Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

JAV doleris nuvertėjo nepaisant palankių naujienų

Liepa 09, 2018 12:16

Praėjusi savaitė pasižymėjo išaugusiu investuotojų rizikos apetitu. Rinkos dalyviai buvo linkę parduoti saugiu laikomą JAV dolerį ir skirti šį kapitalą rizikingesnėms valiutoms, nepaisant agresyvaus tono dėl palūkanų normos didinimo iš JAV centrinio banko narių. Investuotojų optimizmo nepaveikė ir penktadienį įsigalioję JAV importo tarifai prekėms iš Kinijos.

Praėjusi savaitė buvo itin svarbi ekonominių naujienų kalendoriuje, nes buvo skelbiami pagrindiniai pirmaujantys indikatoriai. Šalies pramonės vadybininkų pirkimo indeksas ISM ženkliai kilo iki 60.2 punktų ir signalizavo apie itin gerus šalies verslo lūkesčius ateinantiems mėnesiams. Kainų komponentas ir toliau liko aukštumose indikuodamas apie aukštesnės infliacijos grėsmę. Taip pat buvo skelbiami darbo rinkos duomenys ir birželio mėnesį buvo sukurta 213 tūkstančių naujų darbo vietų ir šis rezultatas viršijo rinkos lūkesčius. Nepaisant to, valandinio darbo užmokesčio augimas buvo kiek lėtesnis nei laukta ir siekė 2.7% per metus. Bendrai ekonominiai rodikliai buvo itin stiprūs bei sufleravo apie tolimesnę šalies plėtrą ateinantį ketvirtį ir greičiausiai būtent tai įkvėpė investuotojus didinti investicinę riziką.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD praėjusią savaitę rodė teigiamas tendencijas. Nuotaikos itin gerėjo pasirodžius naujienoms, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel po ilgų derybų susitarė dėl nelegalių imigrantų politikos ir tai sumažino riziką, kad gali sugriūti didžiausios Europos ekonomikos valdančioji koalicija. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne buvo neblogi ir išliko nepakitę nuo praėjusio mėnesio lygių. Pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas Europoje buvo 54.9 punktai ir atitiko rinkos lūkesčius. Nedarbo lygis žemyne neženkliai krito 0.1% iki 8.4%. Mažmeninių pardavimų apimtys augo 1.4% per metus bei lėtėjo nuo 1.6% lygio praėjusį mėnesį. Taip pat teigiamą įtaką valiutų poros kursui turėjo ir centrinio banko narių spaudos pranešimai, kuomet buvo kalbama, kad investuotojai nuvertina banko galimybes kelti palūkanų normas jau 2019 metų vasarą, kas investuotojus nustebino ir paskatino pirkti eurą. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilęs 0.5%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY praėjusią savaitę atspindėjo JAV dolerio silpnėjimo tendenciją, tačiau ilgesniame laikotarpyje išliko konsolidaciniame rėžyje, kurio viršutinė kraštinė ties 111.0 lygiu sustabdė jau trečiąjį bandymą prasiveržti aukščiau.Tarp ekonominių duomenų svarbiausias buvo pramonės sektoriaus vadybininkų indeksas, kurio vertė buvo 53 punktai ir išliko nepakitusi lyginant su praėjusiu mėnesiu bei signalizavo tolimesnį augimą. Tarp prastesnių rodiklių buvo namų ūkių vartojimas, kuris traukėsi -3.9% per metus, nors pajamos per tą patį periodą augo 2.1%. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.2%.

Išaugęs rizikos apetitas rinkoje neaplenkė ir Didžiosios Britanijos svaro, kuris brango JAV dolerio atžvelgiu. Pozityvios ekonominės naujienos prisidėjo prie teigiamos šalie valiutos tendencijos ir prasklaidė investuotų niūrius lūkesčius dėl ekonomikos perspektyvų. Visų sektorių, pramonės, paslaugų bei statybų, vadybininkų indeksai augo ir rodė gerėjančią situaciją Anglijoje. GBP/USD prekybą užbaigė pakilusi 0.6%.

Ši savaitė savaitė prasidės ramiai ir pirmadienį investuotojai stebės Vokietijos tarptautinės prekybos rodiklius. Antradienis prasidės naujienomis iš Kinijos, kur bus skelbiami infliacijos duomenys. Vėliau dėmesys nukryps į Didžiąją Britaniją ir joje skelbiamas pramonės bei statybų sektoriaus rodiklius. Trečiadienį rinkos dalyviai stebės JAV pramonės kainų pokyčius, kurios padeda geriau suprasti bendras kainų tendencijas šalyje. Ketvirtadienį investuotojai lauks Europos ir JAV infliacijos rodiklių. Penktadienį svarbiausi duomenys atkeliaus iš Kinijos, kur bus skelbiami importo ir eksporto pokyčiai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 46% investuotojų (krito -4 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 37% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-7 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 44% dalyvių tikisi kilimo (-8 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas visų trijų porų brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.