Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

JAV doleris surado palaikymą

Vasaris 26, 2018 09:45

Praėjusią savaitę finansų rinkos pasižymėjo nedideliu kintamumu bei gan pesimistiškomis nuotaikomis. Savaitės pradžioje akcijų indeksai fiksavo verčių mažėjimus ir tai paskatino investuotojus pirkti saugius instrumentus, tarp jų JAV dolerį bei šalies obligacijas.

Rinkos dalyviai tikisi, kad didesnę įtaką rinkos tendencijoms turės šį trečiadienį vyksiantis JAV centrinio banko vadovo Jerome Powell spaudos pranešimas. Jo metu bus galima susidaryti nuomonę apie banko poziciją dėl monetarinės politikos ir šalies ekonomikos perspektyvų. Daug diskutuojama kiek kartų bus keliama palūkanų norma 2018 metais, nes ankstesnės prognozės buvo 3 kartus, o auganti infliacija ir darbo užmokestis didina lūkesčius dėl 4 kartų.

Ekonominiai duomenys JAV išliko geri. Preliminarūs pramonės ir paslaugų sektorių vadybininkų pirkimo indeksai rodė sentimento gerėjimą tarp verslo atstovų ir siekė 55.9 punktus. Naujų bedarbių paraiškų skaičius buvo 222 tūkstančiai ir išliko ciklo žemumose.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD išsilaikė pastarojo mėnesio prekybos kanale tarp 1.225 ir 1.250. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne išliko stiprūs, nors rodė neženklų augimo tempo lėtėjimą. Daugiausiai dėmesio sulaukė preliminarūs vadybininkų pirkimo indeksai Vokietijoje ir Europoje, kurie mažėjo vidutiniškai 1 punktu nuo praėjusio mėnesio rezultatų. Nepaisant to indeksai išlieka ciklo viršūnėje ir signalizuoja apie tolimesnį žemyno ekonomikos augimą. Taip pat rinkos dalyviai seka naujienas iš Vokietijos, kur Socialdemokratų partija pradėjo balsavimą dėl valdančiosios koalicijos. Partijos nariai turi pateikti savo balsą iki kovo 2 dienos ir balsavimo rezultatai bus skelbiami šeštadienį kovo 3 dieną, todėl palikti atviras pozicijas savaitgaliui būtų gan rizikingas sprendimas. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -0.9%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY brango savaitės pradžioje rinkos dalyviams mažinant rizikingas pozicijas savo investicijų portfeliuose, tačiau vėliau krito, kuomet į rinkas sugrįžo rizikos apetitas. Ekonominiai duomenys Japonijoje buvo įvairūs: verslo apklausų indeksas Tankan buvo 29 punktai ir krito nuo praėjusio mėnesio 35 punktų vertės, eksportas augo 12.2% ir viršijo rinkos lūkesčius, tačiau preliminarus vadybininkų pirkimo indeksas krito iki 54.0 punktų, nors ekonomistai tikėjosi augimo iki 55.2 punktų. Sausio mėnesio duomenimis šalies infliacijos metinis rodiklis kilo 1.4%. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi +0.5%.

Didžiosios Britanijos svaras neženkliai pigo prieš JAV dolerį. Ekonominiai duomenys šalyje buvo įvairūs. Darbo užmokestis augo 2.5% per metus, tačiau užimtumas nedidėjo. Paskutinio 2017 metų ketvirčio ekonomikos augimo rezultatai buvo pakoreguoti žemyn iki 1.4%. Taip pat įdomu, kad šalies centrinio banko nariai ateities perspektyvas mato gan optimistiškai – didėjantis gamybinių įrenginių panaudojimas, mažas nedarbingumas ir geros pasaulinės tendencijos – didina rinkos lūkesčius dėl galimo palūkanų kėlimo ir sulaiko svarą nuo ženklesnio nuvertėjimo. GBP/USD prekybą užbaigė nukritęs -0.4%.

Ši savaitė prasidės be rimtesnių naujienų iš pagrindinių pasaulio ekonomikų, tačiau pasibaigs itin svarbiais pranešimais. Antradienį rinkos dalyviai stebės Europos vartotojų sentimento duomenis bei JAV ilgalaikių prekių užsakymų rezultatus. Trečiadienį bus ypač laukiama JAV centrinio banko vadovo J. Powell spaudos konferencija. Ketvirtadienį bus skelbiamai pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksai, o penktadienį bus ypač stebimi JAV darbo rinkos duomenys, kurie turi reikšmingą įtaką valiutų rinkos kintamumui.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 53% investuotojų (kilo +6 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 69% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+2 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 43% dalyvių tikisi kilimo (-10 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas GBP/USD poroje bei pigimas USD/JPY ir EUR/USD. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.