Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

JAV doleris konsolidavosi, investuotojų sentimentas buvo labai įvairus

Balandis 15, 2020 08:26

Praėjusią savaitę investuotojų sentimentas buvo labai įvairus, kas lėmė konsolidaciją finansų rinkose. Naujienos dėl korona viruso išliko ganėtinai niūrios, tačiau kai kuriose valstybėse buvo pastebimos besikeičiančios tendencijos teigiama linkme, kas paskatino dalies investuotojų optimizmą.

Europos viruso epicentruose, Italijoje ir Ispanijoje, paskatinę savaitę naujų užsikrėtimų skaičius per dieną nuosaikiai lėtėjo, o aktyvių pacientų skaičius tapo stabilus, kas reiškia, jog pasveiksta tiek pat kaip ir suserga, kas yra itin svarbus žingsnis suvaldant viruso plitimą. Italijos valdžia pranešė apie rengiamus planus ir konkrečius žingsnius švelninti karantiną ateinančiais mėnesiais, tačiau tikslios datos dar nėra įvardintos. O Austrija jau paskelbė apie pirmuosius atidaromus verslus po karantino, kuomet po Velykų pradės dirbti smulkieji mažmenininkai, namų apyvokos ir sodo prekių parduotuvės. Tikimasi, kad maitinimo įstaigos ir viešbučiai atnaujins veiklą gegužės pradžioje.

USD

Tuo tarpu JAV naujienos tik blogėjo, kur bendras užsikrėtusių skaičius viršijo 500 tūkstančius, o mirčių 2 tūkstančius per dieną. Gyvenimas didžiausioje pasaulio ekonomikoje vis labiau stoja, kuomet virusas plinta į mažesnius miestus ir rečiau apgyvendintas valstijas. Tai paskatino ir tolimesnį ekonominių duomenų prastėjimą.

Investuotojai ir toliau daugiausiai dėmesio skyrė naujų bedarbių paraiškų skaičiui, kuris vėl siekė 6.6 milijonus per savaitę. Tiek žmonių pateikė naujas paraiškas gauti bedarbio pašalpą nes neteko darbo vietos. Situacija šalyje sparčiai blogėja, kuomet vis daugiau verslų stabdo veiklą ir gamyklas, todėl yra priversti atleisti darbuotojus ar bent laikinai nutraukti darbo santykius, kad išvengtų likvidumo problemų.

EUR

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD neženkliai kilo iki 1.09 lygio. Europoje svarbių ekonominių duomenų skelbiama nebuvo, nes daugelis informacijos buvo už vasario mėnesį, todėl nerodė karantino įtakos. Bendrai Senojo žemyno ekonomika toliau lieka sustabdyta ir tikėtina pradės laipsniškai grįžti į vėžes nuo gegužės pradžios ar vidurio. EUR/USD pora savaitės prekybą baigė pakilusi 1.2%.

JPY

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY ir toliau neišsiskyrė dideliu kintamumu ir svyravo ties 200 dienų slankiuoju vidurkiu. Tekančios saulės šalyje svarbių ekonominių rodiklių skelbiama nebuvo, o USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nepakitusi.

GBP

Didžiosios Britanijos svaras atspindėjo JAV dolerio tendencijas ir GBP/USD pora nuosaikiai brango praėjusios savaitės metu. Šalis išgyveno spartų viruso plitimą ir augančių mirčių skaičių, kuris pasiekė beveik 1 tūkstantį per dieną. Taip pat, daug nerimo sukėlė, kuomet šalies premjeras Boris Johnson buvo paguldytas į intensyvios priežiūros skyrių, kuomet viruso simptomai nemažėjo. Tačiau viskas baigėsi laimingai ir savaitės pabaigoje jis buvo išrašytas. Vasario mėnesį pramonės produkcija per metus traukėsi -2.8% per metus. GBP/USD prekybą pabaigė pakilusi 1.5%.

Svarbiausi ekonominiai įvykiai šią savaitę

Ši savaitė prasidės nedarbo diena Europoje dėl Velykų. Antradienį svarbių duomenų suplanuota nėra, o trečiadienį bus stebimi Kinijos ir Pietų Korėjos tarptautinės prekybos ir eksporto rodikliai kovo mėnesį, kas tikimasi geriau parodys karantino įtaką. Taip pat trečiadienį bus skelbiamos kovo mažmeninės prekybos apimtys JAV, kas gali nustebinti investuotojus. Ketvirtadienį duomenų nebus daug, bet penktadienio rytą bus laukiami Kinijos ekonomikos, investicijų ir mažmeninės prekybos rezultatai už 2020 metų pirmą ketvirtį ir kovo mėnesį.

Rinkos nuotaikos

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 58% investuotojų (kilo 1 procentiniu punktu lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 33% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (krito -13 procentinių punktų). GBP/USD poroje 47% dalyvių tikisi kilimo (kilo 11 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip priešingas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD kritimas ir USD/JPY bei GBP/USD kilimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Rinkos nuotaikos įrankis padeda pamatyti santykį kitų prekiautojų turimų ilgų ir trumpų pozicijų

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2020 metų balandžio 15 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Prekiaukite aktualiausiomis naujienomis su Admiral Markets

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.