Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

JAV doleris pasidavė Donaldo Trumpo spaudimui

Liepa 23, 2018 12:07


Praėjusią savaitę valiutų rinkos pasižymėjo kintamumu, tačiau ryškios tendencijos nerodė. Investuotojai buvo aktyvūs JAV dolerių pirkėjai, ypač po pozityvios JAV centrinio banko vadovo kalbos apie geras šalies ekonomikos perspektyvas, kas paskatino pasaulio rezervinę valiutą pakilti iki naujos 12 mėnesių viršūnės. Nepaisant to, penktadienį Donaldas Trumpas savo Twitter paskyroje parašė kelias žinutes apie pernelyg sparčiai didinamas palūkanų normas, kas jo nuomone lėtina augimą, ir tai labai neigiamai paveikė nuotaikas JAV dolerio atžvilgiu ir valiuta užfiksavo didžiausią dienos kritimą per paskutinius 4 mėnesius.

Ekonominiai duomenys JAV buvo pozityvūs. Mažmeninės prekybos apimtys augo 5 mėnesius iš eilės ir birželį užfiksavo 0.5% kilimą lyginant su geguže. Metinis augimas siekė net 6.6% ir yra vienas pagrindinių faktorių sparčios šalies ekonomikos plėtros. Pramonės rodikliai taip pat buvo geri ir metinis kilimas siekė net 3.8%. Naujų bedarbių paraiškų skaičius nukrito iki 207 tūkstančių ir buvo žemiausias nuo pat 1969 metų. Nepaisant itin stiprios darbo rinkos, algų augimas išlieka ribotas ir paskutiniais duomenimis siekia 2.7% per metus. Kongrese vykusi JAV centrinio banko vadovo prezentacija apie ekonomikos perspektyvas nuteikė optimistiškai – Jerome Powell minėjo tvarų augimą bei infliaciją, stiprėjančią darbo rinką ir palankias sąlygas toliau didinti palūkanų normas. Rinkos dalyviai tikisi pamatyti dar 2 kėlimus šiais metais.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo tendencijas JAV dolerio segmente. Savaitės pradžioje nuvertėjusi, penktadienį susigrąžino visus praradimus ir netgi užbaigė neženkliai pakilusi. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne buvo įvairūs. Gegužės mėnesio euro zonos prekybos balanso perviršis, tai yra kiek daugiau prekių buvo eksportuota nei importuota, siekė 16.6 milijardus eurų ir ženkliai nuvylė rinkos 20.9 milijardų prognozę. Infliacijos rodiklis išliko stabilus 2.0% lygyje ir atitiko lūkesčius. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 0.3%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY taip pat pasidavė JAV dolerio silpnėjimo tendencijoms. Savaitės pradžioje trumpam pakilusi iki naujos 7 mėnesių viršūnės, vėliau ženkliai koregavosi. Ekonominiai duomenys Japonijoje buvo įvairūs: infliacija siekė 0.7% per metus ir išliko stabili, eksportas augo 6.7% per metus neženkliai atsilikdamas nuo rinkos analitikų 7.0% prognozės. Taip pat penktadienį buvo paskelbta, kad Japonijos centrinis bankas galvoja apie kiekybinio skatinimo programos pokyčius. Nors konkrečių sprendimų priimta dar nėra ir kalbos tik preliminarios, tačiau lėtėjanti infliacija banko nariams kelia abejones apie programos efektyvumą. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.8%.

Didžiosios Britanijos svaras labiausiai išsiskyrė iš pagrindinių valiutų, nes prastos šalies ekonominės ir politinės naujienos itin neigiamai paveikė nuotaikas GBP/USD poroje. Svaras nuvertėjo pirmas 4 prekybos sesijas ir ketvirtadienį buvo pasiekęs naują žemiausią tašką nuo pat 2017 metų rugsėjo ties 1.2960 lygiu. Tarp ekonominių duomenų nuotaikos buvo įvairios: darbo užmokesčio augimas išliko stabilus ties 2.5%, metinė infliacija lėtėjo iki 2.4% ir nuvylė lūkesčius, mažmeninių pardavimų augimas krito iki 2.9% per metus, o birželio mėnesio pokytis buvo neigiamas lyginant su guguže. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -0.8%.

Ši savaitė bus gan rami ir pirmadienį tarp svarbių naujienų bus tik JAV namų pardavimai. Antradienį sužinosime preliminarius vadybininkų pirkimo indeksų rezultatas Japonijoje, Europoje bei JAV. Trečiadienį bus skelbimas Vokietijos Ifo verslo indeksas. Ketvirtadienį investuotojai lauks naujienų iš Europos centrinio banko, kuris skelbs palūkanų normas ir rengs spaudos konferenciją. Penktadienį bus skelbiami preliminarūs JAV ekonomikos antro ketvirčio augimo duomenys.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 45% investuotojų (krito -4 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 58% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+14 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 49% dalyvių tikisi kilimo (+4 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD ir GBP/USD brangimas bei USD/JPY pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.