JAV doleris nuosaikiai brango po gerų šalies rodiklių

Balandis 23, 2019 12:45

Pastarąją savaitę finansų rinkose buvo jaučiama priešventinė ramybė ir kintamumas buvo ganėtinai žemas. Ekonominiai duomenys buvo įvairūs: JAV ir Kinija viršijo rinkos dalyvių lūkesčius, tuo tarpu Europa ir toliau nuvylė ir nerodė atsigavimo ženklų. Dar kartą išryškėjus skirtumams tarp geros ekonominės situacijos JAV ir ženkliai prastesnių rodiklių kitose išsivysčiusiose šalyse, JAV doleris brango.

Politinėje arenoje daugiausiai dėmesio pritraukė JAV ir Kinijos derybos dėl tarptautinės prekybos sąlygų. Abi pusės sakė, kad judama link susitarimo ir planavo naują susitikimų etapą. Balandžio pabaigoje JAV delegacija lankysis Pekine, o gegužės pirmą savaitę Kinijos derybininkai vyks į Vašingtoną. Tikimasi, kad preliminariai po šio susitikimo bus skelbiamas galutinis susitarimas ir šalių prezidentai gegužės gale jį pasirašys.

Ekonominės naujienos JAV buvo geros. Daugiausiai dėmesio sulaukė šalies mažmeninių pardavimų rezultatai, kurie rodė 3.6% metinį kilimą ir viršijo rinkos lūkesčius. Po kelių prastų praėjusių mėnesių, investuotojai labai tikėjosi pamatyti gerą rezultatą, ypač kuomet gyventojai šiuo laikotarpiu gauna mokesčių permokas už praeitus metus bei skiria jas reikalingiems pirkiniams. Preliminarus pramonės vadybininkų indeksas išliko stabilus ties 52.4 punktais, kas sufleravo apie ganėtinai nuoseklius lūkesčius ateinantiems keliems mėnesiams. Tuo tarpu pramonės metinis augimas lėtėjo nuo 3.6% iki 2.8%. Naujų bedarbių paraiškų skaičius praėjusią savaitę toliau mažėjo ir pasiekė 192tūkstančius. Tai žemiausias rodiklis nuo 1969 metų, kas rodo, kad JAV darbo rinka išlieka stipri ir nedaug žmonių kreipiasi pagalbos į valstybę netekus darbo.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD nuvertėjo ir didžiausias kritimas buvo užfiksuotas ketvirtadienį, kuomet Senojo žemyno duomenys neparodė laukiamo ekonominio aktyvumo atsigavimo. Preliminarus pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas neženkliai kilo nuo 47.5 iki 47.8 punktų, tačiau išliko neigiamoje teritorijoje ir signalizuoja apie tikėtiną ekonomikos traukimąsi. Vokietijoje šis rodiklis buvo 44.5 punktai ir išliko ilgametėse žemumose, kas sufleruoja, kad automobilių pramonė išgyvena itin prastą laikotarpį. Nepaisant to, svarbu turėti omenyje, kad Kinijoje buvo paskelbtos skatinimo priemonės automobiliams įsigyti, kas tikėtina ateinančio pusmečio laikotarpyje leis Vokietijos gamintojams atsikvėpti. Tarp kitų naujienų buvo Europos ekonominių lūkesčių indeksas ZEW, kurio reikšmė pakilo nuo -2.5 iki 4.5 punktų, kas yra teigiamas ženklas. Europos infliacijos rodikliai išliko stabilūs ir metinis kainų augimas buvo 1.4%. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -0.5%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY konsolidavosi ties 112.0 punktų lygiu arba aukščiausiu tašku nuo 2018 gruodžio. Ekonominiai duomenys ir toliau nedžiugino. Pramonės sektoriaus preliminarus vadybininkų pirkimo indeksas buvo 49.5 punktai ir išliko žemiau neutralios 50 ribos. Pramonės produkcija vasario mėnesį sumažėjo -1.1% per metus, o eksportas traukėsi -2.4%. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nuvertėjusi -0.1%.

Svaro rinkoje nuotaikos taip pat buvo niūrios ir GBP/USD pora nuvertėjo iki 200 dienų slankiojo vidurkio. Brexit derybų klausimu svarbių naujienų skelbiama nebuvo, o ekonominiai duomenys nors ir buvo geri, tačiau nepaskatino svaro atsigavimo. Rinkos dalyvių lūkesčius stipriai viršijo mažmeninės prekybos apimtys, kurios augo net 6.7% per metus ir sufleravo, kad gyventojų sentimentas vartoti nebuvo paveiktas Brexit nežinomybės. Infliacija išliko stabili ties 1.9% per metus, o darbo rinkoje atlyginimų augimas išliko stiprus ir siekė 3.5% per metus. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -0.6%.

Ši savaitė prasidės ramiai, pirmadienis daugelyje pagrindinių ekonomikų yra laisvadienis dėl Velykų. Antradienį ir trečiadienį svarbių ekonominių naujienų nesuplanuota. Ketvirtadienio rytą investuotojai stebės Japonijos centrinio banko spaudos konferenciją ir ieškos užuominų apie galimus monetarinės politikos pokyčius, o prekybos sesijos pabaigoje dėmesys nukryps į JAV ilgalaikių pramonės prekių užsakymus. Penktadienio rytą bus skelbiami Japonijos pramonės rodikliai, o vėliau JAV pirmo ketvirčio ekonomikos augimo preliminarūs rezultatai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi66% investuotojų (kilo +34procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 14% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+4procentiniais punktais). GBP/USD poroje 77% dalyvių tikisi kilimo (+19 procentinių punktų).Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas USD/JPY brangimas bei EUR/USD ir GBP/USD pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų balandžio 23 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.

Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.