JAV doleris neatlaikė spaudimo po centrinio banko komentarų

Liepa 15, 2019 17:29

Pastarąją savaitę valiutų rinkose JAV dolerio kintamumas išliko aukštas. Pirmadienį bei antradienį rezervinė pasaulio valiuta nuosaikiai brango, rinkoje išliekant optimizmui dėl gerų šalies darbo rinkos rezultatų, ir investuotojams laukiant žinių iš JAV centrinio banko. Jo pirmininkas Jerome Powell savo spaudos konferencijoje trečiadienį išlaikė ryžtingą toną dėl monetarinės politikos švelninimo, kas paskatino rizikingus aktyvus brangti savaitės pabaigoje, o JAV dolerį nuvertėti. Rinkos dalyvių lūkesčiai pamatyti 0.25%palūkanų normos sumažinimą liepos gale vyksiančio susirinkimo metu išlieka aukštumose ties 100%.

JAV ekonominiai duomenys išliko įvairūs, tačiau nesuteikė svarių argumentų centriniam bankui mažinti palūkanas. Daugiausiai dėmesio sulaukė infliacijos rodiklis, kuris siekė 1.6% per metus. Eliminavus ženkliu kintamumu pasižyminčias kuro, energijos bei maisto dedamąsias, kainų pokytis per metus siekė 2.1%, buvo stabilus bei nuoseklus praėjusių 14 mėnesių rezultatams ir atitiko centrinio banko keliamus reikalavimus. Naujų bedarbių paraiškų skaičius sumažėjo nuo 221 iki 209tūkstančių ir sufleravo apie besilaikantį gerą sentimentą darbo rinkoje. Investuotojai pastebi, kad šalies ekonominiai duomenys rodo ekonomikos augimo sulėtėjimą, tačiau nėra tokie blogi, kad imtis monetarinės politikos švelninimo. Tuo tarpu centrinio banko vadovas Jerome Powell savo spaudos konferencijoje daug kalbėjo apie pasaulio rinkose įsivyravusią nežinomybę ir neapibrėžtumą, kurie buvo vieni pagrindinių argumentų grindžiant švelnės monetarinės politikos poreikį.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo investuotojų lūkesčių pasikeitimus dėl JAV monetarinės politikos. Tai lėmė JAV dolerio nuvertėjimą ir EUR/USD poros brangimą. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne išliko nuoseklūs praėjusių savaičių rezultatams. Europos pramonės produkcijos apimtys per metus mažėjo -0.5% ir pagrindinėse ekonomikose, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, tendencijos išliko ganėtinai niūrios. Metinė infliacija Vokietijoje siekė 1.6%, o Prancūzijoje 1.2%, ir abi šalys atitiko rinkos lūkesčius. Taip pat buvo skelbiamos paskutinio Europos centrinio banko susirinkimo minutės, kuriose buvo minima, kad nariai daug kalbėjo lėtėjantį ekonomikos augimą ir galimai reikalingą papildomą pagalbą iš monetarinės politikos. Investuotojai turėtų atsižvelgti į tai, kad Europos centrinis bankas artimiausiais mėnesiais gali paskelbti apie papildomas skatinimo priemones, ypač jeigu ekonominiai duomenys išlaikys esamas tendencijas. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 0.4%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY toliau svyravo ir išsilaikė ties 108 lygiu. Nuvertėjimą nuo savaitės viduryje labai trumpai pasiekto 109 lygio lėmė švelni JAV centrinio banko retorika. Japonijoje nebuvo skelbiama daug ekonominių rodiklių, tačiau daugelis sufleravo apie nuosaikų augimo lėtėjimą. Pramonės produkcijos apimtys krito -2.1% per metus, vidutinis darbo užmokestis nesikeitė, o komercinių bankų suteiktos paskolos augo 2.3% per metus ir nepasiekė rinkos lūkesčių. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.5%.

Didžiosios Britanijos svaras savaitės pradžioje pasiekė žemiausią tašką per paskutinius 2 metus, tačiau JAV centrinis bankas išgelbėjo šią situaciją ir pora atsispyrė nuo 1.245 lygio bei užbaigė savaitė pakilusi. Preliminarių balsų duomenimis, nauju Anglijos ministru pirmininku bus išrinktas Borisas Johnsonas, nes net apie 75% balsuojančių partijos narių pasisako už jo kandidatūrą. B. Johnsonas agituoja už bandymą persiderėti esamą susitarimą su Europos sąjunga, ypač didelį dėmesį sutelkiant į pasienio su Airija klausimą, kuris iki šiol buvo vienas pagrindinių trukdžių ratifikuoti susitarimą Anglijos Parlamente. Tarp ekonominių naujienų svarbiausia buvo pramonės produkcija, kuri per metus augo 0.9%. GBP/USD prekybą pabaigė pakilusi 0.4%.

Ši savaitė prasidės svarbiais duomenimis iš Kinijos, kur bus skelbiami ekonomikos augimo, investicijų, pramonės produkcijos ir mažmeninių pardavimų duomenys. Antradienį Europoje ir Vokietijoje suplanuoti ZEW indekso rezultatai bei JAV mažmeninių pardavimų pokyčių skelbimas. Trečiadienį bus laukiami Anglijos ir Europos infliacijos rodikliai. Ketvirtadienis prasidės Japonijos eksporto rezultatais, vėliau bus skelbiami Anglijos mažmeninės prekybos rodikliai. Penktadienis turėtų būti ganėtinai ramus, nes svarbių naujienų nesuplanuota.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 43% investuotojų (krito -30 procentinių punktų lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY68% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (kilo +19 procentinių punktų). GBP/USD poroje 61% dalyvių tikisi kilimo (krito -15 procentinių punktų).Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip priešingas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD brangimas ir GBP/USD bei USD/JPY pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų liepos 15 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.