV dolerio nuotaikas. Duomenų Senajame žemyne nebuvo daug, bet jie išliko prasti. Daugiausiai dėmesio sulaukė preliminarus pramonės vadybininkų indeksas, kuris Vokietijoje ir Europoje išliko žemumose, atitinkamai ties 44.3 ir 47.7 punktais, kas sufleruoja, kad sektorius kovoja su augančia tikimybe trauktis. Vokietija taip pat skelbė Ifo verslo klimato indeksą, kurio vertė nukrito iki 97.9 punktų ir buvo žemiausia nuo 2015 metų pradžios. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 0.4%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY taip pat atspindėjo sparčiai besikeičiančias nuotaikas JAV dolerio segmente. Nors savaitė prasidėjo optimistiškai, tačiau vėliau pora sparčiai nuvertėjo ir sugrįžo į 4 mėnesių žemumas. Ekonominiai duomenys Japonijoje buvo pozityvūs: pirmame 2019 metų ketvirtyje ekonomika augo 2.1% per metus, balandžio mėnesį eksportas krito -2.4%, infliacija buvo 0.9%, o preliminarus pramonės vadybininkų indeksas buvo 49.6 punktai ir sugrįžo į neigiamą teritoriją. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.7%.

Didžiosios Britanijos svaro investuotojai išliko nusiteikė pesimistiškai. Penktadienį šalies ministrė pirmininkė paskelbė, kad atsistatydina iš pareigų ir iš konservatorių partijos vadovės posto nuo birželio 7 dienos. Theresai May nepavyko pasiekti susitarimo tarp šalies politikų traukiantis iš Europos sąjungos, todėl yra priversta atsistatydinti. Brexit situacija tebelieka aklavietėje. Tarp ekonominių duomenų naujienos buvo geros: infliacija buvo 2.1%, o mažmeninių pardavimų kilimas siekė net 5.2% per metus. GBP/USD prekybą nepakitusi.

Ši savaitė prasidės svarbiomis naujienomis iš Europos sąjungos, kur sekmadienį vyko Europos parlamento rinkimai ir investuotojai seks rezultatus bandydami suprasti kiek vietų gavo populistai ir prieš sąjungą nusiteikę politikai. Pirmadienis taip pat nedarbo diena JAV. Antradienį bus skelbiami JAV vartotojų pasitikėjimo lūkesčiai. Trečiadienį ir ketvirtadienį svarbių naujienų nesuplanuota. Penktadienį JAV bus laukiami gyventojų pajamų rodikliai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi37% investuotojų (krito -36 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY79% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (kilo +19procentinių punktų). GBP/USD poroje 74% dalyvių tikisi kilimo (krito -17 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas GBP/USD ir USD/JPY pigimas, o EUR/USD brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Pagrindinės valiutų poros ir auksas:  Stebėkite pagrindines valiutų poras stebėdami kitų prekiautojų pirkimo ir pardavimo pozicijas.

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų gegužės 27 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.

Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 77% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.