Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

JAV doleris pasiekė 3 metų žemumas

Sausis 29, 2018 16:06

Praėjusią savaitę finansų rinkose vyravo itin geros nuotaikos ir rinkos dalyviai didino investicijas į rizikingesnes turto klases. Ši tendencijas dar labiau paskatino JAV dolerio nuvertėjimą, kuris po 7 iš eilės savaičių kritimo pasiekė žemiausią tašką per 3 metus.

Kaip ir tikėtasi, JAV vyriausybės darbo sustabdymas ilgai neužsitęsė ir rinkos dalyviai dėmesį nukreipė į ekonominius rodiklius ir Davose vykstantį forumą. Jame daug dėmesio buvo skirta JAV prezidentui Donaldui Trumpui, kuris daug kalbėjo apie šalies tarptautinę prekybos politiką ir JAV dolerio vertę. Tai sukėlė trumpalaikių viražų JAV dolerio grafike, tačiau nesitikima, kad turės ilgalaikės įtakos valiutos tendencijai.

Ekonominiai duomenys didžiausioje pasaulio ekonomikoje išliko stiprūs, nors ir nepasiekė investuotojų lūkesčių. Daugiausiai dėmesio sulaukė šalies ekonomikos augimo tempas paskutiniame praėjusių metų ketvirtyje, kuris preliminariais duomenimis siekė tik 2.6%, nors rinka tikėjosi 3% ir daugiau. Tarp jo dedamųjų dalių, gerą rezultatą parodė šalies vidaus vartojimas, o didžiausią neigiamą įtaką turėjo išaugęs importas, kuris atėmė net -2.0% iš galutinio rezultato.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD praėjusią savaitę brango iki 1.25 lygio, daugiausiai paveikta neigiamų JAV dolerio tendencijų. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne buvo pozityvūs ir visų verslo apklausų – PMI, ZEW ir Ifo – rezultatai viršijo investuotojų lūkesčius. Europos vartotojų pasitikėjimas toliau augo iki 1.3 punkto, o paskolos privačiam sektoriui didėjo 2.8%. Daug dėmesio sulaukė Europos centrinio banko spaudos pranešimas. Kiekybinio skatinimo programa liks nepakitusi iki rugsėjo mėnesio, tačiau jos apimtys bus mažinamos dar šiais metais. Rinkos dalyviai tikisi, kad vasaros pradžioje bus pranešta, kokiu tempu obligacijų pirkimo programa bus panaikinta. Palūkanų normos liko nepakitusios ir prezidentas Mario Draghi dar kartą pabrėžė, kad jos išliks žemos ilgiau nei veiks kiekybinio skatinimo programa. Investuotojai prognozuoja pirmus palūkanų kėlimus tik 2019 metų pradžioje. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 1.8%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY nuvertėjo iki 5 mėnesių žemumų. Šalies ekonominiai duomenys buvo geri: tarptautinės prekybos mastas augo, metinės infliacijos rodiklis siekė 1.0%, o preliminarus pramonės vadybininkų pirkimo indeksas buvo 54.4 punktai ir signalizavo tolimesnį šalies ekonomikos augimą. Daug dėmesio susilaukė Japonijos centrinio banko vadovas Haruhiko Kuroda, kuris Davos forumo metu sakė, kad bankas šiuo metu nesiruošia keisti nei infliacijos prognozių, nei imtis monetarinės politikos griežtinimo, nors rinkos dalyviai turėjo lūkesčių po paskutinio banko spaudos pranešimo. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nuvertėjusi -2.0%.

Didžiosios Britanijos svaras kilo kartu su kitomis rizikingesnėmis valiutomis. Šią tendenciją palaikė geri ekonominiai duomenys: darbo užmokestis didėjo 2.4%, nedarbo lygis išliko žemumose ties 4.3%, o ekonomikos augimo tempas paskutiniame metų ketvirtyje pasiekė 1.5% ir viršijo rinkos dalyvių prognozes. GBP/USD pora prekybą užbaigė pakilusi 2.3%.

Šią savaitė laukia daug svarbių duomenų, ypač jos pabaigoje, todėl tikėtina, kad išaugs rinkos kintamumas. Pirmadienį svarbiausi duomenys bus skelbiami JAV, kur sužinosime šalies gyventojų pajamas ir vartojimo rodiklius. Antradienį Japonijoje bus laukiami namų ūkių išlaidos, nedarbo lygio bei mažmeninių pardavimų augimo duomenys. Taip pat preliminarus Europos ekonomikos augimo tempas. Trečiadienį lauksime Japonijos pramonės augimo bei Kinijos pramonės apklausų rezultatų, o JAV naujai sukurtų darbo vietų skaičiaus prognozės bei šalies centrinio banko spaudos pranešimo, kuriame tikimasi rasti užuominų apie palūkanų kėlimą. Ketvirtadienį bus skelbiami JAV pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo rodikliai, o penktadienį darbo rinkos duomenys: naujai sukurtos darbo vietos bei užmokesčio augimas.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 36% investuotojų (kilo +4 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 69% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+14 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 50% dalyvių tikisi kilimo (+8 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD poroje ir pigimas USD/JPY. Tuo tarpu GBP/USD investuotojai turi lygias pozicijas ir nuotaikos taps aiškesnės savaitės bėgyje skelbiant ekonominius rodiklius Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.