Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

JAV doleris pratęsė konsolidaciją

Liepa 30, 2018 14:57

Praėjusią savaitę valiutų rinkos nurimo ir pagrindinės poros konsolidavosi kelių mėnesių kainos judėjimo rėžiuose. Ryškių ekonominių ir politinių naujienų nebuvo skelbiama, tad investuotojai pasinaudojo proga atsipūsti prieš svarbių duomenų kupiną savaitę.

Ekonominiai rodikliai JAV ir toliau išliko geri. Penktadienį buvo skelbiamas šalies ekonomikos augimo tempas antrajame ketvirtyje, kuris siekė 4.1% per metus ir buvo sparčiausias nuo pat 2014 metų. Itin greitai augo vidaus vartojimas, taip pat prisidėjo eksporto didėjimas, kurį pagrinde lėmė sojos pupelių šuolis prieš įsigaliojant muito tarifams Kinijoje. Preliminarūs vadybininkų pirkimo indeksai išliko nepakitę, nekilnojamo turto rinkos aktyvumas buvo stabilus, o ilgalaikių prekių užsakymų skaičius augo nuosekliai rinkos lūkesčiams.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD praėjusią savaitę neženkliai nuvertėjo, tačiau išlieka nepakitusi nuo pat gegužės mėnesio. Europos centrinis bankas skelbė savo sprendimą dėl palūkanų normų, kurios kaip ir tikėtasi liko nepakitusios. Banko vadovas Mario Draghi spaudos konferencijoje išlaikė jau anksčiau pateiktą monetarinės politikos perspektyvą ir minėjo, kad tikimasi rugsėjo mėnesį obligacijų pirkimo programa bus mažinama iki 15 milijardų eurų per mėnesį, o gruodį bus visiškai užbaigta. Taip pat patvirtinimo, kad artimiausias palūkanų didinimas laukiamas 2019 metų rudenį, jeigu ekonominės tendencijos išsilaikys stabilios. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne atitiko rinkos lūkesius, nors jų nebuvo skelbiama daug. Preliminarūs vadybininkų pirkimo indeksai išliko stabilūs pagrindinėse ekonomikose ir bendrai Europoje, o Ifo ekonomikos indeksas Vokietijoje taip pat išliko nepakitęs. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -0.6%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY taip pat pasidavė ramiam investuotojų sentimentui ir neženkliai nuvertėjo. Šalies centrinis bankas nepateikė staigmenų ir nekomentavo rinkos spekuliacijų dėl skatinimo programos galimų pokyčių. Oficiali banko spaudos konferencija suplanuoti šį antradienį anksti ryte. Ekonominiai duomenys Japonijoje buvo gan prasti: preliminarus pramonės vadybininkų indeksas nukrito iki 51.6 punktų nuo 53.2 praėjusį mėnesį, kas signalizuoja apie lėtėsiančias ekonomikos apimtis artimiausiais mėnesiais. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.4%.

Didžiosios Britanijos svaras taip pat neženkliai nuvertėjo prieš JAV dolerį. Šalyje nebuvo skelbiama svarbių ekonominių duomenų ir investuotojai daugiausiai dėmesio skyrė politinėms naujienoms dėl Brexit. Situacija yra laikinai nurimusi, nes derybos bus tęsiamos tik rugpjūčio viduryje. Nepaisant to nuotaikos Anglijoje išlieka pesimistiškos, nes daugelis šalies politikų mato menkas galimybes pasiekti palankų susitarimą laiku, o tai reikštų, kad šalis pasitrauktų iš Europos sąjungos ateinančių metų kovą be jokio susitarimo ir tai ženkliai paveiktų tarpusavio prekybą, investicijas ir bendrą ekonominį aktyvumą. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -0.2%.

Ši savaitė prasidės preliminariais infliacijos duomenimis iš Vokietijos ir JAV nekilnojamo turto rodikliais. Antradienį investuotojai sutelks dėmesį į Kinijos pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indekso rezultatus, Japonijos centrinio banko spaudos konferenciją bei Vokietijos mažmeninės prekybos rodiklius. Taip pat Europoje bus skelbiama preliminarūs infliacijos duomenys. Trečiadienį rinkos dalyvių dėmesys bus nekreiptas į pramonės vadybininkų indekso rezultatus pagrindinėse ekonomikose: Japonijoje, Vokietijoje, Europoje, Anglijoje bei JAV. Ketvirtadienį bus laukiamas Anglijos centrinio banko sprendimas dėl palūkanų normų bei rinkos lūkesčiai linksta link didinimo vienu laipteliu. Penktadienį didžiausią rinkos kintamumą gali sukelti JAV darbo rinkos duomenys.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 59% investuotojų (kilo +14 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 55% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-3 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 71% dalyvių tikisi kilimo (+22 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD, GBP/USD bei USD/JPY pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.