Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

JAV doleris pasiekė 5 mėnesių aukštumas

Gegužė 28, 2018 11:40

Praėjusią savaitę investuotojai toliau mėgavosi JAV dolerio brangimo tendencija. Politinės naujienos ir ekonominiai duomenys Europoje nuvylė rinkos dalyvių lūkesčius ir pasaulio rezervinė valiuta kilo į aukščiausią tašką nuo 2017 metų lapkričio mėnesio.

JAV ekonominiai rodikliai išliko pozityvūs. Preliminarus pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas išliko stabilus ties 56.6 punktais ir signalizavo apie tolimesnę plėtrą. Naujų bedarbių paraiškų skaičius siekė 234 tūkstančius ir neženkliai kilo nuo praėjusios savaitės. Ilgalaikių prekių užsakymai eliminavus kintamus lėktuvų ir karinės technikos sandorius augo 0.9% per mėnesį bei viršijo rinkos lūkesčius. Taip pat JAV centrinis bankas skelbė paskutinio susirinkimo minutes, kurios atskleidė, kad nariai yra linkę tęsti palūkanų normų kėlimą, tačiau nenori spartinti tempo, nors infliacijos rodiklis jau peržengė 2% ribą.

Pagrindinėje valiutų poroje EUR/USD toliau vyravo neigiamas sentimentas ir vertė nukrito iki 1.165 lygio. Ekonominiai duomenys nuvylė lūkesčius: preliminarus pramonės vadybininkų pirkimo indeksas krito iki 55.5 punktų nuo 56.6 praėjusį mėnesį ir sufleravo apie lėtėjantį augimą. Europos centrinio banko susirinkimo minutėse buvo minima didėjanti nežinomybė dėl žemyno ekonomikos perspektyvos, kas apsunkina kiekybinio skatinimo programos užbaigimą. Taip investuotojai išliko sunerimę dėl Italijos politinių pokyčių. Kredito reitingų agentūra Moody's paskelbė apie Italijos peržiūrą ir galimą reitingo sumažinimą, bijant didėsiančio biudžeto deficito dėl naujos koalicijos siekių sušvelninti šalyje vykdomas reformas. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -1.0%.

Svarbiausioje Azijos poroje USD/JPY tendencijos keitėsi ir vertė koregavosi iki 109 lygio. Japonijoje ekonominiai duomenys nuvylė lūkesčius: eksportas augo 7.8% per metus, o importas 5.9%, preliminarus pramonės vadybininkų indeksas krito iki 52.5 punktų nuo 53.5 praėjusį mėnesį bei Tokijo regiono infliacijos rodiklis sumažėjo iki 0.4% per metus. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -1.3%.

Didžiosios Britanijos svaras tęsė nuvertėjimą prie JAV dolerį ir pasiekė žemiausią tašką per 6 mėnesius. Ekonominiai duomenys Anglijoje buvo įvairūs. Metinės infliacijos rodiklis buvo 2.4% ir signalizavo apie lėtėjantį kainų augimą. Įdomu, kad nevertinant energijos, kuro ir maisto kainų, augimas buvo dar mažesnis ir siekė 2.1%. Preliminariais duomenimis šalies ekonomikos augimas siekė 1.2% metus. Verslo segmento investicijos augo tik 2.0% per metus ir atsiliko nuo 2.4% rinkos lūkesčių. Tuo tarpu mažmeninės prekybos duomenys buvo geresni nei laukta ir siekė 1.4% metinį augimą. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -1.3%.

Ši savaitė prasidės ramiai, nes JAV ir Didžiojoje Britanijoje bus nedarbo dienos, todėl likvidumas ir kintamumas rinkoje gali būti mažesni. Antradienį bus skelbiamas JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas. Trečiadienį sužinosime mažmeninės prekybos pokyčius Japonijoje bei Vokietijoje. Ketvirtadienį bus skelbiami preliminarūs Europos infliacijos duomenys. Penktadienį faktiniai pramonės vadybininkų indeksai Kinijoje, Vokietijoje, Europoje, JAV. Taip pat sužinosime ir JAV darbo rinkos rodiklius bei naujų vietų skaičių, kurie dažnai atneša didesnį kintamumą į valiutų rinką,

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 67% investuotojų (krito -2 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 49% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-6 procentiniais punktais). GBP/USD poroje 76% dalyvių tikisi kilimo (+2 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas pigimas EUR/USD ir GBP/USD porose, tuo tarpu USD/JPY sentimentas gan subalansuotas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.