Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

JAV doleris nuvertėjo prieš šalies vyriausybės darbo sustabdymą

Sausis 22, 2018 08:35

Praėjusi savaitė valiutų rinkose neišsiskyrė dideliu kintamumu ir naujomis tendencijomis. JAV doleris buvo linkęs nuvertėti, investuotojams atsargiai vertinant JAV politikų galimybes laiku susitarti dėl vyriausybės ir kitų valstybės funkcijų finansavimo.

Penktadienis buvo paskutinė diena iki kada galiojo JAV biudžeto susitarimas. Tikėtasi, kad tą pačią dieną vykęs balsavimas dėl trumpalaikio finansavimo pratęsimo pavyks ir stabdymo bus išvengta, tačiau demokratai nebuvo linkę tartis ir sprendimas be jų balsų nebuvo priimtas. Nuo pirmadienio ryto JAV vyriausybės ir susijusių valstybės funkcijų darbas bus laikinai stabdomas, kol politikai pasieks susitarimą dėl naujo JAV biudžeto.

Paskutinį kartą tokia situacija buvo susiklosčiusi 2013 metai ir neturėjo ženklios įtakos nei JAV doleriui, akcijų rinkai ar šalies ekonomikai. Investuotojai nesitiki, kad sustabdymas užtruks labai ilgai ir ženkliai paveiks viešame sektoriuje dirbančių žmonių pajamas, kurie buvo išleisti neterminuotų ir neapmokamų atostogų.

Pastarąją savaitę JAV nebuvo skelbiama daug svarbių ekonominių naujienų. Statybų rinka išliko aktyvi ir buvo išduota 1.3 milijonai leidimų pradėti statybos darbus. Bedarbių paraiškų skaičius išliko istorinėse žemumose ir siekė 220 tūkstančių. Tik centrinio banko Filadelfijos padalinio leidžiamas pramonės sentimento indeksas rodė augimo lėtėjimą , pagrinde naujų užsakymų ir darbuotojų segmentuose, tačiau tai nepaveikė rinkų neigiamai, nes bendras šalies ekonominių duomenų sentimentas išlieka stiprus.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD praėjusią savaitę pradėjo vedama pozityvios inercijos, tačiau savaitės bėgyje optimizmas atslūgo ir pora konsolidavosi aplink 1.225 lygį. Ekonominiai duomenys atitiko lūkesčius: prekybos balansas siekė 26 milijardus eurų, o bendras infliacijos lygis išliko stabilus ties 1.4%. Investuotojai labiausiai laukė sekmadienį įvykusio Socialdemokratų partijos balsavimo dėl tolimesnių derybų su Angela Merkel dėl valdančiosios vyriausybės formavimo Vokietijoje. Balsavimas pasibaigė teigiamai ir Socialdemokratų partijos atstovai buvo už tolimesnes derybas. Tikėtina, tai nusakys toną poros prekybos tendencijai iki ketvirtadienio, kuomet vyks Europos centrinio banko susirinkimas ir spaudos konferencija. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 0.1%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY sekė bendrą JAV dolerio silpnėjimo tendenciją. Japonijos ekonomikos duomenys išliko pozityvūs: pramonės įrangos užsakymai rodė augimą ir buvo geresni nei rinkos lūkesčiai, o pramonės gamybos apimtys irgi augo, kartu su didėjančių eksportu ir vidaus vartojimu šalyje. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nuvertėjusi -0.2%.

Prekyba Didžiosios Britanijos svaru rinkos dalyvius toliau džiugino neišsenkančiu optimizmu. Svaras brango net 7 dienas iš eilės investuotojams išliekant pozityviems dėl pasitraukimo iš Europos sąjungos be didesnių trikdžių. Tik penktadienį paskelbus mažmeninės prekybos rodiklius, rinkos dalyviai buvo linkę fiksuoti pelnus, nes šalies gyventojų vartojimas gruodžio mėnesio duomenimis augo tik 1.4% vertinant metinį pokytį ir nuvylė rinkos 3.0% lūkesčius. GBP/USD pora prekybos savaitę užbaigė pakilusi 0.9%.

Pirmadienį ženklesnių naujienų nebus skelbiama. Antradienis prasidės anksti su naujienomis iš Japonijos centrinio banko apie šalies monetarinės politikos perspektyvas ir sprendimą dėl palūkanų normų. Didesnių pasikeitimų nesitikima. Antradienį bus laukiamas ZEW ekonominio sentimento indeksas Vokietijoje ir visoje Europoje. Trečiadienį Anglijoje bus skelbiami darbo rinkos duomenys ir užmokesčio rodikliai bei JAV nekilnojamo turto rinkos duomenys. Ketvirtadienį svarbiausias įvykis bus Europos centrinio banko susirinkimas ir spaudos pranešimas. Investuotojai tikisi išgirsti užuominų apie skatinimo programos ateitį ir galimus pokyčius. Penktadienį bus laukiami JAV ekonomikos paskutinio metų ketvirčio augimo duomenys.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 32% investuotojų (kilo +4 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 55% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-13 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 42% dalyvių tikisi kilimo (+22 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD ir GBP/USD porose, tuo tarpu USD/JPY pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.