Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

JAV doleris toliau tęsė konsolidaciją

Liepa 16, 2018 11:30

Praėjusią savaitę JAV doleris neženkliai brango, tačiau nuo gegužės mėnesio išliko nepakitęs ir svyravo 1 metų aukštumose. Ekonominiams duomenims esant geriems, rinkose ir toliau dominavo politinės naujienos. Daugiausiai dėmesio sulaukė Donaldo Trumpo planai importo muitais apmokestins dar daugiau prekių iš Kinijos ir šį kartą buvo paskelbtas naujas 200 milijardų JAV dolerių metinės prekybos vertės sąrašas, tačiau jo įsigaliojimo data lieka nežinoma.

Ekonominių duomenų JAV nebuvo daug, tačiau jų rezultatai atitiko rinkos dalyvių lūkesčius. Turbūt svarbiausias rodiklis buvo infliacija, kuri siekė 2.9% per metus ir pakilo iki aukščiausio lygio nuo pat 2012 metų. Naujų bedarbių paraiškų skaičius buvo vos 214 tūkstančių ir sufleravo apie stiprią darbo rinką šalyje. Tarp kitų svarbių naujienų buvo JAV centrinio banko penktadienį paskelta ataskaita Kongresui apie šalies ekonomiką ir jos perspektyvas. Banko nariai mato ir toliau nuosaikiai augančią ekonomiką, infliaciją ir išsilaikančią stiprią darbo rinką, todėl tikisi nuoseklaus palūkanų normos didinimo artimiausiu laikotarpiu. Nors ataskaita buvo pozityvi šalies ekonomikai ir monetarinei politikai, tačiau įdomu, kad investuotojai buvo linkę parduoti JAV dolerius penktadienio prekybos sesijos metu po jos paskelbimo.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo bendrą mažesnės rizikos sentimentą rinkoje ir nuosekliai nuvertėjo nuo 1.175 pasipriešinimo lygio. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne buvo įvairūs. Vokietijos ekonomikos indeksas ZEW buvo -24.7 punktai ir krito jau 6 mėnesius iš eilės sufleruodamas apie blogėjantį sentimentą šalyje. Taip pat Vokietijoje buvo skelbiami infliacijos duomenys, kurie birželio mėnesį buvo metinis 2.1% augimas ir atitiko rinkos lūkesčius. Tarp pozityviausių duomenų buvo Europos pramonės produkcija, kurios apimtys didėjo 2.4% per metus ir viršijo investuotojų lūkesčius. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritęs -0.5%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY pasižymėjo itin pozityviomis nuotaikomis ir išsiveržė iš kelis mėnesius trukusios konsolidacijos. Įdomu, kad tarp rinkos analitikų vyksta diskusija, kodėl Japonijos jena nuvertėja pasaulio ekonomikoje augant nežinomybei dėl tolimesnės tarptautinės politikos. Tokiose situacijose jena pasižymėdavo stiprėjimu ir atlikdavo saugios turto klasės vaidmenį. Ekonominiai duomenys Japonijoje buvo ganėtinai pozityvūs: banko skolinimas augo 2.2% per metus, pramonės užsakymai taip pat rodė ženklų augimą. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1.7%.

Didžiosios Britanijos svaras itin gerai atsilaikė stiprėjančio JAV dolerio nuotaikoms, ypač tvyrant nežinomybei dėl Brexit situacijos. Pirmadienį buvo paskelbta, kad pasitraukia pagrindinis Anglijos derybininkas Davidas Davis ir į jo vietą skiriamas konservatorius Dominicas Raabas. Rinkas šios naujienos nustebino ir buvo pastebimas didelis kintamumas, tačiau galutinis rezultatas pirmadienio vakare buvo neženklus. Tarp ekonominių duomenų nuotaikos buvo geros. Statybų apimtys augo 1.6% per metus, o pramonės produkcija 0.8%. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -0.4%.

Ši savaitė anksti prasidės svarbiais duomenimis iš Kinijos, kur bus skelbiamas antro ketvirčio ekonomikos augimo tempas, pramonės produkcijos ir mažmeninės prekybos augimas bei investicijos. Taip pat ir JAV bus skelbiami mažmeninės prekybos rodikliai pirmadienio popietę. Antradienį investuotojai stebės Anglijos darbo rinkos duomenis, JAV pramonės produkcijos rodiklius bei Jerome Powell spaudos konferenciją. Trečiadienį Anglijoje bei Europoje bus skelbiami infliacijos duomenys. Ketvirtadienį mažmeninius prekybos rodiklius skelbs Britanija. Penktadienį svarbių naujienų skelbti neplanuojama.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 49% investuotojų (kilo +3 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 44% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+7 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 45% dalyvių tikisi kilimo (+1 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas visų trijų porų brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.