Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

JAV doleris pigo po šalies prezidento komentarų

Rugpjūtis 27, 2018 16:41

Praėjusi savaitė JAV doleriui vėl buvo nepalanki. Pirmosiomis dienomis rinkoje pasirodė informacija, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas lėšų rinkimo renginyje skundėsi respublikonų rėmėjams, kad centrinio banko vadovas šalyje per greitai kelia palūkanas ir jis to nesitikėjo nominuodamas Jerome Powell, kas privertė investuotojus spekuliuoti apie banko nepriklausomybę nuo prezidento lūkesčių ir abejoti tolimesniu sparčiu palūkanų didėjimu.

Tarp kitų politinių naujienų buvo ketvirtadienį įvykęs Kinijos ir JAV diplomatų susitikimas Vašingtone derantis dėl prekybos tarifų. Jokių ženklių susitarimų nebuvo pasiekta ir planų apie tolimesnius susitikimus nebuvo paskelbta. Minima, kad Kinijos diplomatai mato mažą galimybę vykdyti tolimesnes derybos kol neįvyks JAV Kongreso rinkimai lapkričio mėnesį.

Ekonominiai duomenys JAV išliko geri, nors neženkliai nuvylė lūkesčius, kas prisidėjo prie JAV dolerio silpnėjimo. Preliminarus vadybininkų pirkimo indeksas nukrito iki 54.5 punktų nuo 55.3 praėjusį mėnesį, kas sufleruoja apie lėtėsiančio augimo tikimybę kelis ateinančius ketvirčius. Jau pastatytų namų pardavimai mažėjo iki 5.34 milijonų per metus lygio ir tai buvo ketvirtas iš eilės kritimas ir bendra 2018 metų tendencija sufleruoja apie stabilizavusią nekilnojamo turto rinką, kuri gruodį pasiekė aukščiausią tašką ties 5.78 milijonais ir nuo to laiko laipsniškai krenta. Naujų bedarbių paraiškų skaičius buvo 210 tūkstančių ir išliko žemiausiame lygyje per paskutinį dešimtmetį.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD tęsė brangimą nuo 14 mėnesių žemumų. Ryškių politinių naujienų Senajame žemyne nebuvo, todėl rinkos dalyviai koncentravosi į ekonominius rodiklius. Preliminarus Europos pramonės sektoriaus vadybininkų indeksas rodė neženklų kritimą iki 54.6 punktų nuo 55.1 praėjusį mėnesį, tačiau išliko plėtros zonoje ir indikuoja tik apie šiek tiek lėtesnį augimą ateinančiais ketvirčiais. Tuo tarpu Vokietijos antrojo ketvirčio ekonomikos plėtra atitiko lūkesčius ir siekė 2.3% per metus. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 1.6%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY surado palaikymą ties 200 dienų slankiuoju vidurkiu ir bent trumpam sustabdė paskutinį mėnesį vyravusią pigimo tendenciją. Pora nuo antradienio prekybos sesijos nuosekliai brango palaikoma gerų ekonominių naujienų. Preliminarus pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas kilo iki 52.5 punktų ir rodė tolimesnį šalies ekonomikos augimą, o metinė infliacija liepos mėnesio duomenimis buvo 0.9% ir viršijo rinkos lūkesčius. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0.7%.

Didžiosios Britanijos svaras tęsė atsigavimą ir toliau kilo nuo paskutinio palaikymo lygio ties 1.27. Šalyje nebuvo skelbiama svarbių ekonominių duomenų todėl investuotojų dėmesys sugrįžo prie Brexit situacijos. Rinkoje kalbama, kad derybų galutinis terminas lapkričio mėnesį gali būti pavėlintas 4 savaitėmis, o vyriausias Europos sąjungos derybininkas sakė, kad Brexit procesas pasiekė finalinį etapą ir likusį laiką bus bandoma pasiekti susitarimą be ženklesnių pertraukų, kas įnešė investuotojams optimizmo. GBP/USD prekybą užbaigė pakilusi 0.8%.

Ši savaitė prasidės ramiai ir tik Vokietijoje bus skelbiamas Ifo verslo sentimento indeksas. Antradienį bus laukiamas JAV vartotojų sentimento indeksas, kuris sufleruoja apie vartojimo tendenciją šalyje. Trečiadienis prasidės mažmeninės prekybos rodikliais iš Japonijos, vėliau sužinosime Vokietijos darbo rinkos situaciją. Ketvirtadienį svarbių duomenų nebus skelbiama, o penktadienį investuotojai stebės Europos preliminarius infliacijos ir nedarbo rodiklius.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 38% investuotojų (krito -3 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 29% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-19 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 68% dalyvių tikisi kilimo (+1 procentinis punktas). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD ir USD/JPY brangimas bei GBP/USD poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.