JAV doleris koregavosi nuo 3 mėnesių aukštumų

Kovas 18, 2019 11:03

Pastarąją savaitę valiutų rinkoje naujų tendencijų užfiksuota nebuvo. Pagrindinė valiuta JAV doleris nuvertėjo nuo 3mėnesių viršūnės, tačiau išliko prekybos rėžyje, kuris tęsiasi jau daugiau kaip pusę metų. Ilgesnėje perspektyvoje investuotojai išlieka JAV dolerio pirkėjais, nes pasaulio ekonominiai duomenys rodo lėtėjimą, kas skatina rinkos dalyvius rinktis saugesnius instrumentus.

Daug dėmesio sulaukė JAV ir Kinijos derybos dėl tarptautinės prekybos. Konkrečių nedalių nebuvo pateikta, tačiau derybų atstovai formuoja lūkesčius, kad procesas juda teigiama linkme ir netrukus bus pasiektas susitarimas. Jo pasirašymas tikimasi įvyks susitikus Donaldui Trumpui ir Xi Jinping, tačiau greičiausiai tai bus tik balandžio mėnesį.

Ekonominiai duomenys didžiausioje pasaulio ekonomikoje nuvylė rinkos lūkesčius. Daugiausiai dėmesio sulaukė mažmeninės prekybos augimas sausio mėnesį. Jis siekė 2.3% per metus ir ženkliai nuvylė investuotojus. Po šių naujienų rinkos dalyviai toliau mažino pirmo ketvirčio augimo prognozes – šalies centrinio banko Atlantos padalinio skelbiamas Atlanta GDP Now rodiklis nukrito iki 0.2% metinio augimo. Taip pat buvo skelbiami infliacijos rodikliai – metinis kainų kilimas lėtėjo iki 1.5% ir tai daugiausiai lėmė pigusi nafta. Eliminavus kuro ir maisto kainas, kainų augimas išliko gan stabilus ties 2.1% lygiu per metus. Pramonės gamybos apimtys augo 3.5% per metus, tačiau plėtros tempas toliau rodė lėtėjimą. Naujų bedarbių paraiškų skaičius praėjusią savaitę neženkliai augo nuo 223 iki 229 tūkstančių.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD daugiausiai atspindėjo JAV dolerio nuotaikas, todėl poros vertė didėjo. Senojo žemyno ekonominiai duomenys rodė bent jau laikiną stabilizaciją pirmaisiais 2019 metų mėnesiais. Sausį Europos pramonės produkcijos metinis apimčių pokytis siekė -1.1% ir santykinai gerėjo po prieš tai buvusio -4.4% kritimo. Problemos Kinijos ekonomikoje ir nežinomybė dėl Didžiosios Britanijos daro didžiausią įtaką šiai tendencijai. Jeigu Kinijos ekonomika ir toliau rodys lėtėjimo ženklus, tikėtina Europoje antroje metų pusėje prasidės stagnacija arba net ir nedidelė recesija. Vasario mėnesio infliacija siekė 1.5% per metus ir neženkliai augo. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi +0.8%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY toliau rodė stabilumą ir praėjusios savaitės metu prekyba vyko aplink 200 dienų slankųjį vidurkį. Japonijos pramonės rodikliai signalizavo apie tolimesnį lėtėjimą, nes užsakymų skaičius ir jų vertė krito. Prastėjančias nuotaikas pramonės sektoriuje taip pat patvirtina rodikliai iš aplink esančių šalių: Pietų Korėjos, Kinijos, Taivano ir kitų. Tikėtina, kad be didesnio ekonominio skatinimo iš pagrindinių ekonomikų, pramonės rodikliai gali išlikti prasti ilgesnį laiką. Taip pat praėjusią savaitę vyko šalies centrinio banko susirinkimas, kurio metu monetarinė politika liko stabili, bet ekonominės prognozės buvo sumažintos, ypač dėl sulėtėjusių eksporto rodiklių. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0.3%.

Didžiosios Britanijos svaras rodė ženkliai padidėjusį kintamumą, kuomet artėjant derybų terminui buvo priimti svarbūs sprendimai. Premjerė savaitės pradžioje dar kartą pabandė Parlamente patvirtinti esamą susitarimą su Europos sąjunga, tačiau jis buvo atmestas. Esant tokiai situacijai, Theresa May sakė, kad bus kreipiamasi į Europos sąjungą dėl termino pratęsimo, tačiau dar nežinoma kuriam laikui. Kalbama, kad T. May svarsto apie trumpo laikotarpio pratęsimą, galimai vos 2 mėnesiams, kad Parlamento nariams išliktų spaudimas ratifikuoti turimą susitarimą. Bendrai po sprendimo pratęsti derybas svaras ženkliai brango, tačiau pagrindinės problemos lieka neišspręstos, kas ateityje, nurimus optimizmui, gali paskatinti ir ženklesnę korekciją. Tarp ekonominių duomenų, pramonės produkcijos metinis pokytis rodė apie -1% apimčių sumažėjimą. GBP/USD prekybą užbaigė pakilusi 2.1%.

Ši savaitė prasidės Japonijos tarptautinės prekybos rodikliais ir rezultatais iš pramonės sektoriaus. Antradienį dėmesys nukryps į Europą, kur bus skelbiami Anglijos darbo rinkos rezultatai ir ZEW ekonominio indekso pokyčiai. Trečiadienį investuotojai stebės Anglijos infliacijos pokyčius ir šalies Parlamento balsavimą dėl Brexit pasitraukimo. Taip pat trečiadienį vyks JAV centrinio banko susirinkimas, o rinkos dalyviai itin lauks spaudos konferencijos, kad geriau suprastų narių toną dėl galimų politikos pokyčių. Ketvirtadienį Anglijoje bus skelbiami mažmeninės prekybos rodikliai ir rengiamas centrinio banko susirinkimas. Penktadienį investuotojai stebės preliminarius pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indekso rezultatus, kurie tikėtina sufleruos apie verslo atstovų nuomonę dėl ekonomikoje besitęsiančio lėtėjimo.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi36% investuotojų (krito -29procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 39% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-9procentiniais punktais). GBP/USD poroje 33% dalyvių tikisi kilimo (-30 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD, GBP/USD bei USD/JPY tolimesnis brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų kovo 18 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Atsakomybės atsisakymas: pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Tai yra rinkodaros pranešimas. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Jis nebuvo parengtas remiantis teisiniais reikalavimais, kuriais siekiama užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą, o prieš išplatinant investicinį tyrimą nebuvo taikomi jokie su prekyba susiję draudimai.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (profesionalus prekiautojas ir analitikas Jens Klatt, toliau – „Autorius"), remdamasis asmeniniu Autoriaus vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.