JAV doleris nuvertėjo iki 3 mėnesių žemumų

Birželis 25, 2019 13:56

Pastaroji savaitė valiutų rinkose buvo labai svarbi, kuomet pagrindiniai centriniai bankai rengė monetarinės politikos susirinkimus ir komentavo laukiančius pokyčius. Įdomu, kad visi bankai išsakė panašias pozicijas – lėtėjant ekonominiam augimui ir augant nežinomybei tarp investuotojų, visi yra pasiruošę švelninti monetarinę politiką arba imtis didesnio skatinimo. Toks bankų tonas paskatino investuotojus pirkti rizikingus instrumentus, kas pastūmėjo JAV akcijų rinkas į naujas visų laukų aukštumas ir nupigino dolerio pozicijas iki žemiausio lygio per paskutinius 3 mėnesius.

JAV centrinio banko nariai palūkanų normų nepakeitė, tačiau iš spaudos pranešimo išėmė žodžius, susijusius su kantrybe stebint ateities ekonomikos tendencijas. Rinkos dalyviai tai interpretuoja kaip žingsnį ir pasiruošimą prieš palūkanų normų sumažinimą liepos mėnesio susirinkimo metu, o investuotojai tam priskiria net 80%tikimybę.

Duomenys JAV išliko įvairūs. Preliminarus pramonės vadybininkų indeksas tęsė kritimą ir sumažėjo nuo 50.5 iki 50.1 punktų, kas yra riba tarp plėtros ir traukimosi. Tai sufleruoja, kad šalies pramonės verslo atstovai yra nusiteikę ganėtinai pesimistiškai ir nemato didelių augimo galimybių ateinančiais mėnesiais. Iki šiol JAV buvo vienintelė ekonomika tarp didžiųjų šalių, kuri signalizavo apie gan sparčiai augančią ekonomiką, tačiau sentimentas sparčiai keičiasi net ir JAV, kas kelia riziką, kad visa pasaulio ekonomika patirs sisteminį sulėtėjimą. Naujų bedarbių paraiškų skaičius buvo 216tūkstančiai ir išliko stabilus.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD brango atspindėdama išaugusį rizikos apetitą tarp investuotojų po centrinių bankų komentarų. Nepaisant to, duomenys iš Senojo žemyno ekonomikų nebuvo tokie optimistiški. Preliminarus pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas buvo 47.8, o Vokietijoje 45.5 punktai ir abu išliko žemiau 50 lygio bei sufleravo pesimistiškas nuotaikas tarp verslo dalyvių. Europos infliacija buvo 1.2% per metus, o ZEW sentimento indeksas nukrito iki -20.2 punktų ir sugrįžo prie 2019 metų žemumų, kurios anksčiau buvo užfiksuotos tik 2012 metais. Taip pat Europos centrinis bankas rengė monetarinės politikos susirinkimą, kurio metu palūkanos nebuvo pakeistos, tačiau Mario Draghi užsiminė, kad esant poreikiui gali būti grįžta prie kiekybinio skatinimo, tai yra obligacijų supirkimo. Vokietijos 10 metų obligacijų pajamingumas išlieka žemumose ir siekia -0.28%. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 1.4%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY nuvertėjo po JAV centrinio banko susirinkimo iki žemiausio taško nuo 2018 metų balandžio. Japonijos centriniam bankui nepakeitus politikos ir neužsiminus apie skatinimo programos didinimą, rinkos dalyviai pirko jenas ir pardavinėjo JAV dolerius, ypač kuomet santykinai JAV bankas imasi ir tikėtina ateinančiais mėnesiais įgyvendins švelnesnę monetarinę politiką. Tarp ekonominių duomenų buvo stebimas šalies eksportas, kuris traukėsi -7.8% lyginant su tuo pačiu mėnesiu prieš metus. Tai jau 6 neigiamas mėnesis iš eilės. Šalies infliacija siekė 0.7% per metus ir per paskutinius paskutinį pusmetį rodo nuosaikų augimą. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -1.1%.

Didžiosios Britanijos svaras nuosaikiai kilo lyginant su JAV doleriu, tačiau kilimas nebuvo toks spartus kaip kitų išsivysčiusių šalių valiutų. Nerimas ir nežinomybė dėl politinės išliko, kuomet buvo stebimi pokyčiai šalies ministro pirmininko rinkimuose. Metinė infliacija Anglijoje siekė 2.0%, mažmeninių pardavimų augimas lėtėjo iki 2.3% per metus, o centrinio banko nariai palūkanų normų nekeitė ir vienbalsiai balsavo už stabilų lygį. GBP/USD prekybą pabaigė pakilusi 1.2%.

Ši savaitė prasidės ganėtinai ramiai ir tarp svarbių naujienų bus tik Vokietijos Ifo verslo apklausos rezultatai. Antradienį investuotojai stebės JAV vartotojų pasitikėjimo indeksą, kuris paskutiniais mėnesiais rodė kilimą ir išsiskyrė gerais rezultatais bendrame fone. Trečiadienį bus skelbiami JAV pramonės užsakymų duomenys. Ketvirtadienį svarbių naujienų nesuplanuota, o penktadienį bus laukiami Anglijos ekonomikos augimo rezultatai ir JAV kainų pokyčių indeksai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 18% investuotojų (krito -54 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 81% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (kilo 17 procentinių punktų). GBP/USD poroje 55% dalyvių tikisi kilimo (krito -30 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD brangimas ir GBP/USD, USD/JPY porų pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų birželio 25 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.

Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.